Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Seimo komitete rastas kompromisas dėl neformalaus švietimo sąvokų (4)

2010 Lapkričio 25d.

LR Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas baigia svarstyti Švietimo įstatymo pakeitimo įstatymo projektą. Trečiadienį komitete vyko diskusijos, kaip Švietimo įstatyme aiškiau reglamentuoti neformalaus švietimo sąvoką. Siekiant nesugriauti Švietimo įstatymo koncepcijos ir neįvesti papildomų sąvokų, kurios galėtų įnešti sumaištį, buvo rastas kompromisas - kol kas nekeisti neformalaus švietimo sąvokos, tačiau įvesti naują  sąvoką „formalųjį švietimą papildantis ugdymas“.

Kaip ir dabar galiojančiame švietimo įstatyme, neformalusis švietimas bus apibrėžiamas kaip švietimas pagal įvairias švietimo poreikių tenkinimo, kvalifikacijos tobulinimo, papildomos kompetencijos įgijimo programas. Bet iš apibrėžimo išbraukti žodžiai „nesuteikiant išsilavinimo“.

Neformaliajam švietimui bus priskiriamas taip pat ir formalųjį švietimą papildantis ugdymas (kurį vykdo meno ir sporto mokyklos). Tokiu būdu pasiektas kompromisas, kuriuo muzikos, dailės, meno ir sporto mokyklos išskiriamos iš, taip vadinamos, būrelių veiklos. Todėl tikimasi, kad bus susitarta ir dėl skirtingų finansavimo modelių ar principų.

Pasak posėdyje dalyvavusio LŠPS konsultanto Romo Turonio, sąvokų išgryninimas turėtų įnešti aiškumo, sumažinti negatyvo, kurį skleidė priešdėlis „ne“ ir išsklaidyti kolegų, dirbančių meno ir sporto mokyklose baimes, kad savivaldybės tokias mokyklas tuoj uždarinės. Sutvarkius finansavimo klausimus, tokių mokyklų mokytojai turėtų lengviau atsikvėpti, nes būtent neformalų švietimą vykdantys pedagogai daugiausiai nukentėjo sunkmečio metu. 

LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2010-11-28 18:34:09 | protingiausia tauta

Lapkritis nereikalingas, mat lapai nukrinta jau spalio mėnesį. Lapkritį reikėtų iškirpt iš kalendoriaus – jis trukdo Kalėdoms. Lietuviams gana vienuolikos mėnesių. Ir vėl sutaupytume! Juozas Erlickas

2010-11-28 10:24:58 | Valentas

Muzika ir sportas negali egzistuoti be PROFESIONALAUS mokytojo ir trenerio! Ir menas ir sportas yra profesija tiems, kurie moko ir treniruoja Lietuvos vaikus! Menas ir sportas egzistuoja tukstancius metu ir niekam dar neatejo i galva pavadinti tai kazkokiu NEFORMALIU AR PAPILDOMU UGDYMU!! Nei menas nei sportas nepraras savo vietos visuomeneje ir sekanciais tukstantmeciais!.Noras mena ir sporta ivardinti ir patalpinti i kazkieno galvas suprantama lentyna yra musu valdzios beribio ribotumo rodiklis! Nei J.S. BACHAS, nei M.K.CIURLIONIS nepraras savo vertes ir reiksmes zmoniu visuomeneje! Ir dar: ponai, APSKAICUOTI IR SUSKAICUOTI ISLAIDAS MENUI IR SPORTUI YRA BEVILDISKAS NEFORMALU DARBAS! CIA NERA KUR TAUPYTI! CIA NERA PER DAUG PINIGU IR NIEKADA JU NEBUVO IR NEBUS PER DAUG!!!

2010-11-26 18:55:24 | Saulei

Siu rengeju kompetencija yra panasi i tu, kurie siule nosi pavadinti KAKTOS BALKONU :))) Ir vel Lietuva prajuokins visa Europa :))

2010-11-26 17:38:41 | Saule

Įdomu, ar rengiant šias pataisas buvo atisžvelgta į mokslininkų pasiūlymus. Pavadinti neformalųjį švietimą formalųjį švietimą papildančiu ugdymu nemanau, kad buvo tikslinga. Manau, kad tokia sąvoka neturi analogų pasaulyje. Ar įstatymų rengėjai paiso tarptautinėje erdvėje esančių edukacinių sąvokų????

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.