Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Mokytojų streikai davė pirmuosius rezultatus – Švietimo ir mokslo ministerija numatė didesnį finansavimą provincijos mokykloms (0)

2012 Balandžio 27d.

Švietimo ir mokslo ministerija išplatino informaciją, kad pateikti siūlymai keisti kaimo ir mažų miestelių mokyklų finansavimo tvarką. Būtent to reikalavo įspėjamąjį streiką paskelbusios profesinės sąjungos – Lietuvos švietimo profesinė sąjunga ir LŠDPS Žemaitijos regiono organizacija. Mokytojų atstovų reikalavimai buvo argumentuojami tuo, kad dabartinė bendrojo lavinimo mokyklų finansavimo tvarka (mokinio krepšelis) neužtikrina tinkamo kaimo ir mažų miestelių mokyklų finansavimo ir verčia nuolat kalbėti apie šių mokyklų skolas ir galimą uždarymą. Problemos aktualumą bylojo ir tai, kad šiuos profesinių sąjungų reikalavimus parėmė net kelių savivaldybių merai, kurie irgi siekė išsaugoti švietimo įstaigas kaimuose.

Po beveik du mėnesius trukusių konsultacijų ir derybų su streikavusiomis profesinėmis sąjungomis bei kitais socialiniais partneriais, Švietimo ir mokslo ministerija pasiūlė LR Vyriausybei nuo rugsėjo 1-osios padidinti finansavimą miestelių ir kaimo pradinėms bei vidurinėms mokykloms, taip pat pasienio mokykloms, kurias lanko mokiniai, gyvenantys pasienio zonai priskirtose  teritorijose. Vyriausybė pritarė Švietimo ir mokslo ministerijos siūlymui pakeisti mokiniui krepšelio lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo metodiką,  kad būtų galima pagerinti šių mokyklų finansinę padėtį. Papildomai joms bus perskirstyta 3 mln. litų.  Pasak ministerijos išplatinto pranešimo, papildomos mokinio krepšelio lėšos skiriamos 49 savivaldybių 164 vidurinėms mokykloms, esančioms kaimo vietovėse.  Dėl sumažėjusio mokinių skaičiaus pertvarkius šias  mokyklas į pagrindines ar progimnazijas, 9–12 klasių vaikams tektų toli važinėti arba jiems būtų nepatogus susisiekimas iki artimiausios gimnazijos. Padidintas krepšelis visoms pradinėms mokykloms, kuriose mokosi daugiau kaip 81 mokinys. Tokiu  būdu siekiama finansiškai stiprinti miestelių ir kaimų pradines mokyklas, kad būtų įgyvendintas vienas pagrindinių ugdymo tikslų – garantuoti, kad pradinės mokyklos būtų kuo arčiau vaikų.

Lietuvos švietimo profesinė sąjunga šiuos sprendimus vertina kaip ministerijos siekį spręsti streiko metu iškeltas pačias aktualiausias problemas, tačiau kartu suvokia, kad dabartinio mokinio krepšelio metodikos pagrindu grįsta finansavimo tvarka reikalauja sisteminių korekcijų, dėl kurių profesinių sąjungų ir ministerijos atstovai tarsis darbo grupėse.

 

LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.