Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Konferencijoje diskutuota apie vaikų socialinės atskirties mažinimą (0)

2010 Gruodžio 1d.

Lapkričio 26 d.LR Socialinių reikalų ir darbo komitetas kartu su labdaros ir paramos fondu „SOS vaikų kaimų Lietuvoje draugija“ organizavo konferenciją „Pažeidžiamų vaikų socialinės atskirties mažinimas“. Konferencijoje dalyvavo įvairių sričių specialistai – pedagogai, psichologai, vaikų globos namų darbuotojai, vaikų teisių atstovai, paramos šeimai sferoje dirbantys socialiniai darbuotojai bei LŠPS Vaikų globos namų profesinių sąjungų susivienijimo atstovai: Vita Konovalovienė, Daiva Miller, Zita Rukšėnienė.

Konferenciją pradėjo ir sveikinimo žodžius tarė LR Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas R. J. Dagys, palinkėdamas konferencijos dalyviams iškelti ir apsvarstyti pačias opiausias problemas, kurioms spręsti reikalinga valstybės pagalba, rasti balansą tarp vaiko teisės ir pareigos ir atsakomybės jausmo ugdymo.

,,Dirbame mažam vaikui, kiek savęs išdalinsime, tiek sugrįš senatvėje”, - įžangos žodį tarė prof. habil. dr. Marija Barkauskaitė, LPF SOS vaikų kaimų Lietuvoje draugijos valdybos pirmininkė. Ji išsakė mintis, kaip drauge įvairių sričių specialistams pasiekti, kad kiekvienas vaikas galėtų augti rūpestingoje šeimoje, bei kaip sumažinti pažeidžiamų vaikų socialinę atskirtį.

Apie vaikų teisių apsaugą socialinėje srityje, apie vaikų teises ir pareigas pranešimą skaitė Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė. Socialinės partnerystės ir socialinės ekonomikos įtaką mažinant socialinę atskirtį apžvelgė prof. dr. Giedrė Kvieskienė, Vilniaus pedagoginio universiteto Socialinės komunikacijos instituto direktorė.

LPF SOS vaikų kaimų Lietuvoje draugijos nacionalinis direktorius Audrius Natkevičius, skaitė pranešimą tema: “Kompleksinės pagalbos vaikui atliepiant jo poreikius – LPF SOS vaikų kaimų draugijos darbo patirtis ir perspektyvos”.

Socialinės globos kokybės įtaką vaiko raidai globos namuose savo pranešime analizavo Socialinė apsaugos ir darbo ministerijos Vaikų ir jaunimo skyriaus vyriausioji specialistė Rūta Pabedinskienė. Ji paminėjo, jog apsilankius vaikų globos namuose iškart jaučiamas įstaigos mikroklimatas. Ten, kur gyvena vaikai visada jaučiamas chaosas ir vaikų globos namų darbuotojų darbo rodiklis nėra tik nepriekaištingai paklotos lovos, labai svarbu, kad vaikas išmoktų naudotis skalbimo mašina, išmoktų gaminti, planuoti pajamas ir išlaidas…  

Asta Zabarauskaitė, psichologė – psichoterapeutė pristatė pranešimą apie paauglių, gyvenančių globos namuose, tęstinumo išgyvenimus.

VĮ ,,Paramos vaikams centro” psichologė – psichoterapeutė Erna Pelkutė pabrėžė komandinio darbo skatinant pažeidžiamų jaunuolių brandą ir įsiliejimą į visuomenę svarbą. Ji pažymėjo, kad kai nusvyra rankos, nepadeda pedagoginės žinios, sunkiame darbe labai svarbu apie problemas kalbėtis su kolegomis ir visiems drauge išgyventi sunkų paauglių brandos laikotarpį.

Pranešimą apie paramą šeimai, siekiant užtikrinti vaiko gerovę biologinėje šeimoje skaitė SOS vaikų kaimų Lietuvoje draugijos Šeimos stiprinimo projektų vadovė Lina Kežytė, globojamų vaikų socialinės integracijos ir gyvenimo kokybės gerinimo klausimus aptarė Sigita Ignatovičienė, VLGN ,,Atsigręžk į vaikus” direktorė.

Svarbus dėmesys buvo skiriamas globojamų vaikų socialinės integracijos bei gyvenimo kokybės klausimams, paramos socialinės rizikos šeimoms, siekiant užtikrinti vaiko gerovę biologinėje šeimoje būtinybei, pažeidžiamų jaunuolių brandos bei įsiliejimo į visuomenę aktualijoms ir kt.

Visi lektoriai vienaip ar kitaip nagrinėjo temas, kurios dabar yra pačios svarbiausios visiems, dirbantiems su pažeidžiamais vaikais.

Norėtųsi, kad konferencijos metu specialistų aptartos aktualijos neliktų tarp keturių salės sienų, bet pasiektų ir plačiuosius visuomenės sluoksnius, ateityje materializuotųsi vaikų socialinę atskirtį padėsiančių mažinti įstatymų ar kitų teisės aktų pavidalu.

LŠPS Vaikų globos namų profesinių sąjungų susivienijimo informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Lietuvos švietimo profesinė sąjunga
Reklama
 
  


Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.