Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Jei iškils grėsmė netekti darbo (7)

2008 Gegužės 12d.

Mokslo metų pabaiga mokytojui – ne tik egzaminų sesijos stresas, bet ir nerimas dėl kitų mokslo metų darbo krūvio, darbo vietos išlikimo mažėjant mokinių skaičiui ar vykstant mokyklų tinklo pertvarkai.

Informuojame, kad LR Darbo kodeksas įpareigoja mokyklos vadovą konsultuotis su darbuotojų atstovais priimant sprendimus, galinčius turėti įtakos darbuotojų teisinei padėčiai, ir įstatymų nustatytais atvejais gauti jų sutikimą.

Kai darbuotojus numatoma atleisti iš darbo dėl ekonominių ar technologinių priežasčių, taip pat dėl darbovietės struktūrinių pertvarkymų, darbdavys, prieš įteikdamas įspėjimus apie darbo sutarties nutraukimą, turi surengti konsultacijas su darbuotojų atstovais, kad būtų išvengta numatomų pertvarkymų neigiamų pasekmių arba jos būtų sušvelnintos. Konsultacijų išvados įforminamos protokolu. Jį pasirašo darbdavys bei darbuotojų kolektyvui atstovaujančio organo atstovai.

Vadovaujantis LR Konstitucijos 50 str. ir Darbo kodekso 19 str.,  profesinės sąjungos organizacija yra mokyklos darbuotojų atstovė. 

Jei mokykloje veikia profesinė sąjunga, mokytojas-profesinės sąjungos narys, kilus abejonei dėl galimo atleidimo teisėtumo, turėtų kreiptis į mokyklos profsąjungos komitetą, kad būtų inicijuotos konsultacijos su darbdaviu pagal visas LR Darbo kodekso nuostatas.

Mokyklos profesinei sąjungai kvalifikuotas konsultacijas teikia miesto/rajono švietimo darbuotojų profesinės sąjungos susivienijimas bei Aukštaitijos švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo konsultantai ir teisininkai.

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2014-03-03 21:16:54 | tadas

ar jusu konsultacijos dar gyvuoja? Cia matau senas datas. Kur dar galima kreiptis del diskriminacijos ir moralinio teroro darbe? Darbdavys akivaizdziai tyciojasi is darbuotojo,kuris priklauso profsajungai ir partinei organizacijai.(nors darbuotojas tuo niekada nesigyre ) Visada primena:mes taip pat turime pazinciu:ir profsajungoje,ir partijoje.

2012-11-23 05:53:02 | Yasuko

kur tu buvai su klausimais apie metamatiką prie gerą pusmetį? a prie ono turiu kapitalinį korepetitorių matiekos, kur i "dub dubom" padaro kad žmogus į finansuojamą vietą įstotų. ai ku ne burtininkas, per savaitę neparuo . bet jei labai labai aktualu ra yk, gal pagelbėsim dar. dainius@premaman.lt</a>

2008-06-26 21:04:28 | Romas

Konsultacijas privalo vesti tas, kas priima ir atleidžia darbuotojus. Mokykloje - tai direktorius. Inicijuoti konsultacijas gali abi pusės: tiek direktorius, tiek profesinė sąjunga ar kita darbuotojų atstovų institucija.

2008-06-26 10:28:42 | Nusišnekantis

Išsiaiškinkite pirmiausiai, kas privalo vesti ir inicijuoti konsultacijas su darbuotojų atstovais, profsąjunga ir neklaidinkite žmonių.

2008-05-23 21:32:22 | suprantu

jei reiktų teisinio patarimo, bet šiaip domiuosi egzistenciškai gal kas iš kolegų startavo kitur... ir apskritai ar įmanoma minimaliai likti mokykloj (ne teisine prasme), o sykiu ir dirbti kažkur kitur...

2008-05-19 19:55:15 | Romas

Paprastai patariame teisiniais ir organizaciniais klausimais. Duoti patarimus dėl moralinio nusiteikimo labai sunku. O virtualus tokio pobūdžio patarimas iš vis neturi prasmės. Gyvas bendravimas, vis tik, yra gyvas. Telefonų sąrašas - kontaktuose.

2008-05-19 10:07:10 | as

patarkit, nuo ko pradėti pedagogui, kuris vis tik pasiryžo keisti darbą (ne mokyklą). Kaip morališkai nusiteikti?

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.