Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

LPSK taryboje išsakyti nuogąstavimai, jog bus nesilaikoma Nacionalinio susitarimo (2)

2009 Gruodžio 3d.

Trečiadienį vykusiame Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) tarybos posėdyje Aukštaitijos švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Audrius Jurgelevičius informavo tarybos narius apie švietimo ir mokslo ministro G.Steponavičiaus sumanymus, kuriais laužomas neseniai pasirašytas Nacionalinis susitarimas.

Ministras planuoja patvirtinti įsakymą dėl Švietimo įstaigų darbuotojų ir kitų įstaigų pedagoginių darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos aprašo, kuriame akivaizdžiai matomi ministerijos planai nuo sausio 1 d. mažinti mokytojų ir kitų pedagoginių darbuotojų tarnybinių atlyginimų koeficientus.

Toks įsakymo projektas atsirado, nes 2010 metų biudžete yra numatytas 5 proc. švietimo darbuotojų darbo užmokesčio fondo mažinimas. „Diskutuojant dėl nacionalinio susitarimo Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacija kėlė problemą, kad šiuo susitarimu atveriamas kelias 2010 m. biudžeto priėmimui, kuriame „įdėtas“ ir atlyginimų mažinimas“, - LPSK valdybos posėdyje, kuriame buvo sprendžiama ar pritarti Nacionaliniam susitarimui, kalbėjo A.Jurgelevičius.

„Buvom raminami, kad tai bus daroma valdininkų skaičiaus mažinimo sąskaita, tačiau švietimo įstaigose valdininkų nėra, todėl numatomi  mokytojų atlyginimų mažinimai“, - sakė A.Jurgelevičius.  Ir tai, Federacijos nuomone, yra Nacionalinio susitarimo laužymas, nes jame sutarta tik dėl atlyginimų karpymų, kurie jau atlikti nuo 2009 m. rugsėjo 1 d.

LPSK tarybos posėdyje A. Jurgelevičius pagarsino ir AŠDPS valdybos spendimą, prašyti vieno iš NS signatarų – LPSK pirmininko Artūro Černiausko, kad šis kreiptųsi į vienos iš pasirašiusiųjų NS šalių – Vyriausybės – narį švietimo ir mokslo ministrą Gintarą Steponavičių prašant pasiaiškinti dėl Susitarimo nesilaikymo. 

„Lauksime reakcijos, antraip -  žmonės jau kalba apie aktyvių akcijų organizavimą, - sakė A.Jurgelevičius, - nes rajonuose mokytojų atlyginimai mažinami labai drastiškai“. Jis tarybos nariams aiškino, kad neatmestina galimybė, jog darbo užmokestis bus mažinamas ir kitiems biudžetiniame sektoriuje dirbantiems žmonėms.

LPSK pirmininkas A.Černiauskas patikino, kad įsiklausys į išsakytus nuogąstavimus ir sieks, jog Nacionalinio susitarimo būtų laikymąsi.

LŠMPSF informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2009-12-04 17:33:27 | Petrui

Cha, cha :) Petrai, etatinis bus gal po kokiu 5 ar net 10 metu ivedamas - tam pinigu nera, jis paprasciausiai ATIDETAS ilgam laikui. Tik idiotai gali rimtai svarstyti toki klausima dabar :) arba kazkam reikia nukreipti demesi i nereiksmingus dalykus- zinant amzina ir istikima Bruzo tarnyba ministerijai - tai visiskai imanoma.

2009-12-03 20:11:06 | Petras

Kokias nesąmones profsąjunga rašo? Dabar reikia kalbėti apie etatinio darbo sistemos problemą. Pavyzdį reikia imti iš p. Alekso Bružo, kuris žino, kad etatinis nebus gerai mokytojams. Konferencijoje Zarasuose jis leido mokytojams pasirinkti kuri sistema jiems geriausia. Kolegos, aktyviai rinkitės.

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.