Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Jano Sniadeckio gimnazijos profesinei sąjungai pavyko išsiderėti mokytojams sotesnes Kalėdas (35)

2010 Lapkričio 18d.

Nuotraukoje - Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijos profesinės sąjungos pirmininkė Ana Sedlecka 

Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijos profesinei sąjungai pavyko išsiaiškinti, kad pagal moksleivio krepšelio metodiką mokyklai skirtų lėšų pakanka ir derybomis pasiekti, kad didžioji nepanaudotų lėšų dalis – beveik 75 tūkstančių litų, būtų skirta mokytojų atlyginimams.

Mokyklos vadovės nuolat raginami taupyti ir eiti nemokamų atostogų, Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijos profesinės sąjungos komiteto nariai nutarė išsiaiškinti mokyklos finansinę padėtį. Mokytojų atstovams buvo neaišku, kodėl sumažinus valandų skaičių, skirtų papildomiems darbams ir vadovavimui klasei, kai kuriems kolegoms pasinaudojus nemokamomis atostogomis, nemokant už pavadavimus ir kitais būdais intensyviai taupant, vis tiek mokyklos direktorė teigė, kad gimnazija skolose (apie 35 tūkst. Lt) ir visi mokytojai privalo dar labiau susiveržti diržus. 

Negavę išsamių žodinių paaiškinimų, profesinės sąjungos lyderiai kreipėsi į mokyklos vadovę raštu su prašymu išsamiai išdėstyti mokyklos finansinę situaciją. Gautas mokyklos direktorės ir vyr. buhalterės atsakymas ne tik neišsklaidė neaiškumų, bet dar labiau sukėlė abejonių. Profesinės sąjungos komiteto nariams užkliuvo viena gimnazijos biudžeto eilutė, kurioje darbdavio socialinei paramai buvo numatyta virš 130 tūkstančių, o išnaudota tik 3 tūkst. Lt. Mokytojų atstovams iškilo paprastas klausimas, kas tai per lėšos ir kur jos bus panaudotos?

Profesinės sąjungos pirmininkė Ana Sedlecka kreipėsi į Šalčininkų švietimo profesinių sąjungų susivienijimo pirmininką Janą Jurgelevič ir Lietuvos švietimo profesinės sąjungos konsultantą Romą Turonį prašydama padėti išsiaiškinti finansinius klausimus. Šie pasiūlė mokykloje surengti pasitarimą.

Netrukus mokykloje buvo surengtos profesinės sąjungos atstovų ir mokyklos administracijos konsultacijos, kuriose dalyvavo LŠPS konsultantas Romas Turonis. Mokyklos vadovė paaiškino, kad metų pradžioje tvirtinant mokyklos sąmatą Šalčininkų rajono savivaldybės taryba virš 130 tūkstančių litų paliko rezerve ir, kad dėl šių lėšų būtina tartis su rajono savivaldybe.

Ilgai nedelsus, buvo surengtas pasitarimas rajono savivaldybės administracijoje. Pasitarime dalyvavo rajono švietimo ir sporto skyriaus vedėja Regina Markevič, biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Jelena Uljanovič, gimnazijos direktorė Irena Volska, gimnazijos buhalterė, profesinės sąjungos pirmininkė Ana Sedlecka, jos pavaduoja Danuta Mureikienė ir kiti komiteto nariai, Šalčininkų švietimo profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Jan Jurgelevič ir Lietuvos švietimo profesinės sąjungos konsultantas Romas Turonis.

Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Jelena Uljanovič paaiškino, kad savivaldybės taryba tikėjosi, jog metų pabaigoje sutaupytas mokyklose lėšas bus galima panaudoti mokyklų skoloms dengti už šildymą, elektrą bei apmokėti kitas aplinkos išlaidas. Todėl tvirtinant gimnazijos sąmatą virš 130 tūkst. litų buvo palikta rezerve. Tačiau Seimas nepakeitė įstatymo, todėl šios lėšos turi būti panaudotos mokymo reikmėms. Dalis lėšų jau buvo sunaudota, todėl rezerve yra likę apie 120 tūkst. litų.

