Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Europos kolektyvinių darbo santykių stebėsenos institucija įvertino LŠPS veiklą (2)

2010 Rugpjūčio 26d.

Europos gyvenimo ir darbo sąlygų gerinimo fondas (EUROFOUND) nuo 1997 metų stebi ir analizuoja Europos sąjungos šalių kolektyvinius darbo santykius įvairiuose sektoriuose. Už šią veiklą yra atsakinga institucija, kuri angliškai vadinasi European Industrial Relations Observatory (EIRO). Geriausi ES šalių mokslinių tyrimų institutai sudaro EIRO tinklą. Nuo įstojimo į ES tokia stebėsena vykdoma ir Lietuvoje. Fondo partneris mūsų šalyje yra Darbo ir socialinių tyrimų institutas (DSTI). EIRO ne kartą publikavo naujienas apie kolektyvinius darbo santykius mūsų šalies švietimo sektoriuje.

Paskutiniame straipsnyje „Socialiniai partneriai ieško išeičių iš sunkios padėties švietimo sektoriuje“ analizuojama socialinio dialogo švietimo sektoriuje situacija ir Lietuvos švietimo profesinės sąjungos (LŠPS) pastangos dialogo būdu ieškoti išeičių iš krizės. Rašoma apie paskelbtą nepasitikėjimą Švietimo ir mokslo ministrui Gintarui Steponavičiui ir nepasitikėjimo rezultatą: Švietimo komiteto prie Trišalės tarybos įkūrimą.

„Ekonominė krizė Lietuvoje atskleidė ir pagilino užsisenėjusias bėdas švietimo sistemoje. Tai paskatino socialinius partnerius pradėti socialinį dialogą siekiant išspręsti rimtas šio sektoriaus problemas. Po daugiau kaip trejų metų Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pastangų, 2010 m. birželio 14 d. pagaliau buvo įkurtas Švietimo komitetas prie Lietuvos Respublikos Trišalės tarybos.“ – rašoma straipsnio įvade.

Informaciją ir analizę apie padėtį švietimo sektoriuje ir LŠPS pastangas socialinio dialogo būdu spręsti švietimo problemas atliko Darbo ir socialinių tyrimų instituto vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Inga Blažienė.

Kiti EIRO straipsniai:

Social partners seek ways out of difficult situation in education sector

Education trade unions join to form new federation

Public sector unions oppose budget cut proposals

Higher education staff threaten strike action

LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2010-08-27 10:15:38 | :) zosei

tai kad dar nesibaige ta istorija : Brudas dabar pavaidins, kad "puola" ŠMM, Bacys su Stiopa - kad "ginas", gal net ir ikistreikinę situaciją brudeliai sugalvos imituoti... o iš tikrųjų - interesas tas pats - vieniems - ramybė postuose tupėt, kitiems - bet kokia kaina triobelę atgaut :)))))

2010-08-26 20:32:27 | zose

A tai kaip tie stebetojai vertina Bruzo afera su viesbuciu?

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.