Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Pasiekta, kad mokytojų atlyginimų koeficientai nebūtų mažinami (0)

2009 Liepos 21d.

Liepos 21 dieną vyko dar vienas Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacijos atstovų susitikimas su Švietimo ir mokslo ministru Gintaru Steponavičiumi. Intensyvios ir sunkios poros savaičių derybos davė rezultatų: pasiekta, kad didžiajai daliai mokytojų nemažinami tarifiniai atlyginimų koeficientai.

Nuolatiniai Federacijos atstovai derybose buvo Rūta Osipavičiūtė ir Audrius Jurgelevičius, tačiau į kiekvieną susitikimą atvykdavo kitų susivienijimų pirmininkai: Rasa Jasmontienė, Nijolė Staišiūnienė, Aušra Papirtienė, Erikas Gaigalas ir Arūnas Rimkus. Susitikimuose dalyvavo ir kitų profesinių sąjungų atstovai.

Pirminiai Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) pasiūlymai, visiems mokytojams atlyginimus vidutiniškai mažinti 8 proc. (4,7 proc. sumažinti bazinę mėnesinę algą (BMA) ir 3,3 proc. sumažinti tarifinius  atlyginimų koeficientus), sulaukė griežtos Federacijos atstovų kritikos.

„Federacija negali sutikti, kad būtų taupoma vien pedagogų atlyginimų sąskaita, todėl nepritaria jokiam nepagrįstam jų darbo užmokesčio koeficientų mažinimui, kol nebus išnaudotos kitos taupymo galimybės“, - akcentavo Federacijos pirmininkė R. Osipavičiūtė.

LŠMPSF atstovai tvirtai laikėsi pozicijos, kad būtų ieškoma alternatyvių išlaidų mažinimo sričių, tuo būdu minimaliai karpant mokytojų, dėstytojų, kitų pedagoginių darbuotojų atlyginimus.

Kiekviename susitikime buvo ieškoma sprendimo kelių, kol buvo pasiūlytas variantas darbo užmokesčio fondą mažinti koreguojant mokinio krepšelio metodiką, tokiu būdu nemažinant TAK.

Bendrojo lavinimo mokyklų mokytojams nuo 2009 metų rugsėjo 1 dienos darbo užmokesčio fondas mažinamas 8 proc. t.y. 59,1 mln. Lt.: iš jų 4,7 proc. mažinama BMA nuo 128 Lt iki 122 Lt, t.y. 34, 7 mln. tikslinė dotacija savivaldybėms. Likusi dalis 3,3 proc. arba 24,3 mln. Lt mažinama, keičiant sutartinių mokinių skaičių bei atleikant kitas mokinio krepšelio metodikos korekcijas. Šiai pedagogų grupei tarifinių atlyginimų koeficientai nesikeis.

Profesijos mokytojams darbo užmokestis mažėja 4,7 proc. dėl sumažėjusio BMA, o likusieji 3,3 proc. sumažinami peržiūrint ugdymo planus, taip pat nekeičiant tarifinių atlyginimų koeficientų.

Tik dėl auklėtojų, specialiųjų pedagogų, socialiniams pedagogams, psichologų, kuriems nustatytas etatinis darbo apmokėjimas, nepavyko rasti galimybių išsaugoti dabartinius tarifinio atlyginimo koeficientus. Jų atlyginimai mažinami 8 proc., tiek dėl BMA, tiek ir dėl koeficientų mažėjimo. Švietimo įstaigų vadovams darbo užmokestis mažinamas progresine tvarka – daugiau uždirbantiems mažinama daugiau.

Kadangi šie ŠMM sprendimai galios tik keturis mėnesius, rudenį derybos dėl darbo užmokesčio reglamentavimo bus tęsiamos.

Paskutinio pasitarimo protokolas.


LŠMPSF informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.