Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

ŠMM sekretorius A. Puodžiukas: mokytojai, prevencinį darbą dirbkite iš meilės (10)

2009 Kovo 30d.

Penktadienį Švietimo ir mokslo ministerijoje vyko diskusija „Lietuvos Respublikos vaiko minimalios ir vidutinės priežiūros įstatymo įgyvendinimas“. Įstatymo įgyvendinimo vienerių metų patirtį, taip pat problemas ir jų sprendimo būdus aptarė Seimo, ministerijų, apskričių, savivaldybių, prokuratūros, policijos ir kt. atstovai, specialistai, dirbantys su probleminiais vaikais. Diskusijoje dalyvavo ir pasisakė Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacijos atstovas Romas Turonis.

Diskusiją organizavo Švietimo ir mokslo ministerija kartu su Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga.

Vaiko minimalios ir vidutinės priežiūros įstatymas davė pagrindą sukurti vieningą sistemą darbui su elgesio problemų turinčiais vaikais, teikti jiems socialinę pedagoginę, psichologinę ir kitokią pagalbą. Savivaldybės yra labiau įpareigotos rūpintis mokyklos nelankančiais, teisėtvarkos pažeidimus darančiais paaugliais – jiems gali būti taikomos vadinamosios minimalios priežiūros priemonės: įpareigojimas lankyti mokyklą, dienos centrą, dalyvauti prevencijos programose ir kt. Iki įstatymo priėmimo tokios vieningos sistemos savivaldybėse nebuvo. Jeigu tokio nepilnamečio elgesys nesitaiso, teismo leidimu, paauglys nukreipiamas į vaikų socializacijos centrą. Į šį centrą nepilnametis taip pat gali būti siunčiamas ir Baudžiamajame kodekse numatytais atvejais.

Nepaisant diskusijoje pristatytų sėkmingų praktikos pavyzdžių, buvo išsakyta pastabų, kas šioje srityje dar taisytina. R. Turonis kalbėjo, kad už darbą mokyklų prevencinėse darbo grupėse mokytojams nėra atlyginama, be to, veikla šiose grupėse labai biurokratizuota: dirbama ne vaikui, o popieriui. Pusę laiko veikla planuojama, kitą pusę ruošiamos ataskaitos, o realiai vaikui pagalbos beveik nėra. Norint moksleiviui skirti minimalią priežiūrą, būtina parengti gausybę dokumentų, tačiau, kaip paaiškėjo iš kitų pasisakymų, dokumentų vis tiek nepakanka. Atsakingos institucijos galėtų sudaryti baigtinį reikalingų dokumentų sąrašą.

Švietimo ir mokslo ministerijos sekretorius Alvydas Puodžiukas apbendrindamas diskusiją pažadėjo griežčiau reglamentuoti dokumentų skaičių. Tačiau, į priekaištus jog mokytojams už papildomą darbą reikėtų apmokėti, atsakė pasiūlymu, ieškoti vidinių mokyklos rezervų bei dirbti prevencinį darbą iš meilės.

LŠMPSF informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2009-04-03 15:38:36 | Antanas

Nepritariu tiems kolegoms, kurie žūtbūt siekia, kad jiems būtų materialiai smulkmeniškai už viską atsilyginta. Pabūkim, kaip tais Tarybiniais laikais alturistais, bent dalį darbų atlikime iš pasiaukojimo, iš meilės. Bet... privalome reikalauti, kad pasibaigtų paaugliams laikas, kai jie yra nė už ką atsakingi. Pareikalaukim iš P. M. Adomėno, kad jis vykdytų rinkiminius pažadus, kad savo rinkiminę programą vykdytų ir visa valdančioji dauguma. Jeigu tai, ką jis planavo, būtų padaryta, tikrai ateitų padoresnis laikas mokytojams. Antanas

