Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Centralizuoti švietimo įstaigų buhalterijas būtų klaida (7)

2009 Kovo 19d.

Noras taupyti persmelkė šalies politinę sąmonę. Neretai politikai taupymo objektais mato tik darbuotojus ir atlygį jiems. Alytuje jau kuris laikas sklando gandai, jog siekiama švietimo įstaigų buhalterijas sujungti į vieną. Toks sprendimas išmestų iš darbo virš 30 finansų specialistų. Plėtojanti veiklą Apskaitos ir finansų darbuotojų profesinė sąjunga sukvietė Alytaus švietimo įstaigų finansininkus į apskrito stalo diskusijas, kurių tikslas išsklaidyti gandus, išsiaiškinti rūpimus klausimus, iškelti problemas ir paieškoti sprendimų būdų. Diskusijoje dalyvavo miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir Finansų skyrių vedėjai Vytuolis Valūnas ir Antanas Butkevičius, švietimo skyriaus ekonomistė Vergilija Galbuogienė bei miesto mokyklų vadovų asociacijos pirmininkas V. Račkauskas.

Administracijos atstovai išsamiai ir konkrečiai atsakė į mokyklų buhalterių klausimus. Švietimo skyriaus vedėjas patikino, kad, kol jis vadovaus skyriui, niekada nesiūlys jungti buhalterijų į vieną ar kelias. “Tokią patirtį turėjome ir ji nepasiteisino. Grįžti atgal būtų klaida”, - kalbėjo V. Alūnas. Žinoma, sprendimus priima politikai – miesto taryba, ir karts nuo karto jų pasisakymuose pasigirsta įvairių siūlymų, todėl svarbu daryti įtaką ir jiems, kad neatsirastų klaidingų sprendimų, nutarė diskusijų dalyviai. Įtikinėti politikus – viena iš profesinės sąjungos veiklos sričių.

Kitas svarbus švietimo įstaigų finansininkams klausimas – etatai. Nepaisant darbuotojų skaičiaus ir finansų srautų apimties, kiekvienoje mokykloje finansus tvarko tik vienas buhalteris. Didelėse mokyklose darbo apimtys ir atsakomybė didžiulės, o klaidos tokiame darbe gana skausmingos, - buhalterius palaikė mokyklos direktorius V. Račkauskas. Dalyviai aptarė du kelius, kaip šią problemą spręsti: vienas, neviršijant mokos fondo pačioje mokykloje steigti dalį ar visą etatą, antras, ieškoti politinių sprendimų. Abu keliai labai sudėtingi, matant visuotinį lėšų trukumą. Tačiau sunkmetis vis tiek baigsis, lėšos atsiras, argumentai bus išsakyti, teliks priimti atitinkamus sprendimus.

Vėliau diskutuota apie pasiruošimą įvesti naują apskaitos sistemą, programinę įrangą, buhalterių pavadavimą atostogų ar ligos metu. Sutarta, kad bus rengiami seminarai mokyklų vadovams ir buhalteriams dėl naujos apskaitos sistemos. Su programuotojais bus ieškoma sprendimų.

Diskusija vyko labai dalykiškai ir konstruktyviai, - po renginio pasidžiaugė Apskaitos ir finansų darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Gvidas Karkauskas ir pavaduotoja Loreta Kesminienė. Renginyje dalyvavęs Aukštaitijos švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo (AŠDPS) mokymų vadovas Romas Turonis akcentavo, jog problemos savaime nesisprendžia. Būtina nuolatos miesto politikams ir specialistams  kalbėti apie problemas, siūlyti jų sprendimo būdus ir kontroliuoti, kaip sprendimai vykdomi. Tai geriausiai daryti susibūrus į profesinę sąjungą.


AFDPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2009-03-21 16:31:18 | Gvidui

Manau, kad problema yra tai, kad zmones susitaiko su vis naujais jiems kraunamais darbais ir nemoka pasakyti NE! Bet viena diena pradeda suvokti, kad negali patempti... Kodel neatsisako? Tai atsitinka del taip vadinamo lojalumo, o kartais del netvirtos pozicijos (gal neatitinka kvalifikacija) bet dazniausiai kaltas mentalitetas - as darbuotoja/s, o jis/ji mano bosas. Bet buna ir taip, kad paprasciausiai nezino savo teisiu, nemoka ju apginti - todel labai gerai, kad pirma karta Lietuvos istorijoje buvo sukurtas toks susivienijimas. Bent jau vilties atsirado, kad kazkas gali pasikeisti.