Po diskusijų buvo sutarta, kad 60 tūkst. litų didinamas gimnazijos darbo užmokesčio fondas. Šie pinigai su kaupu padengtų mokyklos biudžete susidariusią skylę, lėšų dar ir liktų. Dėl kitos sumos mokyklos kolektyvas turėtų sutarti tarpusavyje. Kitą dieną vykusiame mokyklos kolektyvo susirinkime po ilgų ir karštų diskusijų buvo nutarta: vieną valandą pridėti prie apmokėjimo už papildomus darbus, o kitas lėšas skirti kompiuterinei klasei įrengti.

Pasak gimnazijos profesinės sąjungos pirmininkės pavaduotojos Danutos Mureikienės truputį apmaudu, kad mokytojų sąskaita taupytos lėšos bus panaudotos kompiuterinei klasei įrengti. „Suprasčiau, jei tai būtų papildomos lėšos ir reiktų spręsti, kaip jas panaudoti. Tačiau tai lėšos, kurios buvo sutaupytos mokytojų atlyginimų sąskaita. Todėl sunku suvokti, kad mokytojai savo noru jas atidavė kitoms reikmėms“, - su nedideliu apmaudu kalbėjo D. Mureikienė.

Tačiau gimnazijos profesinės sąjungos pirmininkė A. Sedlecka siūlė nenusiminti. „Išsiderėjome mokytojams didžiąją dalį nepanaudotų lėšų. Mokytojai gaus papildomai lėšų prieš Kalėdas. Šiais profesinės sąjungos pasiekimais nevalia nesidžiaugti“, - nusiminimo gaideles vaikė profsąjungos lyderė.

Šalčininkų švietimo profesinės sąjungos informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2010-11-23 16:23:47 | abc

Salcininku r. ne tik Jano Sniadeckio gimnazijoje tokia nemaloni ir nepalanki mokytojams situacija.Eisiskiu gimnazijoje mokytojai buvo priversti eiti triju dienu nemokamu atostogu.Kur dingsta mokytoju pinigai ir kas uz tai atsakys?O gal ir musu Kaledos bus sotesnes?

2010-11-21 22:34:32 | Laimutė

Nuoširdžiai užjaučiu koleges - profsąjungos lyderes. Sujaukėte paklusnumo atmosferą ir išderinote vadovų neklystamumo aureolę. Teks dabar iškęsti administracijos favoričių spaudimą. Teks išgirsti visko: ir kad rėksnės, ir kad melagės, ir išdavikės, ir dar visokių nuodėmių prigalvos. Nekreipkit dėmesio. Jūsų pusėje tiesa, o tiesa patrauks ir kitus mokytojus. Iš visos širdies jus palaikau.

2010-11-21 17:32:34 | Idomu

Kodėl mokytojai už savo pinigus turi pirkti vadovėlius ir kompiuterius VAIKAMS??? Kodėl to nedaro rajono valdžia arba Seimo ir Vyriausybės nariai, kurie PRIVALO užtikrinti pakankamą švietimo finansavimą???

2010-11-21 16:55:49 | saule

,,kieno vežime riedi, to ir giesmę giedi,,:)...nepatinka giesmė---paprastas sprendimas>>pasidaryti savo ir giedoti solo.....kad netrukdytum kitiems:)....dabargi keletas rėksnių sujaukė ir ,,išderino,, viską. Svarbiausia---be pagrindo, emociškai sutrikdytas pedagoginis darbas. Dėl poros litų savo kišenei tiek žalos....Nesudėtinga numanyti kas gi rūpi mūsų lyderėms:), jei apie vadovėlius ir kompiuterius VAIKAMS nė girdėti nenori......

