Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Mokytojui – profesinės sąjungos nariui, atestuotis bus lengviau (3)

2008 Lapkričio 28d.

Nuo šių metų pradžios galioja naujieji Mokytojų atestacijos nuostatai. Švietimo darbuotojų profesinė sąjunga nepritarė naujai nuostatų redakcijai, todėl labai atidžiai stebi jų vykdymą. Per keletą nuostatų galiojimo mėnesių jau išryškėjo pagrindinės atestacijos problemos: savianalizės ir veiklos tobulinimo anketos tapo „popierizmo“ mokykloje dauginimo mašina, be to, vis daugiau faktų, kad, vertinant mokytojo veiklą, atsiranda labai daug subjektyvumo. Užfiksuota keletas atvejų kai pažeidžiamos atestacijos procedūros, reikalaujama perteklinės dokumentacijos, mokytojai verčiami turėti jokiais teisės aktais nereglamentuotą „kompetencijos portfelį“.

Aukštaitijos švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimas (AŠDPS) nutarė paruošti mokytojų atestacijos konsultantus, kurie patartų profesinės sąjungos nariams kaip pasiruošti atestacijai, pagelbėtų atestuojantis, o atestacijos metu prižiūrėtų, kad nebūtų pažeidžiamos jų teisės.

Lapkričio 27 dieną po 2-6 miestų ir rajonų profesinių sąjungų susivienijimų atstovus susirinko į seminarą, kuriame pradėta kurti konsultavimo sistema.

Renginio pradžioje AŠDPS pirmininkas Audrius Jurgelevičius papasakojo dalyviams apie savo veiklą darbo grupėje, ruošusioje naują nuostatų redakciją ir prisiminė, kad jau ruošimo fazėje profesinė sąjunga įžvelgė būsimas bėdas, kurios dabar pasimatė realybėje, tačiau Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) veikėjai nereagavo į kritiką. Deja, nuostatai galioja nepaisant to, jog AŠDPS vis dar derasi dėl kai kurių pataisų (pvz., atsisakyti savianalizės ir veiklos tobulinimo anketos), todėl mokytojui reikia atestuotis pagal dabar galiojančias normas. A. Jurgelevičius supažindino su atestacijos naujovėmis ir pakeitimais.

Vėliau seminaro dalyviai aptarė mokytojų atestacijos konsultantų funkcijas, pareigas, veiklos būdus ir atlygio už jų darbą mechanizmus. Buvo sudarytas veiklos ir konsultavimo profesinės sąjungos nariams viešinimo planas. Svarbiausia, kad konsultantai gerai žinotų nuostatų vingrybes, o kiekvienas mokytojas – profesinės sąjungos narys - turėtų informaciją apie šią naują profesinės sąjungos paslaugą, galėtų su konsultantais pasitarti bei gauti visą teisinę pagalbą.

Nutarta pavasarį surengti pakartotinį seminarą, kuriame būtų aptarti konkretūs nuostatų pažeidimai, ieškoma kaip tokių pažeidimų išvengti, dalinamasi patirtimi. Taip pat bus kaupiamas „blogųjų pavydžių“ bankas, kuris taps faktiniais įrodymais derybose su ŠMM.


Aukštaitijos susivienijimo informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2008-12-03 11:47:26 | Romas

Monika, atostogos labai trumpos, o per Kalėdines tikrai nesinori niekam jokių kursų. Todėl tenka organizuoti ir ne atostogų metu. Tačiau galime pasiūlyti seminarą jūsų mieste ar rajone ir pravesti po pamokų. Pasiūlykite savo organizacijos pirmininkui tokią mintį.

2008-12-02 19:23:39 | monika

o kada dar bus tokie kursai, padarykit per atostogas, nes darbo metu neisleidia

2008-11-29 19:39:38 | puiku

Svariausias mokytojo kompetencijos įrodymas - jo darbo rezultatai. Tuo tarpu atestacija pedagogą verčia užsiimti pašaliniais darbais - rašyti ir rinkti popierėlius. Gerai, kad AŠDPS nutarė paruošti mokytojų atestacijos konsultantus, nes tai tikra vargo vakarienė.

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.