Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Konkretesni susitarimai su Vyriausybe – birželio pabaigoje (1)

2019 Birželio 6d.

Birželio 5 d. Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos (LŠMPS) pirmininkas Egidijus Milešinas ir jo pavaduotojas Audrius Jurgelevičius susitiko su Lietuvos Respublikos Ministru Pirmininku Sauliumi Skverneliu. Premjeras pasidžiaugė, kad praėjus mėnesiui po dviejų profesinių sąjungų susijungimo ir didžiausios Lietuvoje švietimo profesinės sąjungos įsteigimo, pavyko susitikti su naujuoju LŠMPS vadovu ir pavaduotoju konstruktyviam pokalbiui.

LŠMPS atstovai Vyriausybės vadovui išsakė kritiką dėl Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinėje sutartyje nevykdomų įsipareigojimų, kad iki 2020-ųjų metų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų atlyginimai būtų sulyginti su bendrojo ugdymo mokytojų darbo užmokesčiu. Nutrūko darbo grupės veikla dėl ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pagalbos mokiniui specialistų darbo sąlygų. Net nepradėtas darbas inicijuojant teisines prielaidas, užtikrinančias galimybę gauti kompensacines išmokas pedagoginiams darbuotojams, turintiems ne mažiau kaip 30 metų pedagoginio darbo stažą, kuriems liko ne daugiau kaip 5 metai iki teisės gauti senatvės pensiją, tačiau savo noru pasitraukiantiems iš pedagoginio darbo švietimo sektoriuje, sukūrimo.

LŠMPS pirmininkas E. Milešinas įvykusį susitikimą vadina nuomonių apsikeitimu ir prie konkrečių darbų ir sprendimų tikisi pereiti, kai paaiškės, ar S. Skvernelis ir toliau eis Ministro Pirmininko pareigas.

LŠMPS kelia tikslą, kad atnaujintoje šakos kolektyvinėje sutartyje būtų suformuluoti įsipareigojimai dėl visų pedagogų ir pagalbos specialistų darbo užmokesčio didinimo ir dėl papildomų garantijų profesinės sąjungos nariams.  

 

LŠMPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2019-06-06 13:50:11 | Gerda

kaip smagu matyt, kad naujasis pirmininkas pradeda darbus! Suprantam, kad ilgai trunka tokie dalykai, bet tikimės rezultatų! Egidijau ir komanda, laikykitės, mes su Jumis!

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.