2010-11-21 15:47:11 | asasasa

Sveikinu kad tiesioh viska iki galo pavyko jums suzinoti ir isaiskinti, pas mus rajone taip jau yra atejo valdzia pasake taip reikia daryti ir tia jau sventa...o kur tiesa kiekvienas bijo aiskintis ka neatsispindetu paskui darbe..Labai daznai mokyklu valdzia elgiasi su finansais kai psu savo uzdirbtu turtu o tai yra valstybes lesos ir jos turi buti padalintos taip kaip priklauso, kiek metu jau neapmoka pavadavimo irk itu dalyku..o ka mes zinom kaip is tikruju priklauso, manau is vis reikia bent 1 kart i 5 metus tikrinti visa mokyklu buhalterija..is kur gauna pinigelius ir kur jie dingsta..

2010-11-21 15:34:32 | Mok

Puiku,nuostabu...o gimnazijos vadovė iš vis nulis kompetencijos,pagaliaurajonė kas nors savo uždirbtus pinigus gali atkovoti.Prof. Sąjungės atstovės šaunuolės,palaikome visi Jūs. Ačiū, kad tokios esatė,mes kartu. Rajonė visam švietime reiketų kokį finansinį auditą atlikti,būtų kur kas baisiau,rezultatai dar baisesni

2010-11-21 15:15:44 | Bbb

Šaunuolės ir pirmininkė ,ir pavaduotoja Sniadeckio gimnazijos, manau ,kad patikrinus visas kitas vidurinės mokyklas ir dar 3 gimnazijas esančias RAJONĖ ,būtų dar daugiau pažeidimų, finansinių neaiškumu,tiesiog didžiujames prof. sąjunga iš Šalčininkų

2010-11-21 14:28:53 | nesuprantu

Ka reiškia "administracija yra labai lojali"? Lojali kam? Larousse žodyne (Grand Dictionaire Larousse de la Langue Frangaise) lojalus asmuo apibūdinamas kaip „asmuo, kuris laikosi savo žodžio, kuris laikosi garbės ir sąžiningumo principų; asmuo, kuris yra ištikimas teisėtai valdžiai, santvarkai, bendram reikalui, šeimai ir pan.“ Kam yra ištikima mokyklos administracija? Manau, kad valdžiai, o pinigai ramiai sau nueitu rinkimams remti...

2010-11-21 11:46:04 | Tadas

Administracijos subinlaiziai apsiraminkit, pradekit jau galvot apie save, o ne apie tai, kaip galvoja apie jus administracija. Tarp savu varot ant administracijos, o pries administracija "sventuolemis" norit pasirodyt... pasibaige sovietu laikai kai auksciau stovintys zmones galejo nustumt paprasta zmogu nuo pareigu. Dabar paprastas zmogus gali nustumt auksciau stovinti zmogu. Stenkimes kartu iveikt apgaudinejima. Negi jums taip svarbu yra but "zvaigzdemis" administracijos akyse?

2010-11-21 11:45:02 | saule

bet tai nera analogija mūsų ginnazijai, kur administracija yra labai lojali ir visa informacija pateikiama viešai. Profesinės sąjungos lyderės elgėsi nekorektiškai, savo nuomonę piršdamos visiems, nė nenorėdamos klausyti ką galvoja kiti apie jų tikslus ir svarbiausia---veiklos budus. Taip, profsąjunga yra jėga, kai reikia ginti, vesti konstruktyvias derybas, bet ne rėkti kai su tavim šnekama tyliai. o svarbiausia---N E M E L U O T I

2010-11-21 10:59:34 | Asta

Kaip visai tai panašu į mūsų mokyklos prieš pora metų buvusią padėtį. Tada mūsų profsąjungos pirmininkė irgi pabandė pasidomėti mokyklos finansais. Tai kokį triukšmą sukėlė direktorius ir jo palaikymo komanda, kad sunku apsakyti. Irgi teko kviestis pagalbos iš Vilniaus. Pirmininkės ir jos komandos garbei turiu pasakyti, kad jos atlaikė. Dabar jau mokyklos finansai nebėra valstybinė paslaptis.

