Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Švietimo komitetui prie LR Trišalės tarybos pirmininkaus LŠPS atstovas (0)

2010 Lapkričio 17d.

Lapkričio 16 d. įvyko sektorinio švietimo komiteto prie LR Trišalės tarybos posėdis, kuriame daugiausia buvo nagrinėjami Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo (LAMPSS) pateiktos problemos. Tai ir aukštųjų mokyklų dėstytojų darbo krūvio teisinis reguliavimas, ir minimalūs kvalifikaciniai reikalavimai mokslininkams ir dėstytojams, ir klausimas dėl aukštųjų mokyklų dėstytojų darbo sutarčių.

Į LAMPSS atstovų ir Socialinių reikalų ir darbo ministerijos Socialinio dialogo, darbo santykių ir darbo apmokėjimo skyriaus vedėjos pavaduotojos E. Radišauskienės iškeltus prieštaravimus, kad su dėstytojais, kurių darbas yra nuolatinio pobūdžio, negalima pasirašyti terminuotų darbo sutarčių, švietimo ir mokslo viceministrė Nerija Putinaitė oponavo remdamasi Mokslo ir studijų įstatymo bei kitų teisės aktų nuostatomis, kurios, anot jos, leidžia su dėstytojais pasirašinėti terminuotas darbo sutartis. Jos nuomonę palaikė ir Lietuvos universitetų rektorių konferencijos atstovas dr. Aleksas Pikturna. Po diskusijų komitetas priėmė sprendimą kreiptis į Valstybinę darbo inspekciją oficialaus išaiškinimo.

LAMPSS atstovė V. Skėriuvienė pristatė profesinės sąjungos atliktą tyrimą "Dėstytojų darbo laiko teisinis reglamentavimas įvedant maksimalų kontaktinių valandų skaičių per metus", kurio išvados byloja, kad dėstytojų darbo krūvio apskaita negali būti grindžiama vien formaliu kriterijumi – laiku praleistu auditorijoje ar apskritai aukštosios mokyklos patalpose, todėl reikalingas specialus teisinis reguliavimas reglamentuojantis dėstytojų darbo laiko struktūrą. Komiteto nariai pritarė N. Putinaitės minčiai, kad ŠMM galėtų sudaryti darbo grupę rengti minėtam rekomendacinio pobūdžio reglamentui.

Oponuodamas LAMPSS tarybos nario A. Zuozos išdėstytoms mintims, kad dabartiniai Vyriausybės ir Lietuvos mokslo tarybos nustatyti skirtingi kvalifikaciniai reikalavimai fizikos, biomechanikos bei technologijos ir humanitarinių bei socialinių mokslų srityse dirbantiems mokslininkams yra diskriminaciniai ir keistini, Lietuvos mokslo tarybos atstovas E.Stumbrys paprašė papildomos informacijos ir pritarė, jog šis klausimas turėtų būti svarstomas toliau.

Posėdžio pabaigoje komiteto nariai bendru sutarimu pritarė, jog pagal reglamentą pusmetį pirmininkavusį Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovą J. Mickų, pakeis LŠPS atstovas A. Jurgelevičius.

Kitas švietimo komiteto posėdis numatytas 2011 m. sausio 18 d.

 

LŠPS
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.