Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Mūsų svetainė www.svietimoprofsajunga.lt papuliariausia iš visų šakinių profsąjungų svetainių (1)

2010 Gegužės 17d.

Virtualioje erdvėje šiuo metu veikia (arba pasyviai "kabo") arti 50 Lietuvos profesinių sąjungų tinklalapių. Tarp  26 Lietuvos profesinių sąjungų konfederaciją (LPSK) sudarančių šakinių profsąjungų 14 savo vizitinėse kortelėse nurodo ne tik elektroninius adresus, bet ir  tinklalapius.
 
Ne taip seniai sužinojome, kad tinklalapius jau turi energetikų profesinė sąjunga,  geležinkelininkų profesinių sąjungų federacija.
 
Maloniai stebina tinklalapio atsiradimas viename iš šiuolaikinės vergovės bastionų - RIMI  (rimiprofsajunga.lt).
 
Šalia LPSK, jos partnerių - LPS „Solidarumas“, LDF - tinklalapių veikia ir "Solidarumo" Vilniaus, Kauno, Klaipėdos filialų tinklalapiai. Juos turi ir Kaune veikiančios profesinės sąjungos „Sandrauga“, Jungtinė profesinė sąjunga, kai kurių aukštųjų mokyklų profsąjungos.

Internetu su savo nariais ir kitomis profsąjungomis bendrauja kai kurios LPSK pirminės organizacijos – AB „Mažeikų nafta“,  AB „Achema“ profesinė sąjunga, Sportininkų profesinė sąjunga (priklauso Paslaugų sferos ps šakai), Kauno centrinio pašto profesinė sąjunga. Neseniai į LPSK narės - Kelių ir autotransporto darbuotojų ps šaką įstojusi UAB "Kauno autobusai" darbuotojų  ps taip pat turi savo tinklalapį.
Kokie aktyviai veikiančių (t.y. ir savo organizacijos naujienas skelbiančių) tinklalapių reitingai?

Čia naudojami pasaulio tinklalapius reitinguojančios informacijos kompanijos „Alexa“ 2010 m. gegužės 11 d. duomenys. Dabar ši kompanija nustatinėja  tinklalapių  populiarumą ne tik globaliniu mastu, bet ir paskirų valstybių, taigi ir Lietuvos, ribose. Štai Lietuvoje tarp naujienų portalų populiariausias "Delfi" pagal "Alexa" kriterijus yra 5-tas, "Lietuvos ryto"- 7- tas, o, tarkime, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos - jau tik 139-tas.

Iš mūsų peržiūrėtų profesinių sąjungų žinioms platinti skirtų portalų respublikinį reitingo numerį (su ženklu LT) "Alexa" suteikia 9-iems populiariausiems (2009 liepą jį gavo 6 tinklalapiai).
Štai tas sąrašas (LT reitingo numeris ir tinklalapio adresas):
 0.636 lprofsajungos.lt
 1.452 lpsk.lt
 2.674 svietimoprofsajunga.lt
 4.778 lpj (LPSK jaunimas)
 5.886 profsajunga.info (LPSK Kauno regioninio centro ps)
 6.352 pareigunai.lt
 8.010 sandrauga.lt
10.775 ldf.lt
11.230 vrsps.lt (Vidaus reikalų sistemos respublikinė profesinė sąjunga)

Surašius šalies profsąjungų tinklalapių eilę pagal globalinį "Alexa" reitingą populiariausių tinklalapių dešimtukas atrodo šitaip:
 0.518.742 lprofsajungos.lt
 1.329.314 lpsk.lt
 1.547.046 svietimoprofsajunga.lt
 2.334.160 lpj.lt (LPSK jaunimas)
 2.513.287 pareigunai.lt (Ikiteismininkų ps)
 2.541.236 profsajunga.info (LPSK Kauno regioninio centro ps)
 2.941.770 maistprofsajunga.lt
 4.167.735 lpsdps.com (Paslaugų sferos ps)
 4.312.740 sandrauga.lt
 4.595.402 lgs.lt (Lietuvos gydytojų sąjunga)

