Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Seime įvyko diskusija: „Psichoaktyvių medžiagų ir alkoholio vartojimo prevencija vaikų globos namuose“ (1)

2012 Balandžio 30d.

Šių metų balandžio 25 d. seime vyko diskusija tema „Psichoaktyvių medžiagų ir alkoholio vartojimo prevencija vaikų globos namuose“, kurią organizavo seimo narė Vincė Vaidevutė Margevičienė, kuri yra narkomanijos ir alkoholizmo prevencijos komisijos pirmininkė. Diskusijoje dalyvavo  Vaikų globos namų profsąjungų susivienijimo pirmininkė Vita Konovalovienė, pirmininkės pavaduotoja Zita Rukšėnienė.

Diskusijos metu pasisakė  Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktorius Z.Martinkus, kuris pristatė tyrimo ,Jaunimas ir narkotikai“ (2008) rezultatus, kurie nėra džiuginantys.

Lietuvos vaikų globos įstaigų asociacijos prezidentas A. Liaudaitis kalbėjo, kad į vaikų globos namus patenka vaikai, dažniausiai paaugliai jau susiformavę, turintys žalingų įpročių. Taipogi kėlė klausimą, ar yra vedama apskaita apie probleminius šeimų vaikus.

Vaikų globos namų profsąjungų susivienijimo pirmininkė V. Konovalovienė kalbėjo apie pagalbą agresyviam, apsvaigusiam vaikui. Iškviesti policijos pareigūnai nustato vaiko girtumą, surašo protokolą. Vėliau vaikų globos namams paskiriama bauda. Ligoninės, vaikų psichiatrijos skyriai taipogi labai dažnai atsisako priimti tokius vaikus. Klausimas lieka atviras – kas privalo suteikti pagalbą vaikui?

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Psichiatrijos klinikos doc. S. Lesinskienė,  pažymėjo, kad dabar ankstyvoji paauglystė prasideda maždaug 12 – 14 metų. Apklausos rodo, kad dauguma trylikamečių jau yra paragavę alkoholio, pamėginę rūkyti bei, kad priklausomybių centrai neturi programų darbui  su 10 - 11 metų vaikais.

Kauno miesto savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistas V. Aukštuolis, siūlė  papildyti LR Minimalios ir vidutinės priežiūros įstatymą įtraukiant, kad vaikai taip pat turi būti įpareigoti gydytis nuo įvairių priklausomybių.

 Policijos departamento atstovė K. Smirnova pasakojo, kad iškviesti policijos pareigūnai pagal įstatymą privalo surašyti protokolą dėl neblaivaus paauglio. „Tačiau vėliau, kai yra įsigilinama į situaciją, dažniausia atsakomybė nėra taikoma. Tuomet suveikia ,,žmogiškasis“ faktorius. Baudos skiriamos tik išimtinais atvejais. Įprastai teismuose yra apsiribojama įspėjimais.

Lietuvos socialinių pedagogų asociacijos direktorė A. Petruškevičiūtė pasisakė, kad reikalinga pagalba vaikams  ir ten dirbantiems darbuotojams, kad su vaiku privalo dirbti socialiniai pedagogai.

Konferencijos dalyviai nusprendė, kad turėtų būti keičiama įstatyminė bazė,  pasikeitus  seimo kadencijai būtų užtikrinamas darbų tęstinumas. Buvo pasiūlyta privalomo mokymosi amžių pratęsti iki 18 metų, ankstinti vaikų amžių (nuo 10 m.), nuo kurio jie taptų atsakingi už savo veiksmus,  steigti vidutinės pagalbos centrus ir iš ten vaikus siųsti į socializacijos centrus.

Renginys buvo tiesiogiai transliuojamas Seimo internetiniame tinklalapyje adresu http://www3.lrs.lt/pls/inter/w2008_home.dabarseime.


Vita Konovalovienė
Vaikų globos namų profsąjungų
susivienijimo pirmininkė                                                                                  

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2012-11-24 09:09:57 | Bhosxz

medeina.v Gruodis 9 d, 2010Yra tiesos aoesjubie komentaruose. Vis dėlto, esu įsitikinusi, kad labai daug kad priklauso nuo mūsų pačių bei požiūrio, kurį pasirenkam. Sutinku, negyvenam mes Karibų šalyje ir saulė čia anaiptol kasdien nešviečia, bet nėra ir taip jau blogai

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.