2010-11-20 22:19:59 | Tai va...

Važiuoja ant profesinės sąjungos sprando ir dar spjaudo, spjaudo ir spjaudo...

2010-11-20 22:09:36 | Žinovas

Baikit čia maivytis - širdį mat skaudėjo. Juk susirinkime profsąjungos lyderėms net pasisakyti pradžioje neleido, buvo iš kart užsipultos. Kaip jos turi jaustis, kai vietoj padėkos už rastus ir išsiderėtus papildomus pinigėlius, gauna iš kolegių tik pasmerkimą. Ar nuolankų tylėjimą ir pritariamą linkčiojimą administracijos nuomonei jūs laikote gera atmosfera gimnazijoje? Ar kolegių paklausimus apie jūsų uždirbamus pinigus jūs vadinate akiplėšiškumu?

2010-11-20 21:37:13 | gudus sovietu laikas

"Man geda dirbti su tokiais bendradarbiais"... Tai buvo visai neseniai - mes smerkdavome tuos, kurie REZIMUI, SISTEMAI galejo pasakyti - NE! Tokiu zmoniu darbus aptardavome susirinkimuose, skundeme KGB, siunteme tokius i Sibira... kad tik maziau butu zmoniu, gebanciu pasakyti TIESA, pasakyti vagiui, kad jis yra VAGIS, kad ir koki posta uzimtu - istaigos ar profsajungos vadovo... Kaip NETOLI mes nuejome, nors praejo jau 20 metu. Ginam aferistus, vel ir vel... Gerb. komentatoriau, kuriam NEVA GEDA, gal jau laikas atsibusti? Vemti vercia nuo tokio gudaus sovietinio mentaliteto... garbe zodis!

2010-11-20 20:58:18 | katyte

Įsivaizduoju kaip jaučiasi mūsų administracija, jeigu man po tokio susirinkimo širdys dvi dienas skaudėjo. Nesąmonė, tos akiplėšos (iš profsąjungos) tokia bjauria atmosfera padarė gimnazijoje, kad į darbą nenoriu eiti (kiekviena diena tuos pačios kalbos). Jog visa tai galėjom susitvarkyti kitaip bet ne joms "triumfo" reikėjo. Nemanau, kad nuo šiol mokytojų reikalai pagerėjo. Taip, už gruodį mėnesį mes gausim atlyginimą didesnį bet kas mums gražins pasitikėjimą kolektyvų. Man gėda, kad aš dirbu su tokiais bendra darbiais.

2010-11-20 13:05:43 | aš&CO

Gal ir yra.....Bet ne pas mus. Ir dar: gerb. p. Turonio kompetencija niekas neabejoja, jis juk viską matė pats ir žino, kaip tie kovos žygiai vyko.

2010-11-20 12:48:33 | Idomu

O kiek dar tokiu mokyklu Salcininku raj., Vilniaus raj. ir apskritai Lietuvoje, kur taip pat einama nemokamu atostogu, nemokama uz papildomus darbus, pavadavima, bet sutaupyti pinigai buna "neatkasti" profsajungos... Tada administracija su savivaldybe tikrai susitars, kaip "prasmingai" juos isleisti! Todel pagarba Salcininku raj. profsajungai!

2010-11-20 12:27:57 | aš&CO

Na gražiausiai.....mokytojų žodynas. Kas gi trykšte trykšta?. Neapykanta ir pagieža, dvelkia netgi kažkokiomis asmeninėmis pretenzijomis administracijai...Mūsų profesinės sąjungos lyderės nesupranta žmoniškos kalbos, bet kalba viso kolektyvo vardu. Tai tenorėjau pasakyti. Visos intrigos telieka gimnazijos erdvėje. Mano nuomone, koneveikdamos kitus(šiuo atveju administraciją) protingesnės jos neatrodo. Gėda. Ir kaip moteriškės nesupranta paprasčiausių etikos dėsnių.Jos sukurpė problemą iš nieko ir padarė iš to spektaklį.

