Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Seminare aptarti problemų mokykloje sprendimo būdai ir formos (0)

2008 Lapkričio 12d.

Lapkričio 11 dieną LŠDPS Kauno rajono susivienijimas surengė mokyklų profesinių sąjungų derybininkų komandoms ir visiems rajono švietimo darbuotojams seminarą "Kolektyvinė sutartis - socialinio dialogo mokykloje prielaida".
Temos aktualumą rodo tai, kad į seminarą atvyko ir dviejų mokyklų vadovai.

Seminaro lektorius, Aukštaitijos švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo mokymų vadovas Romas Turonis, dalyvius supažindino su socialinio dialogo sąvoka, teisės aktais, reglamentuojančiais socialinį dialogą, kolektyvinių sutarčių parengimo, derinimo, pasirašymo, priėmimo, vykdymo ir kontrolės procedūromis.

Vėliau seminaro dalyviai atliko praktinę užduotį – formulavo neišspęstas ar nesprendžiamas mokykloje problemas: dalyvavimas renginiuose, ekskursijose, olimpiadose, tačiau už tai neapmokama; edukacinės kelionės savaitgaliais; neišspęsta problema lieka ir mokytojo darbas kai nėra pamokų ir per moksleivių atostogas; neaiškūs pavadavimo mechanizmai, neapmokama už taip vadinamus „užėmimus“ kai jungiamos pamokos; vadovai niekaip negali įsisąmoninti, kad budėjimas per pertraukas neįeina į mokytojo pareigas; sudėtingos problemos su tvarkaraščių sudarymu ir derinimu, mokytojams susidaro pernelyg daug „langų“.

Seminaro dalyviai kėlė ir daugiau problemų: nesveiko maisto aparato būvimas mokykloje, kopijavimo paslaugų teikimas ir įkainiai, kvalifikacijos kėlimo lėšų panaudojimas. Skaudžiausia mokytojams, kai sutartų ir pasirašytų kolektyvinėje sutartyje nuostatų mokyklos vadovai nesilaiko.

Suformulavus problemas, seminaro dalyviai svarstė kaip jas spręsti. Dalį klausimų galima išspręsti gana parastai - aptarti ir įtraukti į kolektyvinę sutartį, kita dalis problemų - tiesiog vadovų juridinės ir vadybinės kompetencijos stoka. Kadangi profesinės sąjungos turi teisę kontroliuoti vadovus kaip jie laikosi įstatymų, jos gali ir turi savo teisėmis naudotis. Problemų sprendimo būdų ir formų buvo surasta nemažai.

LŠDPS Kauno rajono susivienijimo informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.