Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

LŠDPS Kauno miesto susivienijimo veikla įgauna vis didesnį pagreitį (0)

2008 Kovo 15d.

Kovo 12 d. Kauno Kovo 11 – osios vidurinėje mokykloje įvyko LŠDPS Kauno susivienijimo konferencija, kurioje buvo pritarta švietimo darbuotojų   profesinių sąjungų įregistravimui Juridinių asmenų registrų centre, tuo įgyjant savarankiško susivienijimo statusą.19 delegatu iš 24 išrinktų vienbalsiai ir be jokių diskusijų pritarė Kauno švietimo darbuotojų profesinės sąjungos įsteigimui.
 Konferencijoje susivienijimo pirmininkė Aušra Papirtienė pristatė apie pusės metų (nuo jos išrinkimo pirmininke 2007-09-21) veiklos ataskaitą. Buvo pasidžiaugta, kad susivienijimas įveikė sąstingį, susidariusį dėl krizinės situacijos LŠDPS bei sutelkė veiklai pirmininkų aktyvą. Per nepilnus pusę metų susivienijimas daug nuveikė bendradarbiaujant savivaldybės lygmenyje. Šioje veiklos kryptyje pasiekti nemaži laimėjimai: bendradarbiaujant su mieste veikiančia mokytojų profesine sąjunga (LMPS), išspręsta ikimokyklinių pedagogų darbo užmokesčio sumažėjimo problema, klasės vadovų ketvirtos valandos apmokėjimo vėlavimas, perskirstant sutaupytas mokinio krepšelio lėšas, iš mokyklų nebuvo paimtas nei vienas sutaupytas litas, o nesutaupiusių mokyklų įsiskolinimai buvo padengti, sutarta dėl priedų ir koeficientų didinimo švietimo darbuotojams perspektyvos, išsikovota oficialus Švietimo ir ugdymo skyriaus leidimas mokytojams mokinių atostogų metu savo darbo laiką skirti savišvietai bei kvalifikacijos kėlimui. Labai gerai visų narių buvo įvertinta susivienijimo veiklos sklaida žiniasklaidoje bei aktyvus socialinio dialogo įgyvendinimas, bendradarbiaujant su mieste veikiančiomis profsąjungomis, partijomis, visuomeninėmis organizacijomis bei savivaldybe.
 Susidomėje konferencijos dalyviai klausėsi svečių – LŠDPS Aukštaitijos susivienijimo mokymų vadovo Romo Turonio bei Aukštaitijos susivienijimo pirmininko pavaduotojo, Ukmergės susivienijimo pirmininko Arūno Rimkaus išsakytų minčių apie mūsų profsąjungos situaciją ir nuveiktus darbus.
 Aptariant streikų situaciją Kaune, buvo priimtas bendras sprendimas palaikyti streikuojančius Kauno mokytojus. Buvo pasiūlyta organizuoti visose LŠDPS Kauno susivienijimo pirminėse organizacijose simbolines pinigines rinkliavas, pervedant jas į LMPS įsteigtą streikų fondą, taip pat palaikymą nutarta išreikšti streiko metu nešiojamais ženkleliais „Aš pritariu streikuojantiems kolegoms“ (solidarizuojantis su LŠDPS Ukmergės susivienijimo pasiūlyta idėja) ir parengti palaikymo kreipimąsi, publikuojant jį vietinėje spaudoje.

 

LŠDPS Kauno miesto susivienijimo informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.