Palyginus su 2009 metų liepą mūsų atlikta apžvalga, ženkliai pasikeitė tinklalapių populiarumo lyderiai. Antai:
lprofsajungos.lt smarkiai išsiveržė į dešimtuko priekį;
- LPSK tinklalapis iš 6 vietos pakilo antrą;
- į dešimtuką, net į 4-tą vietą, išsiveržė LPSK jaunimo tinklalapis;
- ypač aktyviai dabar veikiantis Maistininkų tinklalapis pateko į dešimtuką.

Iš dešimtuko per tą laiką iškrito Vidaus reikalų sistemos respublikinės profesinės sąjungos (dabartinis reitingas 5.106.895), Vilniaus miesto policininkų profesinės sąjungos (dab. reitingas 7.920.964), Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (dab. reit. 4.407.785) ir "Solidarumo" (dab.reit. 5.193.106) tinklalapiai. Dešimtuke į paskutinę vietą nusmuko Gydytojų sąjungos tinklalapis.

Beje, tinklapių lyginimas gana sąlygiškas: jei, pvz., LPS "Solidarumo" tinklalapis aptarnauja visą šaką, tai RIMI parduotuvių tinklo leidinys - tik vienos įmonės tinklo darbuotojus. Į vertinimo kriterijus Alexa neįtraukia ir, pavyzdžiui, tinklalapio kokybės,- kiek jame originalių rašinių, o kiek paprasčiausiai perkeltų iš kitų tinklalapių; neįvertina ir redaktūros, stiliaus, kalbos.  Mūsų nuomone, stilius, kalba, ypač dabartinės lietuvių kalbos gerbimas, labai svarbus kaip bendraujant profesinėms sąjungoms - suvažiavimuose, seminaruose ir pan., - taip ir profsąjungų žiniasklaidoje. Todėl, pavyzdžiui, aukštesnį reitingą pasiekęs LPSK tinklalapis turinio originalumo, stiliaus, kalbos kriterijais pralaimėtų nemaža taškų prieš po jo einantį lyderį Lietuvos švietimo ir mokslo federacijos tinklalapį.

Nemaža tinklalapių (pvz., LPSK narės - Komercijos ir kooperacijos darbuotojų šakinės ps) atlieka tik vizitinių kortelių – lankstinukų vaidmenį,- čia naujienų teikimo funkcijos sąmoningai atsisakyta. Todėl jiems taikytini kiti kriterijai.

Įdomu pastebėti, kad tinklalapio lankomumą gali padidinti ir sumažinti ir domeno (tinklalapio adreso) sandara. Štai minėtas daug metų statiškai "kabantis" Komercijos ir kooperacijos darbuotojų profesinės sąjungos tinklapis turi gana aukštą reitingą, ko gero, tik domeno sandaros dėka, - jo adresas: profsajunga.lt

Kiti populiarumo kriterijai taikytini ir tokiems tinklalapiams, kurie "prisiglaudę" prie darbdavio firmos tinklalapio - pvz., Achemos profesinės sąjungos ar ką tik sukurtas Lietuvos geležinkelininkų ps. federacijos tinklalapis, nes tokių tinklalapių reitingas skaičiuojamas kartu su pagrindinio firmos tinklalapio reitingu.

Manytina, kad profesinės sąjungos, skiriančios daugiau kūrybinės išmonės ir lėšų savo tinklalapiams, atitinkamai vertintinos ir kaip aktyvesnės.

LProfsajungos.lt informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2010-05-17 17:08:06 | Kolega

Logiska - didziausia sakine profesine sajunga Lietuvoje, o ka kitiems daryti? Kitu profesiju zmoniu ir nera tiek daug, kaip svietimo darbuotoju. Be to, turite didziausia kolektyva - vien prie tinklapio nuolat dirba net du zmones.

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.