Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Šiaulių ikimokyklinių įstaigų darbuotojai mokosi ginti savo teises (0)

2010 Kovo 4d.

Ne pirmus metus Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacijos (LŠMPSF) rengiami mokymai darbuotojams pastaruoju metu tapo  itin  reikalingi. Darbuotojų švietimui skirta programa „Švietimo įstaigos darbuotojo teisės ir pareigos“ parengta keliais seminaro variantais, kurių metu darbuotojai sužino, kaip spręsti konkrečios įstaigų grupės situacijas, susipažįsta su įvairiais problemų sprendimo būdais, mokosi vadovautis LR įstatymais.

Vasario 27 d. Šiauliuose vyko seminaras „Ikimokyklinės įstaigos darbuotojo galimybės ginti savo teises“.  V.Kudirkos pagrindinės mokyklos salėje susirinko per 60 darbuotojų iš įvairių miesto ikimokyklinių įstaigų. Seminaro dalyvės aktyviai domėjosi savo teisių gynimu, tais Darbo kodekso straipsniais, kurių darbdavys negali įgyvendinti vienašališkai, nesitardamas su savo darbuotojais. Didžiausia problema, kad darbuotojai dažnai nežino savo teisių, nesiima veiksmų joms ginti, o darbdaviai  nekreipia dėmesio į darbuotojams palankesnes Darbo kodekso nuostatas.

Profsąjungos narių nuomone, šiandien kiekvienas švietimo įstaigos darbuotojas, o ypač pedagogas, privalo gebėti analizuoti LR Konstituciją, Darbo kodeksą, Švietimo įstatymą, švietimo sistemos norminius aktus ir su profesine veikla susijusius dokumentus, taikyti juridines normas praktinėje veikloje ir darbo santykiuose. Tik išmanydamas savo teises žmogus gali jas apginti.

Per 30 ikimokyklinių įstaigų darbuotojų aktyviai dalyvavo ir sausio 27 d vykusiame seminare „Socialinio dialogo būdai ikistreikinės situacijos metu ikimokyklinio ugdymo įstaigoje“.

Tų įstaigų, kur profesinių sąjungų nariai aktyviausi ir supranta, kad už juos niekas kitas neišspręs varginančių problemų, direktorės taip pat įvertina socialinio dialogo tarp darbdavio ir darbuotojo svarbą: seminaruose jau dalyvavo  l/d „Voveraitė“ ir „Coliukė“ direktorės  A.Ilčiukienė, E.Vaičaitytė.

Tokių mokymų  tikslas – atrasti būdų socialiniam dialogui ikimokyklinių įstaigų sektoriuje  stiprinti, pasiekti, kad sprendimai gimtų ne vien vadovų kabinetuose, bet kuo daugiau darbuotojų atstovų,  profesinių sąjungų  dalyvautų priimant sprendimus, kad jų pasiūlymai būtų įtraukti į šiuo metu „populiarias“ taupymo programas.

Šiaulių ikimokyklinių įstaigų profsąjungos vardu - l/d Coliukė profsąjungos pirmininkė Daiva Kavaliauskienė
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.