Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Svarbiausi Švietimo įstatymo klausimai atidėti svarstyti paskutiniam posėdžiui (0)

2010 Gegužės 14d.

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas toliau svarsto Švietimo įstatymo pakeitimų įstatymo projektą. Komiteto posėdžiuose dalyvauja Lietuvos švietimo profesinių sąjungų (LŠPS) atstovai. Deja, komitetas daugumai profesinės sąjungos siūlymų nepritarė. Nors dar nėra apsispręsta dėl kelių esminių dalykų, dėl kurių LŠPS teikė savo pasiūlymus.

Neformalaus ugdymo reglamentavimo ir finansavimo, švietimo priežiūros mechanizmo, regioninių paslaugų ir specialiųjų poreikių vaikų ugdymo bei mokyklų tipų reglamentavimo klausimai dar diskutuojami. Sprendimai bus priimti paskutiniame komiteto posėdyje prieš pateikiant projektą svartyti visam Seimui.

Gegužės 14 dieną komitetas priėmė svarbius sprendimus dėl privačių švietimo įstaigų finansavimo, mokinių šalinimo iš mokyklos įteisinimo ir mokyklų vadovų rotacijos principų.

Komitetas atmetė Švietimo ir mokslo ministerijos pasiūlymus įstatyme įteisinti galimybę skirti lėšas ūkinėms reikmėms privačioms mokykloms. Dauguma komiteto narių argumentavo, jog valstybei prisiėmus ir privačių mokyklų ūkio išlaidų finansavimą tokios mokyklos įgys privilegijas prieš valstybines.

Nepritarta ir pasiūlymams įteisinti pačiai mokyklai nuspręsti šalinti neadekvataus elgesio moksleivius iš mokyklos. Švietimo ir mokslo ministerijos specialistai pažymėjo, kad įstatyme yra numatyti, kad tokio elgesio vaikai gali būti nukreipti į jaunimo mokyklas, socializacijos centrus ar jiems taikyti Vaiko vidutinės ar minimalios priežiūros įstatymo nuostatas. Pasak komiteto pirmininko Valentino Stundžio mokinio šalinimas pažeistu humanizmo principus bei vaiko teisę į siekti išsilavinimo.

Dėl mokyklų vadovų rotacijos nutarta kol kas neskubėti. Šiuo metu šio klausimo nesvarstyti, diskusijas nuketi į rudenį. Gal būt organizuoti pasitarimą su mokyklų vadovais, mokytojų atstovais. Komiteto nariai pritarė nuomonei, kad vadovų juridinė ir vadybinė kompetencija turėtų būti aukštesnė ir kadencijos nustatymas gali paskatinti mokyklų vadovus tobulinti savo kvalifikaciją ir „neužsisėdėti“. Kita vertus, jei mokyklų vadovams būtų nustatyta kadencija, ar nebūtų jie dar labiau priklausomi nuo savivaldybės rinkimų ir politinių „vėjų“.

Pasak posėdyje dalyvavusio Lietuvos švietimo profesinės sąjungos konsultanto Romo Turonio, vieni komiteto sprendimai džiugina, kiti kelia nerimą. Neskirti privačioms mokyklos aplinkos lėšų – geras sprendimas. LŠPS atstovai nesiūlo mokinių šalinti iš mokyklos, tačiau įstatyme vis dar trūksta konkrečių formuluočių apibrėžiančių mokinių, tėvų ir mokytojų teises, pareigas bei atsakomybes.

„Neformalaus ugdymo reglamentavimo ir finansavimo, švietimo priežiūros mechanizmo, regioninių paslaugų ir specialiųjų poreikių vaikų ugdymo bei mokyklų tipų reglamentavimo klausimų atidėjimai paskutinei minutei kelia nerimą. Ar nebus tokie svarbūs sprendimai priimti paskubomis, argumentuojant, jog nebeliko laiko svarstymams?“, - nerimauja R. Turonis.

LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.