Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Trišalės tarybos Švietimo komitetas siūlo dar kartą surengti konsultacijas dėl Švietimo įstatymo pataisų (0)

2010 Rugsėjo 8d.

Trišalės tarybos Švietimo komitetas rugsėjo 7 dienos posėdyje nutarė kreiptis į LR Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetą su pasiūlymu prieš priimant  Seime Švietimo įstatymo pataisas  dar kartą surengti konsultacijas su socialiniais partneriais. Tokį pasiūlymą pateikė  Lietuvos švietimo profesinės sąjungos (LŠPS) atstovas komitete.

Nors LŠPS atstovai nuolatos dalyvavo Seimo komiteto posėdžiuose, teikė pasiūlymus, diskutavo ir labai aiškiai žino, kodėl neskubėta įstatymo pataisų priiminėti vasaros pradžioje, tačiau kitų profesinių sąjungų atstovai nebuvo tokie aktyvūs, kiek atsiliko ir neturi informacijos apie Švietimo įstatymo  priėmimo stadiją. Todėl pasiūlyta inicijuoti papildomas konsultacijas.

Aptarus mokinio krepšelio metodikos tobulinimo klausimą, iš esmės buvo pritarta Švietimo ir mokslo ministerijos pasiūlymams: didinti pagrindinių mokyklų mokinio krepšelio koeficientus, skirti papildomas lėšas specialiajam ugdymui ir pedagoginės psichologinės pagalbos tarnyboms, įvesti ikimokyklinio ugdymo krepšelį, koreguoti sanatorinių ir ligoninių mokyklų krepšelius, keisti krepšelio dydį besimokantiems namuose.

Didesnes diskusijas sukėlė klausimas dėl savivaldybių teisių perskirstyti krepšelio lėšas mokykloms. Buvo nutarta, kad miestai galės perskirstyti 5 proc. krepšelio lėšų, o rajonai - 6 proc. Tokiu būdu savivaldybės turės papildomą svertą išlaikyti nedideles kaimo mokyklėles.

Aptariant neformalaus ir ikimokyklinio ugdymo krepšelio metodikas, komiteto nariai pasigedo aiškios koncepcijos ir metodologijos, todėl buvo pasiūlyta ŠMM tobulinti metodiką ir tęsti diskusijas. Švietimo komitetas pageidauja dalyvauti svarstant pilotinio projekto, kurio metu bus eksperimentuojamas metodikos įvedimas keliose savivaldybėse, parengimo darbe.

Posėdyje kalbėta apie naujas Mokyklų tinklo kūrimo taisykles. Nutarta šio klausimo nenagrinėti, kol nėra priimtos Švietimo įstatymo pataisos. Viceministras Vaidas Bacys patikino komiteto narius, kad ministras suburs kompetentingą darbo grupę, kurį rengs minėtą teisės aktą. Joje galės dalyvauti visų socialinių partnerių atstovai.

Komitetas pritarė LŠPS iniciatyvai vaikų globos namuose dirbančių socialinių pedagogų ir socialinių darbuotojų įtraukimui į darbuotojų, kurių darbo pobūdis susijęs su didesne protine, emocine įtampa, sąrašą bei šių darbuotojų savaitinio darbo laiko su bendrojo lavinimo mokyklose dirbančių socialinių pedagogų suvienodinimui. Dabar šiam sprendimui turi pritarti Trišalė taryba bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, o Vyriausybė pakeisti savo nutarimą.

Aptariant suaugusiųjų formaliojo švietimo perspektyvas Lietuvoje Mokymosi visą gyvenimą strategijos kontekste, paaiškėjo, kad ši sritis šalyje konceptualiai apleista. Pasak Vilniaus suaugusiųjų mokymo centro direktorės Nataljos Kimso, būtina modernizuoti suaugusiųjų švietimą, tobulinti andragogų kvalifikaciją ir suteikti socialines garantijas besimokantiems. LŠPS atstovas kalbėjo, kad mažėjant vaikų skaičiui - mažėja mokytojų krūviai, tauštėja mokyklos, lieka nepanaudojama materialinė bazė. "Kodėl nepanaudojus viso to mokant suaugusius?", -  klausė LŠPS atstovas.

Švietimo komiteto nariai rekomendavo Suaugusiųjų švietimo asociacijai parengti konkrečius pasiūlymus bei teikti Švietimo ir mokslo ministerijai. Svarstyta, ar nevertėtų Valstybinės 2003–2012 metų Švietimo strategijos 2012 metais keisti Mokymosi visą gyvenimą strategija.

Kitas posėdis numatytas lapkričio 16 dieną.

LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.