Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

LŠPS pirmininkas Audrius Jurgelevičius dalyvaus ŠMKK ir LŠT diskusijoje dėl švietimo įstaigų vadovų konkurso ir atestacijos (2)

2015 Kovo 18d.
LŠPS pirmininkas Audrius Jurgelevičius dalyvaus ŠMKK ir LŠT diskusijoje dėl švietimo įstaigų vadovų konkurso ir atestacijos.
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2015-03-17 11:14:14 | Rita

Pritariu Aidos komentarams. Mūsų mokykloje buvo pakeista direktorė. Padėtis iš nepakenčiamos tapo patenkinama. Nors formaliai paisoma įstatymų. Kaip bus toliau, matysim, bet vadovų rotacija tikrai neleis susikurti galingiems(visi puikiai žinome kaip tai vyksta) tikrąja to žodžio prasme klanams mokykloje ir atsiras nors truputis demokratijos.

2015-03-07 16:17:44 | Aida

Laba diena, Būtina kalbėti ne tik apie mokyklų vadovų atestaciją, bet ir apie būtiną jų rotaciją ar kadenciją. Norėčiau išsakyti daugelio mokytojų nuomonę, kad mokyklos direktorių rotacija ar kadencija yra būtina ir neišvengiama. Tai gali suprasti tik mokytojai, tiesiogiai susiduriantys su šiuolaikinių direktorių vadovavimo absurdiškumu. Šiuo metu nei Švietimo įstatyme, nei kituose teisės aktuose amžiaus apribojimo ar darbo termino apribojimo mokyklų direktoriams nėra, todėl jei jau tapo mokyklos direktoriumi, juo gali dirbti iki mirties… Šia pasibaisėtina situacija ir naudojasi mokyklų direktoriai. Jie jaučiasi esantys nepakeičiami ir nepaliečiami. Anksčiau direktoriumi galėdavo tapti bet kuris, įtinkantis vietos politikams. Niekam ne paslaptis, kad daugelis direktorių ir buvo renkami „pagal partinę liniją“ arba turintys stiprų užnugarį ir yra lojalūs esamai valdžiai. Jie pasirūpina visais formalumais, todėl jų niekaip neįmanoma atleisti iš darbo. Šie, anksčiau išrinkti direktoriai, “sėkmingai” dirba iki šių dienų. Tokie, lojalūs valdžiai direktoriai, palaipsniui aplink save suburia lojalių darbuotojų komandą. Šie lojalūs darbuotojai vykdo visus direktorės absurdiškus nurodymus, nes tik tokiomis sąlygomis jie buvo priimti į darbą. (Pvz. Per mūsų direktorės 7 vadovavimo metus buvo atleisti (išmesti) 6 darbuotojai ir priimti jai palankūs, lojalūs žmonės. O naujai priimtai Pavaduotojai buvo pasakyta, kad “ji savo nuomonę gali turėti, bet jos nereikšti ir, kad direktorės žodis visuomet bus neginčijamas ir paskutinis”. Esant daugumai tokių darbuotojų - “marijonečių” labai paprasta vykdyti ir “visokias finansines gudrybes” (bet čia jau žinoma kita aktuali tema). Ką galima kalbėti apie demokratiją ir “tobulėjančią” švietimo sistemą, esant tokiam vadovavimo mechanizmui. Žodžiu, šiuo metu daugelyje Kauno mokyklų rezultatas yra toks - Direktorių kėdėse sėdi vadovai, kurie neatitinka nei vaikų, nei jų tėvų, nei daugumos mokytojų, kurie siekia švietimo sistemos tobulėjimo, lūkesčių. Teko skaityti, kad kai kurie politikai baiminasi, jog įvedus rotaciją bus atleisti tikrai sėkmingai dirbantys ir geri mokyklų Vadovai. Bet juk išeitis yra. Tie vadovai, kurie neturi nusiskundimų nei iš mokinių tėvų, nei iš bendruomenės ir kt., galėtų sėkmingai dirbti ir antrą ir trečią kadenciją. Direktorius turi būti lyderis – tiek bendruomenėje, tiek visuomenėje, nes tik asmenybės ugdo kitas asmenybes. Tikram mokyklos direktoriui prioritetas turėtų būti vaikai, jų tėvai, dirbantys pedagogai, o ne savivaldybių politikai ar švietimo skyriai. Todėl labai prašome aktyviai inicijuoti mokyklų direktorių rotaciją ar kadenciją, nes esant tokiai „stagnacinei“ vadovavimo situacijai visa švietimo sistema nesuvaldomai ritasi žemyn...

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.