Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Žalios šviesos naujos redakcijos švietimo įstatymui LŠPS neuždegs (0)

2010 Balandžio 16d.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Audrius Jurgelevičius LR Seimo švietimo, mokslo ir kultūros komitetui vakar pateikė siūlymus dėl Švietimo įstatymo pakeitimo projekto. LŠPS  siūlo iki 2010 m. liepos 1 d. priimti tik tas Švietimo įstatymo pataisas, kurios susijusios su vykdoma apskričių likvidavimo reforma, o dėl visų kitų pataisų, visų pirma dėl mokyklų tipų, išsamiai išanalizuoti tokios pertvarkos pasekmes, išklausyti švietimo specialistų ir bendruomenės nuomonę ir tik tada priimti sprendimus.

Jei vis dėl to LŠPS siūloma principinė nuostata nėra priimtina, tai LŠPS siūlo net 25 pataisas ir pastabas dabar pateiktam Švietimo įstatymo pakeitimo įstatymo projektui.

Pasiūlymų ir pastabų spektras yra labai platus: nuo kritikos 14 str. 3 d. minimai vaiko gerovės komisijai, kuri dubliuoja ir tik formaliai atlieka tame pačiame straipsnyje nustatytos pedagoginės psichologinės tarnybos funkcijas, o veikla šioje ir panašiose komisijose tėra dar vienas neapmokamas darbas mokytojui, iki abejonių 68 str. 1 ir 2 dalyse esančia sąvoka „darbo sudėtingumas“. Nei ŠMM, nei kitą kuri institucija nėra suformulavusi aiškių kriterijų, kuriais galima būtų įvertinti mokyklų vadovų ir mokytojų darbo sudėtingumą, todėl LŠPS mano, kad nereikėtų tokios abstrakčios sąvokos vartoti ir įstatyme. Esant tokiai formuluotei, ŠMM poįstatyminiuose aktuose numatomas niekuo nepagrįstas kai kurių mokytojų ir vadovų atlyginimo diferencijavimas, pvz. gimnazijų ir vidurinių mokyklų mokytojams mokant priedus.

Primename, kad dar kovo mėnesi LŠPS surengė spaudos konferenciją, kurioje dalyvavo LŠPS pirmininkas A.Jurgelevičius ir jo pavaduotojai E.Gaigalas ir A. Rimkus. Tuomet visuomenei buvo išsakyti LŠPS nuogąstavimai, kad naujos redakcijos Švietimo įstatymas buvo ruošiamas remiantis iš esmės ydingu principu – siekiant įteisinti jau įvykusius ar jau už kelių mėnesių įvyksiančius pokyčius švietimo sistemoje. Lietuvos švietimo profesinės sąjungos ekspertams, nagrinėjusiems Švietimo įstatymo pataisų projektą, iškilo nemažai klausimų dėl teisės akto autorių siekio apriboti mokyklų savivaldą, išplėsti mokytojų pareigas, įvesti naujas nuostatas dėl darbo apmokėjimo. Buvo išplatintas LŠPS pareiškimas.

Visuomenė ir suinteresuotos organizacijos galėjo pateikti pasiūlymus dėl švietimo  įstatymo pakeitimo įstatymo projekto iki balandžio 15 d., o Seimo komitetai turi juos apsvarstyti iki balandžio 20 d. Po to prasidės komiteto klausymai ir po jų bus apsispręsta ar bus teikiamas visas Švietimo įstatymo pakeitimo įstatymo projektas, ar tik jo minimalistinis variantas.  Kovo 31d. Seimo švietimo, mokslo ir kultūros komiteto posėdyje, kuriame dalyvavo ir LŠPS atstovai, nutarta, kad galutinės komiteto išvadas šiuo klausimu parengs prof. A.M. Pavilionienė.

LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.