Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Eišiškių mokytojai nerimauja, ar vasarą jų atlyginimai nebus sumažinti (0)

2009 Kovo 26d.

Eišiškių gimnazijos profesinė sąjunga surengė diskusiją dėl mokytojų atlyginimų ir popierizmo mažinimo mokykloje. Diskusijoje dalyvavo mokyklos vadovas Robert Sliževski, Šalčininkų rajono švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Jan Jurgelevič ir Aukštaitijos švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo (AŠDPS) mokymų vadovas Romas Turonis.

Mokytojai sunerimę dėl valdžios ketinimų mažinti atlyginimus mokytojams ir kitiems biudžetininkams. R.Turonis informavo ką pavyko nuveikti, perspėjant Vyriausybę nedaryti kvailysčių: išplatintas protesto pareiškimas, surengta spaudos konferencija su kitomis profesinėmis sąjungomis, susitikta su Švietimo ir mokslo viceministre N.Putinaite. Šį kartą Vyriausybė išgirdo perspėjimą nesitaikstyti su atlyginimų karpymais.

Tačiau premjeras kalba, kad biudžeto klausimus svarstys birželio mėnesį. „Ar nesumažins algų, kai mokytojai bus užsiėmę egzaminais ir negalės reikiamo dėmesio skirti Vyriausybės veiksmus stebėti?“- nerimaudami klausė Eišiškių mokytojai. R.Turonis patikino, kad mokytojai turi atstovus, padarysiančius viską, kad atlyginimai ir vasarą nebūtų mažinami. Kol Vyriausybė girdi perspėjimus (sausio 16 dienos mitingo pasekmės), tol didelių protestų rengti nebūtina. Bet reikia būti pasiruošus, nes vien kalbų gali nepakakti.

Deja, dėl atlygimų didinimo, nuo rugsėjo 1 dienos, kaip numatyta Ilgalaikėje atlyginimų didinimo programoje, tikriausiai nebereikia svajoti. Finansinė biudžeto skylė per didelė, kad būtų galima tikėtis didesnio užmokesčio. Šiuo metu svarbiausia išlaikyti esamą darbo užmokestį, išvengti algų apkarpymo. Profesinė sąjunga sieks, kad be jos pritarimo nebūtų daromi jokie sprendimai dėl atlyginimų.

Mokytojai pasidžiaugė pradėtais popierizmo mažinimo procesais. Deja, dar liko sričių kur popierius svarbiau už tikrą veiklą. Gimnazija neseniai akredituota, kelis mėnesius administracija ir mokytojai duso nuo popierių gausos. Žinoma, gavus akreditaciją popierinė įtampa atslūgo, bet yra sričių, kur galima dokumentacijos kiekį sumažinti.
R.Turonis informavo, kad profesinė sąjunga, įsteigusi popierizmo mažinimo stebėsenos darbo grupę, padedančią mokyklų profesinėms sąjungoms apginti mokytojus nuo visokio plauko tikrintojų ir jų neteisėtų reikalavimų. Veikia atestacijos konsultantų sistema. Konsultantai padeda profesinės sąjungos nariams atestuotis naudojant minimalius dokumentacijos kiekius.

Susivienijimo pirmininkas Jan Jurgelevič gavo Eišiškių mokytojų įpareigojimą stebėti rajono tarybos sprendimus, nes kolegos nerimauja dėl tarybos ketinimų naikinti visus priedus, net už darbą su specialiųjų poreikių vaikais. Šių priedų naikinimas pažeistų šalies įstatymus.


Šalčininkų susivienijimo informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.