Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Švietimo įstaigų buhalteriai aptarė savo problemas (0)

2009 Balandžio 22d.

Apskaitos ir finansų darbuotojų profesinė sąjunga (AFDPS) surengė seminarą mokyklų ir kitų švietimo įstaigų buhalteriams. Švietimo finansininkai aptarė viešojo sektoriaus apskaitos sistemos reformą, švietimo įstaigų centralizavimo reikalus bei parengė tipinius pareiginius nuostatus.

Kalbėdamas apie viešojo sektoriaus apskaitos sistemos reformą AFDPS pirmininkas Gvidas Karkauskas apgailestavo, kad naujoji sistema įvedama skubotai, tinkamai nepasiruošus, neatsižvelgus į pasaulinę praktiką. Buhalteriai nėra ruošiami dirbti su nauja sistema, nėra programinės įrangos, net mokyklų vadovai neįsivaizduoja, kas jų laukia. Akivaizdu, kad nuo 2009 metų sausio 1 dienos įvedus naują apskaitos sistemą, ženkliai padidės buhalterių darbo krūvis, nes vien kodų patrigubės – bus jau 180.

Pirmininko pavaduotoja Loreta Kesminienė seminaro dalyviams papasakojo, kad Alytuje pavyko įtikinti savivaldybę surengti mokyklų vadovams naujos apskaitos sistemos mokymus. Gal po mokymų bus daugiau aiškumo, - tikisi Alytaus „Dainavos“ mokyklos buhalterė. Seminaro dalyviai nutarė, kad profesinė sąjunga turi imtis žingsnių įtikinti atsakingas institucijas atidėti reformą, kurią kažin ar tikslinga vykdyti per sunkmetį.

Taupymo vajus daugelyje miestų ir rajonų politikams kelia minčių centralizuoti švietimo įstaigų buhalterijas. Alytiškiai papasakojo savo patirtį, kaip jie įtikinėjo miesto administracijos atstovus nenaikinti mokyklų buhalterijų. Miesto valdininkai pažadėjo nedaryti staigių pertvarkymų, tačiau Alytaus buhalteriai nelinkę aklai tikėti pažadais. Todėl nuolatos stebi savivaldybės veiksmus ir yra pasirengę aktyviai priešintis, jei bus ketinama priiminėti jiems nepriimtinus nutarimus.

Nors švietimo įstaigų buhalteriai turi pareigų nuostatus ar aprašymus, tačiau neretai aprašymai nekonkretūs, o vienas teiginys „vykdyti kitus vadovo nurodymus“ išplečia buhalterio funkcijas ir atsakomybę iki begalybės. Labai daug skundų išsakė ikimokyklinių įstaigų buhalteriai: jiems užkraunami ne tik finansų tvarkymo darbai. Darželių buhalterės dirba ir informatikų, ir raštvedžių, ir sekretorių, ir ūkvedžių darbus. Seminaro dalyviai parengė tipinius buhalterio nuostatus ir sieks, kad jais galėtų naudotis visų švietimo įstaigų finansininkai.

Buvo nutarta suorganizuoti seminarus, apskrito stalo diskusijas ar kitus renginius ir kituose šalies miestuose.


AFDPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.