Gegužės 6 d., palikdamas ministro postą Dainius Pavalkis paskubomis patvirtino 2015-2017 m. bendruosius ugdymo planus, kur numatyta keliomis dienomis pavėlinti mokslo metų pabaigą, o ministro postą perėmusi Audronė Pitrėnienė, atsižvelgusi į švietimo profsąjungų reikalavimą, įsakymą dėl mokslo metų pratęsimo vertina skeptiškai ir jau pradėjo konsultacijas su švietimo bendruomene.
Birželio 2 d. Seime prisiekė ir darbą pradėjo naujoji švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė, iki šiol vadovavusi Seimo švietimo, mokslo ir kultūros komitetui. Po ministrės pristatymo Švietimo ir mokslo ministerijos darbuotojams, ją pasveikino ir Jungtinės švietimo profesinės sąjungos atstovybės, vienijančios šešias Lietuvos švietimo ir mokslo profesines sąjungas, vadovai.
Gegužės 23 d. Rygoje vyko VI–asis Latvijos švietimo ir mokslo darbuotojų profesinės sąjungos (LIZDA) suvažiavimas, kuriame naująja LIZDA pirmininke 5-erių metų kadencijai buvo išrinkta Inga Vanaga.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė gegužės 27 d. pasirašė dekretą dėl Audronės Pitrėnienės skyrimo švietimo ir mokslo ministre. Pareigas ji pradės eiti po to, kai prisieks Seime.
2015 m. gegužės 11 d. Jungtinė švietimo profesinių sąjungų atstovybė LR Prezidentei Daliai Grybauskaitei, LR Seimo Pirmininkei Loretai Graužinienei ir LR Ministrui Pirmininkui Algirdui Butkevičiui išsiuntė pareiškimą dėl sudėtingos situacijos švietimo sektoriuje, kuriame įvardijo pagrindines šiandienos švietimo problemas.
„Kreipiamės dėl galimai psichologinio smurto ir neetiško gimnazijos direktoriaus elgesio mokytojų atžvilgiu“, - tokiu sakiniu prasideda vienos miesto mokyklos mokytojų laiškas, kurį jie adresavo tarybos nariams ir merui. Rajono savivaldybė atsisakė jį tirti motyvuodama tuo, kad laiškas anoniminis – mokytojai nepasirašo, bijodami dėl savo darbo krūvių ir ateities. Šis laiškas buvo pateiktas kovo 19 dieną. Naujoji taryba, kaip ir naujasis meras dar nebuvo prisaikdinti, jie šio laiško net neperskaitė.
Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacija (LŠMPSF), vienijanti 4 Lietuvos švietimo sektoriui atstovaujančias profesines sąjungas, kartu su Švietimo ir mokslo profesine sąjunga „Solidarumas“, kreipėsi į Lietuvos Respublikos atstovus Europos Parlamente prašydamos naudojantis savo politine ir Lietuvos žmonių išrinktų ES parlamentarų įtaka, paraginti Lietuvos Respublikos Vyriausybę pademonstruoti politinę valią bei valstybinį išmintingumą šalies švietimo sistemos administravime, užtikrinant šiai sričiai tinkamą finansavimą ir valstybės prioritetą.
Lietuvos profesinės sąjungos, įgyvendindamos savo konstitucinę teisę atstovauti darbuotojams, kviečia protestuoti prieš skubotą, pažeidžiantį derybomis bei susitarimais įgyvendinamos socialinės partnerystės principus LR Vyriausybės teikiamą socialinio modelio projektą ir pasirašyti po teikiamu dokumentu.
Gegužės 20 d., Seime vyko Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto (ŠMKK), Lietuvos švietimo profesinės sąjungos (LŠPS) ir Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos (LŠĮPS) organizuojama diskusija „Dėl mokinių ugdymo kokybės, veiksmingumo, pedagogų socialinių sąlygų gerinimo ir bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkymo“, kurioje buvo aktyviai diskutuojama pradedant tokiais klausimais kuo skiriasi mokinio krepšelis nuo klasės krepšelio, baigiant – kas yra vertybės.
Šiandien, gegužės 19 d., Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje, vyko Darbo santykių komisijos posėdis, kuriame buvo svarstomas naujojo Darbo kodekso VII skyriaus Trečiasis skirsnis „Darbo santykių su pedagoginiais darbuotojais ypatumai“. Lietuvos švietimo profsąjungoms ir mokytojų interesams atstovavo LŠPS pirmininkas Audrius Jurgelevičius, LŠPS pirmininko pavaduotojas Egidijus Milešinas ir LŠPS teisininkė Evelina Šilinytė.
Egidijus Milešinas dalyvaus DGK posėdyje
Seminaras dėl etatinio darbo apmokėjimo Šiauliuose
Seminaras Marijampolėje
LPSK suvažiavimas
Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt