Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Dirbti mokytoju nuo rugsėjo 1-osios - tik su aukštuoju išsilavinimu (0)

2009 Birželio 12d.

Seimui pritarus, nuo rugsėjo 1-osios mokyklose pagal bendrojo lavinimo programas nebegalės dirbti mokytojai, turintys tik vidurinį išsilavinimą. Tokioms Švietimo įstatymo pataisoms trečiadienį pritarė Vyriausybė.

Asmenims be aukštojo mokslo diplomo būtų palikta teisė dirbti tik neformaliojo ugdymo mokytojais bendrojo lavinimo ir neformaliojo švietimo įstaigose, išskyrus ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą.

Šiuo metu mokytojų, neįgijusių aukštojo išsilavinimo, yra apie 700, iš jų 340 šiuo metu studijuoja.

Darbdaviams - mokyklų vadovams - suteikiama teisė priimti į darbą arba palikti dirbti mokytojus, kurie turi aukštesnįjį (specialųjį vidurinį, įgytą iki 1995 metų) išsilavinimą, bet nėra įgiję pedagogo kvalifikacijos. Tokie mokytojai galėtų likti mokykloje, bet per tam tikrą laiką, kuris bus nustatytas švietimo ir mokslo ministro įsakymu, privalėtų įgyti pedagogo kvalifikaciją.

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacijos pirmininkas Audrius Jurgelevičius teigiamai vertina tokį Vyriausybės sprendimą. „Žinoma, dalis kolegų neteks darbo, tačiau apie tai, jog mokytoju galės dirbti tik asmenys su aukštuoju išsilavinimu, kalbama jau šešerius metus, todėl per tą laiką visi galėjo baigti studijas aukštojoje mokykloje“, - teigia A. Jurgelevičius.

Kita vertus, LŠMPSF negali būti nenuosekli. Nes praeitų metų vasarą būtent profesinė sąjunga griežtai kritikavo Švietimo ir mokslo ministerijos pasiūlymus leisti mokytoju dirbti „žmonėms iš gatvės“. Mokytojo darbas labai atsakingas, todėl logiška, kad įstatymu numatomi griežti kriterijai, kas gali dirbti tokį darbą.

ELTA ir LŠMPSF informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.