Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Seminare apie kolektyvines sutartis - problemų sprendimų būdai (1)

2008 Spalio 17d.

Spalio 16 dieną LŠDPS Vilniaus miesto susivienijimas surengė seminarą mokyklų profesinių sąjungų derybininkų komandoms "Kolektyvinė sutartis - socialinio dialogo mokykloje prielaida".

Tokio renginio reikalingumą rodo ne tik tai, kad norinčių dalyvauti buvo tiek daug, jog dalyvius teko dalinti į tris srautus, bet ir dalyvių išsakytas didžiulis neišspęstų mokyklose problemų skaičius.

Seminaro lektoriai, Aukštaitijos švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Audrius Jurgelevičius ir mokymų vadovas Romas Turonis, dalyvius supažindino su socialinio dialogo sąvoka, teisės aktais, reglamentuojančiais socialinį dialogą, kolektyvinių sutarčių parengimo, derinimo, pasirašymo, priėmimo, vykdymo ir kontrolės procedūromis.

Vėliau seminaro dalyviai atliko praktinę užduotį – formulavo neišspęstas ar nesprendžiamas mokykloje problemas: labai dažnai mokyklos vadovas vienašališkai verčia mokytojus dalyvauti projektinėje veikloje, mokyklos vidaus audite, dirbti kitus darbus, tačiau už tuos darbus nemokama; neišspęsta problema lieka ir mokytojo darbas kai nėra pamokų ir per moksleivių atostogas; neaiškūs pavadavimo mechanizmai, neapmokama už taip vadinamus „užėmimus“ kai jungiamos pamokos; vadovai niekaip negali įsisąmoninti, kad budėjimas per pertraukas neįeina į mokytojo pareigas; sudėtingos problemos su tvarkaraščių sudarymu ir derinimu  tiek pamokų, tiek egzaminų, tiek papildomo ugdymo valandų; kai kuriose mokyklose prievarta į tvarkaraščius įrašomos klasės valandėlės, taip pažeidžiamos ne tik mokytojų, bet ir mokinių teisės. Vienoje mokykloje sumanyta įvesti prievartinį atvirų pamokų vedimą. Seminaro dalyviai kėlė ir daugiau problemų: darbo pakartotinės sesijos metu, baigiamųjų klasių auklėtojų atostogų bėdos ir kitas. Skaudžiausia mokytojams, kai sutartų ir pasirašytų kolektyvinėje sutartyje nuostatų mokyklos vadovai nesilaiko.

Suformulavus problemas, seminaro dalyviai svarstė kaip jas spręsti. Dalį klausimų galima išspręsti gana parastai - aptarti ir įtraukti į kolektyvinę sutartį, kita dalis problemų - tiesiog vadovų juridinės ir vadybinės kompetencijos stoka. Kadangi profesinės sąjungos turi teisę kontroliuoti vadovus kaip jie laikosi įstatymų, jos gali ir turi savo teisėmis naudotis. Problemų sprendimo būdų ir formų buvo surasta nemažai.

Seminare nebeužteko laiko pasimokyti derybų meno, todėl šia tema nutarta organizuoti kitą seminarų ciklą. Dar du seminarai apie kolektyvines sutartis vyks lapkričio mėnesį.


LŠDPS Vilniaus miesto susivienijimo informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2008-10-17 19:18:30 | Roma

Puikus seminaras. Ačiū organizatoriams.

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.