Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Profesinės sąjungos naujokai mokėsi vadybos (1)

2008 Lapkričio 4d.

Daugiau nei dvejus metus profesinės sąjungos neorganizavo kursų naujai įstojusiems ar naujai išrinktiems į įvairias pareigas profesinės sąjungos nariams. Aukštaitijos švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimas (AŠDPS) nutarė atgaivinti kursus, kuriuose naujokai įgytų didesnę profesinės sąjungos vadybinę kompetenciją. Spalio 28 dieną buvo surengtas seminaras „Švietimo profesinės sąjungos veiklos pagrindai“. Renginyje kalbėta apie profesinės sąjungos veiklą sprendžiant aktualias švietimo problemas, apie mokytojų teises ir pareigas bei apie atstovavimo mokytojų interesams metodus ir formas.

LŠDPS pirmininkė (išrinkta 2007-09-07) Rūta Osipavičiūtė seminaro dalyviams išsamiai papasakojo derybų dėl Ilgalaikės pedagoginių darbuotojų darbo užmokesčio didinimo programos istoriją. Nors formaliai tai nebuvo derybos, o tik darbo grupė, tačiau realiai vyko intensyvios derybos, kuriose pasiektas neblogas mokytojų atžvilgiu rezultatas - nors ir po nedaug, tačiau atlyginimai mokytojams kils trejus metus. Toks pasiekimas gana reikšmingas gresiančios finansinės krizės fone. R. Osipavičiūtė prisiminė, kad kitų profsąjungų vadai pabėgo iš derybų, o kai dėl Ilgalaikės programos buvo suderėta, reikalavo Vyriausybės ją atšaukti. Ar iš tiesų tų profsąjungų vadams rūpėjo mokytojų ateitis?, - retoriškai klausė R. Osipavičiūtė. Seminaro dalyviai domėjosi, ar naujoji Vyriausybė laikysis buvusios Vyriausybės nutarimų ir nuosekliai didins mokytojų algas. Aiškių požymių, kad būtų ketinama taupyti mokytojų sąskaita kol kas nėra, - teigė profsąjungos lyderė, - tačiau nusiraminti nevalia. Jei bus bandoma apkarpyti programos lėšas, profesinė sąjunga tam stipriai priešinsis panaudodama visas įmanomas teisines protesto formas.

Apie mokytojų teises ir pareigas, kodėl dažnai teisės pažeidžiamos ir kaip apsiginti kai jos būna pažeistos kalbėjo Aukštaitijos švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Audrius Jurgelevičius. Nors teisės gana aiškiai reglamentuotos šalies teisės aktuose pradedant Konstitucija ir baigiant mokyklos darbo tvarkos taisyklėmis, neretoje mokykloje mokytojų teisės nuolat pažeidžiamos. O lyginant mokytojų ir mokinių ar tėvų teises, tai pastarųjų teisės neadekvačiai išaukštintos. Todėl mokytojas turi žinoti mažiausiai tris dalykus: savo teises, kaip tas teises ginti ir profesinės sąjungos specialisto padėsiančio pažeistas teises apginti telefono numerį, - šiek tiek juokaudamas kalbėjo A. Jurgelevičius.

Atstovavimo mokytojų interesams metodus ir formas pristatė AŠDPS mokymų vadovas Romas Turonis. Jis akcentavo, kad jei mokytojai neatstovauja savo interesams, tai labai dažnai jie paprasčiausiai išnaudojami. Norint sukurti stiprų atstovavimo interesams mechanizmą būtinas kiekvieno darbuotojo aktyvus dalyvavimas, „vedlių“ sistema neefektyvi ir greitai subyra.

Seminaro dalyviai turėjo tiek daug klausimų, kad renginys gerokai užsitęsė.

Aukštaitijos susivienijimo informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2008-11-05 19:27:01 | skaitytojas

Šaunu. Informacija ir žinios pirmas ginklas prieš populistus ir apsišaukėlius vadukus.

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.