2009-04-01 22:40:32 |

kAŽKODĖL NIEKO NESUJAUDINO ĮVYKIAI KLAIPĖDOS R. VAIKŲ NAMUOSE ,KAI SIAUTĖJANČIŲ ,GIRTŲ , PRISINARKOTINUSIŲ IR PRISIUOSČIUSIŲ PAAUGLIŲ BANDA 'AUKLĖJO' PEDAGOGUS ,VAIKUS.IR NIOKOJO MŪSŲ LĖŠOMIS ĮRENGTUS JIEMS KAMBARIUS. TOKIŲ ĮVYKIŲ GALI ATSITIKTI KIEKVIENOJE UGDYMO ĮSTAIGOJEAR GLOBOS NAMUOSE, NES UŽAUGO KARTA KURIAI BUVO SKIEPIJAMOS ALKOGOLIZMO . PALAIDO S GYVENSENOSNORMOS .MŪSŲ TEISĖ IR ŠMM BEI VAIKŲ TEISIŲ INSTITUCIJOS IŠKREIPĖ AUKLĖJIMO ESMĘ ,SUTEIKĖ NEBRANDYLOMS TEISES ,BET PANAIKINO PAREIGAS GERBTI ŽMOGŲ ,SAVO BENDRAAMŽĮ.PEDAGOGĄ ŠIE PAAUGLIAI TAPO VARTOTOJAI IMANTYS VISA KOJIEMS REIKIA ,BET NESIRUOŠIANTYS PATYS DIRBTI AR IŠTIESTI PAGALBOS RANKĄ KITAM.IUGDĖME 'VELTĖDŽIŲ KARTĄ IR KENTĖSIME VISI.O TOS PROGRAMOS YRA POPIERINĖS,,KURIOS ESANČIOS SITUACIJOS NEPAKEIS .REIKIA VELIUČIONIŲ IR KITŲ UŽDARO TIPO UGDYMO ĮSTAIGŲ ,PRITAIKANT JIEMS TINKAMUS UGDYMO METODUS. O PONAS PUODŽIUKAS GAL TODĖL IR NEDIRBA MOKYKLOLE NES NEGALI MYLĖTI. MES DIRBAME IR TO JAUSMO NEPRARADOME ,BET NORIME BŪTI GERBIAMI IR SAUGŪS KAIPIR VISI POPIERINIAI PONAI.

2009-03-31 21:10:28 | Romas

Federacija siūlo profesinės sąjungos nariams paslaugą - atšuoliuoti ginti mokytojo ir būti jo pusėje. Jau ir nedidelė patirtis yra.

2009-03-31 21:01:37 | Monte

Kaip galima pagelbeti mokyklai, jei dvasinemis ligomis serga visa visuomene?

2009-03-31 20:52:26 | bitė

šioje srityje reikalinga globali reorganizacija.Vaikas nelanko pamokų,skriaudžia vaikus,terorizuoja ,atvirai tyčiojasi iš pedagogų ,jau labai dažni ir smurto prieš pedagogus atvejai...Ir visi gali pedagogą žeminti :tiek tėvai,tiek administracija,tiek vaikai, tiek pati ponia Šalašavičiūtė.Greitu laiku neliks kam dirba,pristeigtos krūvos etatų ,bet chuligano sutramdyti nieks negali ,nes visi jo bijo, juk pažeis nedorėlio teises ,o tada...žiniasklaida pūs burbulą,stovės nuskriaustosios atžalėlės tėveliai, kurie įrodinės ,kad kūdikis nuostabus,tik pedagogai kalti, dar ponia Šalašavičiūtė atšuoliuos ginti pasaulio bambos... tad gal steigime minimalios priežiūros įstatymą pedagogams...

2009-03-31 10:26:51 | Meile ir darbas

Mokytojas ir dirba is meiles, bet uz darba pagal LR DK turi buti apmokama. O gal SMM skatina teises pazeidimus?

2009-03-31 09:20:09 | Irena

Iš meilės turėtų dirbti ne tik pedagogai, bet ir seimo, vyriausybės, nariai, savivaldybės, LEO .ir t.t.. Jei vien tik pedagogams adresuojamas šis pasiūlymas-rezultatas bus menkas. Negali pedagogo meilė atsverti visos visuomenės nemeilės tautai, Lietuvai, ateičiai.

2009-03-30 18:26:26 | siaip

pamatytu tas musu sekretorius(ar dar negavo atleidimo lapelio?) kaip pirmokas dubasina kitus pirmokus, o mokytoja bejegiskai ziuri ir negali nieko padaryti, nes tuoj atleks mamyte ir ismes vargsele is darbo, jokia p. puodziuko meile cia nesuveiks

2009-03-30 13:44:48 | idomu

O kada koncerta surengs del „Lietuvos Respublikos vaiko minimalios ir vidutines prieziuros istatymo igyvendinimo“ remimo? Tik tegu diena be lietaus parenka, ne taip kaip sndn - del aukstojo mokslo reformos remimo koncertas, o mes turim slapti ir dar meile rodyti.

2009-03-30 13:36:06 | :)

Įdomu, kiek ir kokius darbus Puodžiukas dirba iš meilės ? Nebent darbu laikytume meilę ir visišką atsidavimą kiekvienam darbdaviui ...

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.