2009-03-21 10:13:37 | Gvidas

Labai malonu, kad yra besidominčių, komentuojančių ir keliančių problemas susijusias su buhalteriais biudžetininkais. Tik man vienas dalykas yra nesuvokiamas - ar Jums pačioms malonu tokius dalykus ( pvz. kaip ūkvedžio, sekretorės, dietistės ar pan. darbų atlikimą) skelbti viešai. Čia reikėtų savo įstaigos viduje tokias problemą spręsti. Jei jos nepavyksta išspręsti tada kreipiatės į profsąjungą. Beje kaip ir Romas noriu priminti, jog balandžio mėnesį aktyviai dalyvautumėt seminare, kuriame bus bandoma sukurti tipinį biudžetinių įstaigų buhalterių pareigybės aprašą. Ir nepamirškit - visas savo problemas galite rašyti į profsąjungos paštą arba tiesiog man paskambinti. Sėkmės darbuose!

2009-03-20 10:17:44 | kita buhalterė

Ačiū Romui už susidomėjimą ir rūpestį, visos viltys į Jus. Ištikrųjų neturim nei ITI, nei sekretorių, dar ir ūkio dalies vedėjos savo darbus krauna, nes nemoka kompiuteriais dirbti, seselės taip pat nemoka kompiuteriais dirbti. Vanduo, elektra ar šildymas nesutaupytas, taip pat aiškinimą rašo buhalteris...

2009-03-20 09:56:53 | Buhalterė

Taip , lopšelių -darželių buhalterės dirba taip pat tokį patį darbą , tik skaičiai skiriasi . O funkcijos tos pačios kaip ir mokyklų . Neturime nei informacinių technologijų inžinierių nei sekretorių . Viską veža buhalteris. Ir suklysti negali , nes gausi komentarų....

2009-03-19 22:22:13 | Romas

Balandžio viduryje planuojame buhalteriams surengti seminarą, kuriame nagrinėsime pareigų aprašus. Bandysime parengti tipinį aprašą. Tokį patvirtinus dėl papildomų darbų turės būti deramasi. Seminare galės dalyvauti ir ikimokyklinių įstaigų kolegos. Laukite kalendoriuje pranešimo apie seminarą, registruokitės, pasiimkite savo pareigų aprašymą, atvykite į seminarą, kartu ieškosime problemų sprendimo būdų. Nes tik pasiguodimai nepadės.

2009-03-19 14:13:08 | buhalterė

Mokyklose nemokamo maitinimo elektroninius žurnalus pildo socialiniai pedagogai. Darželiuose šį darbą atlieka buhalterės. Darželių dietistės atleistos nuo šio darbo. Darželiuose nėra nei informacinių technologijų inžinierių, nei socialinių pedagogų, todėl visus darbus dirba buhalteriai, net įsakymus kai kurie rašo , nes nėra sekretorių etatų.

2009-03-19 12:13:42 | jkl

Čia kalbama tik apie mokyklų buhalterius. Dar yra ir lopšeliai darželiai, mažesnės įstaigėlės dailė, muzikos mokyklos.Jie taip pat atlieka tas pačias funkcijas, tik mažesniais skaičiais ne milijonais, o tūkstančiais Lt. Jie taip pat sąmatas planuoja kaip ir mokyklos, būna taip, kad ant dienos po tris kart gauna ekonomistės nuleistus skaičius, ir valandos bėgyje turi suskaičiuoti. O mes tik buhalteriai, ne ekonomistai./ Pasirodo Kaune sąmatas planuoja ekonomistai. Apkrautos įvairiais strateginiais planais. Alytaus rajone, buhalteriams užteko vieno projekto jiems pasakė kiek išlaidas pamažinti ir viskas. Po to esam baramos, kad nemokam planuoti. Buhalteriai atsiliepkite....

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.