Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Švietimo įstaigų buhalterių profesinė sąjunga gausėja (10)

2009 Sausio 23d.

Neseniai, tik praeitų metų pabaigoje susikūrusi Apskaitos ir finansų darbuotojų profesinė sąjunga, sausio 22 dieną suorganizavo pasitarimą Vilniaus mokyklų ir kitų švietimo įstaigų buhalteriams bei kitiems finansus tvarkantiems darbuotojams.

Profesinės sąjungos pirmininkas, Kauno Šilainių mokyklos buhalteris Gvidas Karkauskas susirinkusiems papasakojo apie profesinės sąjungos įsikūrimo prielaidas: atliekamas darbas neatitinka pareigų pavadinimo, neaiškios darbo apimtys, per mažas darbo užmokestis, kvalifikacijos kėlimo problemos, darbo ir poilsio laikas. Jis pažymėjo, kad Apskaitos ir finansų darbuotojų profesinė sąjunga jau pateikė Registrų centrui dokumentus dėl registracijos ir pradėjo pirmus žingsnius, siekiant gerinti situaciją.

Pasitarimo dalyviai išsakė begalę problemų, kurios neleidžia švietimo finansus tvarkantiems darbuotojams jaustis oriai ir saugiai. Buvo nuspręsta – užtenka dejuoti, reikia imtis veiklos. Pirmasis profesinės sąjungos žingsnis - parengti Vyriausybei raštą, kuriame bus reikalaujama nedelsiant spręsti įsisenėjusias buhalterių problemas. Kitas sprendimas - artimiausiu metu surengti seminarą apie finansininkų teises ir pareigas. Seminare galėtų būti parengtas pavyzdinis buhalterio pareigų aprašas, kurį būtų galima siūlyti savivaldybėms ir siekti, kad toks aprašas galiotų visoms švietimo įstaigoms.

Vilniečius domino buhalterijų reorganizavimo klausimai. Daugelis švietimo įstaigų vadovų ir specialistų teigia, jog decentralizuotos buhalterijos finansus tvarko efektyviau, todėl buhalterius neramina kalbos vėl viską centralizuoti. Buvo susitarta stebėti procesus ir imtis atitinkamų veiksmų, jei savivaldybės planai finansininkams bus nepriimtini.

Po diskusijų apie ŠMM ketinimus aplinkos lėšas įtraukti į moksleivio krepšelio metodiką, buvo nutarta, kad Apskaitos ir finansų darbuotojų profesinė sąjunga aktyviai dalyvaus rengiant tokią metodiką.

Pasitarimo pabaigoje į profesinę sąjungą įstojo 8 nauji nariai. Aukštaitijos susivienijimo vardu Romas Turonis pasveikino naujus narius ir pažadėjo profesinei sąjungai suteikti visą reikalingą teisinę ir organizacinę pagalbą. 

AFDPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2019-03-01 17:15:23 | Buhalterė

Kodel niekas negina buhalteriu? Kodel nera profesines ju sąjungos??? Vadovai tyciojasi, apkrauna darbais ne tik buhalteriniais, auditoriai kaip kraugeriai tik ir laukia klaidu, kaip issitycioti ir pareiksti, kad buhalteris del visko kaltas, diebam darbe, ir namie , ir per sventes ir naktimis. Vistiek - kalciausias buhalteris.

2017-03-14 14:34:20 | buhalter4

Ar dar veikia ši peofsąjungas? Nes vergiškas darbas ir užmokestis už demokratinėje šalyje - nusikalstamas valdžios elgesys. Aš šioje sistemoje dirbu nuo 1991 m. gegužės 01 d. ir galiu atsakingai pareikšti, kad savivaldybės didina pastoviai atlyginimus tik tiems, kuriuos gina švietimo profsąjungos ir jie priklauso pedagoginiams darbuotojams, nors 80 procentų jų atlyginimo koa savivaldybės. O buhalterių niekas negina, už tai engėjų - pakankamai. Niekam nekyla mintis, kad pavz. logopedui galima padidinti krūvį iki 1,7 , o mokėti kaip už etatą, nes net ir darbo laikas trumpas. Tačiau buhalteriams sudeda 2- 2,5 etato darbą, o atlyginimų nedidina dešimtmetį ir niekam valdžioje nereikia už tai atsakyti!

