Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Teigiami pokyčiai sprendžiant vaikų globos namų pedagogų ir darbuotojų problemas (0)

2011 Vasario 15d.

Lietuvos vaikų globos namuose įgyvendinama reforma, vadovaujantis LR socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu Nr.A1-282 ,,Dėl vaikų globos įstaigų tinklo optimizavimo plano patvirtinimo" (2007 m. spalio 11 d.), įnešė daug neaiškumų, įtampos, susiskaldymo vaikų globos įstaigų veikloje. Keičiant pedagogų, dirbančių vaikų globos įstaigose pareigybių pavadinimus, pablogėjo darbuotojų socialinės - ekonominės garantijos. Tų pedagogų, kurie tapo socialiniais darbuotojais, ženkliai sumažėjo atlyginimai, padidėjo darbo apimtys, sutrumpėjo atostogos, dingo darbuotojų motyvacija darbui.

LŠPS Vaikų globos namų profesinių sąjungų susivienijimas (VGN) dalyvavo bei inicijavo susitikimus su socialiniais partneriais: ŠMM bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Susitikimų metu buvo aptarti opūs VGN klausimai susiję su vaikų globos namuose dirbančių socialinių pedagogų, socialinių darbuotojų veikla, jos gerinimu ir kitomis aktualiomis problemomis. Ypač produktyvus dialogas vyko ŠMM, po kurio buvo priimti dalykiniai sprendimai. Apie juos ŠMM informavo visuomenę tinklalapyje parašytame straipsnyje „Vaikų globos namų auklėtojai keis profesiją į socialinio pedagogo“. Jame pranešama, kad vaikų globos namuose panaikinus auklėtojo pareigybę, buvę auklėtojai galės dirbti socialiniais pedagogais ir išsaugoti darbo vietą toje pačioje įstaigoje. Tačiau per pustrečių metų – iki 2013 m. rugsėjo 1 d. jie privalo įgyti socialinio pedagogo profesinę kvalifikaciją, o tie, kurie jau turi socialinių mokslų aukštąjį išsilavinimą, turės išklausyti socialinės pedagogikos kursą, kad savo darbe galėtų taikyti naujausią šios srities socialinę pedagoginę patirtį.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje buvo keliami panašaus pobūdžio klausimai: tai socialinių darbuotojų įtraukimas į darbuotojų, kurių darbo pobūdis susijęs su didesne protine, emocine įtampa sąrašą, socialinių darbuotojų bei socialinių pedagogų pareigybių patikslinimas, (nes šiuo metu abi pareigybės suplaktos į vieną, tiek pedagogai tiek darbuotojai atlieka vienodas funkcijas tik už skirtingą atlyginimą), vieningos personalo struktūros įvedimas.

Susitikimas vyko konstruktyvioje, dalykiškoje aplinkoje, kurioje savo pozicijas išsakė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai, Socialinių pedagogų asociacija, Vaikų globos namų profsąjungų susivienijimas, Lietuvos švietimo profesinės sąjungos atstovai. Tačiau VGN susivienijimą liūdina darbas su savivaldybėmis: iki šiol nepavyksta šiame sektoriuje užmegzti dialogo su savivaldybių asociacija.

Susitikime vieningai buvo nuspręsta, kad problemų yra labai daug, jos ypač aktualios ir jas reikia spręsti nedelsiant. Artimiausiu metu šiuos klausimus norima svarstyti Vaiko gerovės taryboje. Tikimasi, kad bus sukviesti visi socialiniai partneriai.

Vaikų globos namų profesinių sąjungų susivienijimas džiaugiasi ir tikisi tolimesnio konstruktyvaus dialogo bei bendradarbiavimo su socialiniais partneriais.

Vaikų globos namų profsąjungų susivienijimo vardu - Vita Konovalovienė
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.