Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Šiaulių švietimo įstaigų buhalteriai negavo aiškių atsakymų dėl savo ateities (0)

2009 Birželio 5d.

Neseniai pradėjusi veiklą Apskaitos ir finansų darbuotojų profesinės sąjungos Šiaulių grupė miesto savivaldybėje surengė diskusiją „Švietimo įstaigos finansinis savarankiškumas: mitas ar būtinybė?“. Mokyklų, ikimokyklinių ir kitų švietimo įstaigų buhalteriai siekė išsiaiškinti, ar miesto valdžia neketina švietimo įstaigų buhalterijas sujungti į vieną. Deja, aiškaus ir skaidraus atsakymo nesulaukė.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Denis Michalenko įrodinėjo, jog prievartos nebus ir švietimo įstaigos pačios apsispręs ar įsijungti į centralizuotą buhalteriją. Diskusijos dalyviai puikiai žinodami „telefoninę“ teisę abejojo, ar iš tikrųjų savanoriškumo principai bus išlaikyti. Profesinės sąjungos atstovai jau patyrė, ką reiškia domėjimasis savo interesais. Tereikėjo pasiūlyti į savivaldybės administracijos suformuotą darbo grupę įtraukti du buhalterių profesinės sąjungos atstovus, kai darbo grupė nutraukė savo veiklą. Ši darbo grupė turėjo parengti buhalterijų centralizavimo principus.

Tačiau Apskaitos ir finansų darbuotojų profesinė sąjunga nenuleis rankų. Diskusijoje buvo nutarta stebėti savivaldybės veiksmus, deleguoti į darbo grupes profesinės sąjungos atstovus, jog šie argumentuotai įrodytų buhalterijų centralizacijos neracionalumą.

Direktoriaus pavaduotojas D. Michalenko vieną iš pagrindinių buhalterijų jungimo į vieną argumentų įvardijo buhalterių daromas klaidas. Diskusijoje dalyvavęs Apskaitos ir finansų darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Gvidas Karkauskas vietoj bausmės už klaidas – naikinti buhalterijas - siūlė organizuoti kvalifikacijos kėlimo kursus. Ypatingai reikia daugiau sužinoti ir pasimokyti dirbti su nuo kitų metų įvedama apskaitos sistema. Miesto Švietimo skyriaus vedėja Violeta Damskienė pažadėjo, jog nepaisant finansinių sunkumų, bus ieškoma galimybių rengti seminarus tiek buhalteriams, tiek mokyklų vadovams.

Apibendrindama diskusijas Šiaulių švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkė Rasa Jasmontienė kalbėjo, kad tokie renginiai neleidžia valdžiai priiminėti spendimų darbuotojams nežinant. Organizuoti ir savo interesams atstovauti gebantys darbuotojai pasiekia žymiai daugiau, moka apginti savo teises. R. Jasmontienė pakvietė kolegas jungtis į profesinę sąjungą.   


Šiaulių susivienijimo informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.