2013-04-30 23:08:17 | Janina

Dabar jau 2013m. -nuo šio straipsnio prabėgo 4 metai. Norečiau paklausti kas pasikeitė po tų pirmų žingsnių pradėjimo buhalterių gyvenime. Ogi nieko. Įgyvendinome naują apskaitos politiką VSAFAS, sukėlėme apskaitos duomenis į VSAKIS ir visą tai padarėme nemiegodami naktimis, neturėdami savaitgalių, atsotogų kelerius metus iš eilės. Ar buvo pakeltas atlyginimas buhalteriui nors laikinai? Niekas nei vienu žodžiu neužsiminė, kad buhalteriui reikia sumokėti už tokį padidėjusį krūvį. manote, kad vadovai susiprato,-nieko panašaus. Dabar visur kalbama apie bazinės algos padidinimą. Geriau kalbėkimė apie koeficientų padidinimą tam tikroms grupėms. Jeigu kelsime bazinę algą, tai didėl algos visiems. Galime palyginti: dabar vyr. bughalterio biudžetinėje įstaigoje max. koeficientas 18(alga 2196 ant popieriaus), pavaduotojų, skyrių vedėjų alga siekia iki 4500. Tai norėčiau paklausti ar tai iš tikrųjų teisinga. Vyr. buhalterio atsakomybė vis didinama, reglamentuojant įvairiais teisės aktais, o kokiais teisės aktais reglamentuota pavaduotojų, skyrių vedėjų atsakomybė, kad jų atlyginimas taip ženkliai skiriasi nuo visą finansinę atsakomybę nešančio vyr. buhalterio. Galima dar paskaičiuoti: 511 nutarimu galima suteikti priedą iki 70 proc. taigi jei pavaduotojui, skyrių vedėjui skiriamas toks priedas, tai ką jis gauna-ogi 6000-7650 (Ir tai vadinasi mūsų pedagogai mažai gauna). Tuo tarpu, vadovas vyr buhalteriui gali pasakyti-nematau už ką tau duoti priedą. Bandoma aiškinti, kad toks algos skirtumas tiesiog nesuprantamas, tai atsakymas toks: ALGĄ TOKIĄ JUMS NUSTATĖ VYRIAUSYBĖ. AČIŪ TAI AKLAI VYRIAUSYBEI IR VISIEMS KITIEMS.

2012-07-16 22:32:22 | Oogii

Diena praeis daibrnt mėgstamą darbą. Padarius įdirbį, galima uždirbti didelius pinigus, plėsti savo verslą. Blogosios šio verslo pusės: Reikalingos nemažos pradinės investicijos (tačiau galima pradėti

2009-03-20 11:40:22 | Leokadija

Pagarba tiems , kurie mano, kad mūsų darbas yra mažai apmokomas. Mes darbo laiko neskaičiuojame,dirbame savaitgaliais ,švenčių dienomis. Tai labai atsakingas darbas.

2009-03-06 20:29:00 | VYTURYS

Sveiki.Labai apsidžiaugiau,kad įsteigta tokia profsąjunga.Norėčiau,kad jos padaliniai būtų visuose miestuose ir rajonuose.Sveikinu steigėjus,kurie įsteigė buhalterių profsąjungą.Šiuo metu mūsų vyr.buhalterių ir kitų darbuotojų,kurie dirba švietimo įstaigose,(kurių atlyginimas apmokamas iš savivaldybės (aplinka)darbo apmokėjimas yra mažinamas,neatsižvelgiant kiek mokykloje dirba darbuotojų ir t.t.Skaudžiausia,kad mokytojų atlyginimai didinami,nors vyr.buhalteriai dirba irgi sunkų darbą ir namo išeina apie 19 val. ir dar vėliau...(todėl,kad mokytojų atlyginimas apmokamas iš krepšelio (valstybės),o mus,kurie apmokami iš savivaldybės (aplinka)gali "smaugti"...Kur teisybė?

2009-02-05 12:38:51 | Vita

Puiku, kad atsiranda vis daugiau galinčių pradėti gintis ir ginti savo labai sunkų darbą. Niekas nemato ir nežino kiek reikia dirbti, kad padarytum gerai. Sėkmes.

2009-01-28 12:01:29 | Romas

Daiva, jei esate buhalterė, vasario mėn. arba kovo pradžioje planuojamas seminaras. Jei norėsite dalyvauti, žiūrėkite renginių planą ir dalyvaukite. Arba paraginkite kitus.

2009-01-28 10:55:52 | Daiva

šaunuoliai! Tik galėtumėt plačiau apie tai paskelbt. Manau, kad šios gretos tikrai pagausėtų.

2009-01-25 13:05:00 | sekmes

Sekmes buhalteriams! Teisingai darote, kad stojate i Aukstaitijos profsajunga. Savo teises reikia ginti kartu, nes po viena jusu niekas negirdi.

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.