2010-11-20 12:20:02 | Žinovas

Žinoma, kad rajono taryboje turėtų būti mokytojų interesams atstovaujančių narių. Jei šiuo metu esantys taryboje mokytojai neprieštarauja, kai mokytojų atlyginimų sąskaita ir bandoma spręsti finansines problemas, tai kažin ar jie verti būti tarybos nariais.

2010-11-20 02:41:27 | Domus skaitytojas

Iš Žinovo, ar ir stebėtojo komentarų (mat, tai yra ir lygiai) ištrauka: „O kai vyks rinkimai į rajono tarybą, aš siūlau ten deleguoti mūsų profsąjungos lideres“ Tai, gal del to viską ir prasidėjo :-). Manoma, kad ir tos profsąjungos narių skaičius yra juokingas viso kolektyvo atžvilgiu. Tuo labiau, kad netoli rinkimai....

2010-11-20 00:18:04 | teresė

Na ir kvailos tos administracijos subinalaižės. Joms išsidera atlyginimo padidinimą, o jos ir toliau laižo subinytes. Ar skanu?

2010-11-19 23:45:17 | mokytoja

Ministerija šioje istorijoje visai ne prie ko, nei trupučio, nei lašiuko. Lėšas norėjo panaudoti savivaldybė, o mokyklos administracija nuolankiai sutiko. Profesinė sąjunga galėjo sukelti didelį kipišą - kreiptis į šalies spaudą ar televiziją dėl mokytojų apgavystės, tačiau pasielgė labai korektiškai ir sutarusi nebekėlė triukšmo. Kaltinimai profsąjungos lyderėms prasilenkia su sveiku protu. Dar norėčiau atkreipti dėmesį, kad jos pasikvietė konsultantą iš Vilniaus. Abejojote jo kompetencija?

2010-11-19 22:26:30 | aš&CO

Pagarba būtina visur, jei norima bendrauti civilizuota kalba. Manau komentarų skaitytojai jau įžvelgė ,,tikruosius,,šio straipsnio ,,komentuotojus,,.Patys paskleidė melą, patys ir liaupsnina save. Jų bėda, kad mato viską per tokius akinius. Apmaudu tik dėl neigiamų emocijų, kurios niekam sveikatos nepridėjo. Mokytojui neturi pritrūkti savitvardos, protingų argumentų ir inteligencijos. O kai taip nėra........

2010-11-19 21:51:20 | stebėtojas

Mūsų gimnazijoje dar stiprios "sovetinės" tradicijos, tai yra - administracijos garbinimas ir padlaižiavimas. O kai vyks rinkimai į rajono tarybą, aš siūlau ten deleguoti mūsų profsąjungos lideres, vietoje dabartinių mūsų deputatų, viena iš kuriu per bendrą kolektyvo susirinkimą pasirodė kaip "turgaus boba". Klaikus buvo vaizdas! TEGYVUOJA MŪSŲ PROFSĄJUNGA!!!!! O administracijai - GĖDA :((((

2010-11-19 21:16:22 | aš&CO

.....nei ramiai, nei oriai, nei konstruktyviai.....vėl visi klaidinami. Ministerija jų ir nedavė, o leido panaudoti kitaip nei visada. Jokios apgaulės nebuvo, tik būtent lyderių sukelta ,,audra stiklinėje,, ir sujauktas darbo su vaikais ir vaikams nuoseklus darbas.

2010-11-19 20:48:42 | Žinovas

Aš jas laikau didžiomis moterimis. REALI TIESA - jei profsąjunga būtų tylėjusi, pinigėliai jokiais būdais nebūtų pasiekę mokytojų piniginių. AŠ JUMS TAI SAKAU TIESIAI ŠVIESIAI. Tai yra rimta pergalė. Iškovota ramiai, oriai ir konstruktyviai. Pinigai gulėjo mokyklos sąmatoje, tik reikėjo juos pakelti ir išdalinti mokytojams. O dalis mokytojų pasidavė apgaulei, kad ministerija ar dar kažkas davė papildomų pinigų. Blefas.

