Kovo 19 dieną, Švietimo ir mokslo ministerijoje, Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacijos iniciatyva vyko susitikimas su ŠMM atstovais. Tik ŠMM tinklapyje apie tai informacijos nerasite, lygiai taip pat, kaip ir apie Lietuvos švietimo ir mokslo ministerijos vengimą dalyvauti Europiniame socialiniame dialoge. Matyt, tūkstantmečio minėjimo proga, pasirinktas drąsios šalies įvaizdis taip ir liks tik jų sumanytojų vizijoje, o Lietuva, Europos švietimo bendrijos akyse išliks bailių kraštu, kur vyriausybės atstovai vengia prisiimti atsakomybę plėtojant darnią švietimo sektoriaus sistemą.
Vyriausybė ketina nuo 128 iki 115 litų sumažinti bazinės algos dydį, kuriuo remiantis skaičiuojamos algos biudžetinių įstaigų darbuotojams. Mokytojų algos grįžtų į 2006 metų lygį. Tai reiškia, kad mokytojų atlyginimai būtų ne padidinti, o sumažinti.
Švietimo ir mokslo ministerija surengė apskrito stalo diskusiją ikimokyklinio ugdymo specialistams bei tėvų, profesinių sąjungų, ministerijos atstovams. Pagrindinė pokalbio tema – ikimokyklinio ugdymo paslaugų prieinamumas, darželių plėtra ir finansavimas. Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacijai atstovavo Rūta Osipavičiūtė ir Regina Tatol.
Kovo 19 d. vykusiame Švietimo ir mokslo profesinės sąjungos "Solidarumas" tarybos posėdyje dalyvavo Aukštaitijos švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo tarptautinė sekretorė Tatjana Babrauskienė. Kolegoms ji papasakojo apie naujoves ir pokyčius švietimo sistemoje.
Švietimo, sveikatos, kultūros ir vidaus reikalų sistemos darbuotų profsąjungų atstovai ragina Lietuvos valdžią nekarpyti mažai uždirbančių biudžetininkų atlyginimų ir įspėja, jog neįsiklausius į jų prašymus bus pradėtos įvairios protesto akcijos. Ketvirtadienį spaudos konferencijoje kalbėję profsąjungų atstovai taip pat ragino daugiau rėžti nuo turtingesnių valdininkų ir įstaigų vadovų.
Jau kelintą mėnesį mieste sklandant politikų samprotavimams dėl taupymo sumetimais numatomo švietimo įstaigų buhalterijų sujungimo, neapsikentę nežinios buhalteriai ryžosi steigti savo profesinę sąjungą. Steigiamajame susirinkime kovo 17 d. aptarta dabartinė buhalterių situacija, sudarytas artimiausių veiksmų planas ir numatytos profsąjungos veiklos gairės ateičiai.
Plėtojanti veiklą Apskaitos ir finansų darbuotojų profesinė sąjunga sukvietė Alytaus švietimo įstaigų finansininkus į apskrito stalo diskusijas, kurių tikslas išsklaidyti gandus, išsiaiškinti rūpimus klausimus, iškelti problemas ir paieškoti sprendimų būdų. Miesto švietimo skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas patikino, kad, kol jis vadovaus skyriui, niekada nesiūlys jungti buhalterijų į vieną ar kelias.
Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacija pareiškia, jog LR Vyriausybės ketinimas, persvarstant biudžetą, mažinti mokytojų ir dėstytojų darbo užmokestį yra labai neatsakingas, toliau didinantis socialinę įtampą ir visiškai griaunantis pasitikėjimą valdžios pažadais, jos priimamais sprendimais bei jų priėmimo būdais, nes socialinis dialogas su darbuotojų atstovais yra absoliučiai ignoruojamas.
Biudžetą persvarstyti ketinanti valdžia politikų atlyginimais neapsiribos. Mažiausiai dešimtadaliu bus apkarpytos valstybės tarnautojų, mokytojų, medikų, kitų biudžetinių įstaigų darbuotojų algos.
LR Seimo Europos informacijos biure DEMOS kritinės minties institutas kartu su leidykla „Kitos knygos“ pristatė šiuolaikinėje Lietuvoje pirmąją originalią kairiosios minties knygą „Demokratija be darbo judėjimo?“, skirtą ir dedikuotą Lietuvos profsąjungoms.
Seminaras dėl etatinio darbo apmokėjimo Šiauliuose
Seminaras Marijampolėje
LPSK suvažiavimas
Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt