Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Meno mokyklų darbuotojams Švenčionių savivaldybė atkišo „meduolį“, tačiau tai nesumažino jų ryžto toliau siekti teisybės (1)

2012 Gegužės 8d.

Savo teises pasiryžę ginti Švenčionių rajono meno mokyklų pedagogai pasiekė pirmųjų laimėjimų. Balandžio 30 d. Švenčionių, Pabradės ir Švenčionėlių meno mokyklų profesinės sąjungos organizacijos gavo identiškus savo vadovų atsakymus į iškeltus reikalavimus, kuriuose biurokratinėmis frazėmis teigiama, kad atlyginimai vėluoja dėl „ne laiku patvirtinto“ savivaldybės biudžeto, o iš savivaldybės administracijos Finansų skyriaus konkretaus atsakymo nėra. Tačiau, kaip informavo Švenčionėlių meno mokyklos profesinės organizacijos pirmininkė Irma Asinavičienė, rajono valdžia paskubėjo išmokėti atlyginimus už kovo mėnesį, nors kaip ir ankstesniais kartais, tai padarė be įstatymais numatytų delspinigių. Suprasdami, kad toks valdžios sprendimas tėra savotiškas „meduolis“ streikui besiruošiantiems mokytojams, rajono meno mokyklų profesinės sąjungos organizacijos toliau nuosekliai tęsia pasiruošimo jam procedūrą. Gegužės 3 d., vadovaujantis LR Darbo kodekso nuostatomis, mokyklų vadovams buvo įteikti reikalavimai sudaryti taikinimo komisiją, kuri nagrinėtų darbuotojų atstovų iškeltus reikalavimus. Visų trijų mokyklų direktorių siūlymu, gegužės 17 d. planuojamas jungtinis taikinimo komisijų posėdis, į kurį bus kviečiami Lietuvos švietimo profesinės sąjungos atstovai bei rajono savivaldybės administracijos atsakingi vadovai. Labai iškalbingas sutapimas, rodantis darbdavių požiūrį į susiklosčiusią situaciją – gegužės pradžioje Švenčionių meno mokyklos direktorius R. Gaidys išėjo atostogų, o jo kolegės iš Pabradės ir Švenčionėlių – R. Nargelienė bei R. Politienė – netikėtai pasiėmė nedarbingumo pažymėjimus.

Jeigu taikinimo komisijoje dėl visų ar dalies reikalavimų susitarti nepavyks, komisija gali perduoti juos nagrinėti darbo arbitražui, trečiųjų teismui arba užbaigti taikinimo procedūrą protokolo dėl nesutarimo surašymu. Jei bus surašytas nesutarimo protokolas, meno mokyklų profesinės organizacijos ketina skelbti streiką.

 

LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2012-09-21 10:15:47 | Konrad

Buon giorno sono una stnuedtessa e la voratrice alla scuola dell'infanzia comunale.E' possibile eliminare il tempo pieno anche alla scuola dell'infanzia comunale.Es se e8 possibile far mettere la facolte0 di psicologia all'universite0 Roma3

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.