Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Randasi grėsmė kilti neteisėtų mokytojų atleidimų bangai (0)

2009 Balandžio 2d.

Mokyklos sulaukė savo valandos – dažnas netekusysis darbo prisimena turįs Pedagoginio universiteto diplomą, kuris ekonominio pakilimo laikotarpiu buvo nukištas giliai į stalčių, susigundžius brangiau apmokamais darbais. Kai kurios mokyklos žada išnaudoti šią galimybę ir "atjauninti" mokytojų kolektyvą, rašo „Verslo žinios“."Jei neteksiu darbo, eisiu mokytojauti", - tokį asmeninį planą dar neseniai puoselėjo ne vienas, girdėdamas apie tai, kad Lietuvoje trūksta ne tik aukšto lygio pedagogų, bet ir tiesiog mokytojų.

Šiandien įgyvendinti šį tikslą darosi taip pat sunku - per paskutinius metus padėtis pasikeitė, grėsmės, kad moksleivių nebebus kam mokyti, neliko.

Pasak Vilniaus miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjo Juliaus Skestenio, šiuo metu laisvų darbo vietų pedagogams sostinės mokyklose nėra. "Matyt, tai susiję ir su nedarbo lygio didėjimu šalyje, ir su tuo, kad pedagogams kilo algos", - kalba specialistas.

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacija įspėja, jog mokyklų vadovų siekį „atjauninti“ mokytojų kolektyvą riboja šalies darbo įstatymai.

LR Darbo kodeksas įpareigoja mokyklos vadovą konsultuotis su darbuotojų atstovais priimant sprendimus, galinčius turėti įtakos darbuotojų teisinei padėčiai, ir įstatymų nustatytais atvejais gauti jų sutikimą.

Kai darbuotojus numatoma atleisti iš darbo dėl ekonominių ar technologinių priežasčių, taip pat dėl darbovietės struktūrinių pertvarkymų, darbdavys, prieš įteikdamas įspėjimus apie darbo sutarties nutraukimą, turi surengti konsultacijas su darbuotojų atstovais, kad būtų išvengta numatomų pertvarkymų neigiamų pasekmių arba jos būtų sušvelnintos. Konsultacijų išvados įforminamos protokolu. Jį pasirašo darbdavys bei darbuotojų kolektyvui atstovaujančio organo atstovai.

Vadovaujantis LR Konstitucijos 50 str. ir Darbo kodekso 19 str.,  profesinės sąjungos organizacija yra mokyklos darbuotojų atstovė. 

Jei mokykloje veikia profesinė sąjunga, mokytojas-profesinės sąjungos narys, kilus abejonei dėl galimo atleidimo teisėtumo, turėtų kreiptis į mokyklos profsąjungos komitetą, kad būtų inicijuotos konsultacijos su darbdaviu pagal visas LR Darbo kodekso nuostatas.

Mokyklos profesinei sąjungai kvalifikuotas konsultacijas teikia miesto/rajono švietimo darbuotojų profesinės sąjungos susivienijimas bei Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacijos konsultantai ir teisininkai.

Parengta remiantis ELTA ir "Verslo žinių" informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.