2010-11-19 20:39:35 | aš&CO

Nesąmonė. Viskas priklauso tik nuo ministerijos sprendimų, administracija pinigų neporceliuoja, jie ir taip grįžo į gimnaziją. O moteriškės apsijuokė mojuodamos kardais....ir dar didvyrėmis save laiko. Nereikia iškraipyti REALIOS TIESOS(kad ir tame informaciniame pranešime visai Lietuvai), kad visiems atrodytų jog tai pergalė.

2010-11-19 19:42:35 | Žinovas

Jei ne profsąjungos lyderės, pinigėlius būtumėte matę kaip savo ausis be veidrodžio. Turėtumėte joms rankas bučiuoti, o ne adminstraciją šlovinti.

2010-11-19 13:09:41 | Violeta

Sveikiname! Mokyklose labai daug neskaidrių administracijos veiksmų ir darbuotojų išnaudojimo atvejų. Mes neseniai įsteigėme profesinę organizaciją savo mokykloje. Jūsų laimėjimas padrąsina atkakliai ginti savo teises.

2010-11-19 12:45:06 | Domus skaitytojas

Sutinku su aš&CO. 20:15:02, 20:33:40, 20:46:51 - intervalas 18 min. Matyt „rašytojui“ tiek laiko pakankama, kad vienu pirštu surinkti „skaitytojo“ komentarą. Iš straipsnio yra suprantama, kad apskaitos ir mokinio krepšelio apskaičiavimo metodikos srityje „rašytojo“ kompetencija yra taip pat „aukšto“ lygio, nes rezervo sąvokos metodikoje nėra, o lėšų skirtu mokytojų atlyginimams nei administracija, nei savivaldybė kitaip panaudoti ne gali iš esmės. Apie socialinės paramos fondo lėšų panaudojimą nei administracija nei savivaldybė be švietimo ministerijos sprendimo nebepriima. Gal čia yra tik proga kitų dėka pasigarsinti? Gal tos mokyklos administracijai verta panagrinėti to specialisto kvalifikaciją ir savo srityje?

2010-11-19 10:52:51 | aš&CO

Gerbiamieji, kas skaitote šį intriguojantį straipsnį. Toks įspūdis, kad ir pirmi komentarai yra šių dviejų intrigančių rašytos. Visa tai nėra tiesa! Mūsų gimnazijoje šauni, kompetentinga administracijos komanda, atlyginimai mokami laiku. Kolektyvas nuolat informuojamas apie finansinę gimnazijos padėtį. Rugsėjo pabaigoje direktorė kreipėsi prašymu paimti vieną neapmokamą darbo dieną( vienintelę dieną per visus 2010metus). Supratingoji dalis kolektyvo sutiko su direktorės prašymu. Profsąjungos lyderės '' padarė iš musės dramblį'' ir įnešė daug negatyvo. Mikroklimatas gimnazijoje siaubingas..... Taigi tai netinkamas pavyzdys kitiems.

2010-11-19 09:20:17 | Vanda

kokie šaunuoliai!Ttai gali būti pavyzdys visiems. Tai suteikia jėgų kovoti ir mums. Šaunu!!!!

2010-11-18 20:46:51 | Žinovas

Tai puiki pamoka visiems, kurie kalba apie vadovų ir savivaldybės visagališkumą. Pasitelkus drąsą, kantrybę ir matant tikslą galima labai daug pasiekti. Galima nujausti, kokį spaudimą patyrė ir patirs profsąjungos lyderės, bet tikrai nepasiduos. Žaviuosi ir visa širdimi palaikau.

2010-11-18 20:33:40 | Valioo

Valio, taip ir visoms kitoms mokykloms derėtu pasielgti. Ledas pajudėjo!!!

2010-11-18 20:15:02 | Ddd

Mūsų pirmininkė ir jos pavaduotoja super zmones. Pagarba.

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.