Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

LŠPS pirmininkas susitiko su naujuoju švietimo, mokslo ir sporto ministru Algirdu Monkevičium (0)

2019 Sausio 25d.

Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininko Audriaus Jurgelevičiaus mintys po pirmojo susitikimo su naujuoju švietimo, mokslo ir sporto ministru Algirdu Monkevičium: „Visų pirma, žmogiškai buvo smalsu susitikti su žmogumi, kuris ministru buvo daugiau nei prieš dešimt metų ir su kuriuo teko nemaža bendrauti. Kaip pasikeitė šis žmogus? Kaip pasikeitė jo pažiūros į švietimo problemas ir jų sprendimo kelius? Galų gale, kaip jis mato mūsų, per netrumpą laiką daugybę pokyčių patyrusią, profesinę sąjungą? Po pirmų pokalbio minučių pajutau, jog bendrauju su jau pažįstamu žmogumi – tas pats malonus kalbos tonas, platus požiūris į švietimą, pasitikėjimas savimi. Kartu pamačiau ir naujų spalvų, kurių ryškiausia – noras išgirsti bei suprasti pašnekovą. Ir tai padaryti nepaisant to, kad kartais tenka išgirsti nemalonią tiesą. 

Visgi svarbiausia buvo dalykinis susitikimo turinys. Planavau išsakyti savo ir kolegų mintis apie visų švietimiečių laukiančius darbus ir išgirsti ministro nuomonę apie juos. Sutarėme, kad labai svarbu tęstinumas – tiek baigiant įvedinėti etatinį mokytojų darbo apmokėjimą, tiek tobulinant mokyklų finansavimo tvarką, tiek tęsiant kitus jau pradėtus darbus. Negalėjau neišsakyti nuogąstavimų, kurie neišnyko ir pasikeitus ministerijos vadovybei. Kalbant apie mokytojus, jų darbo sąlygas ir ypač apie atlyginimus, privalu nepamiršti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų, kurių problemos dažnai buvo ignoruojamos. O juk jų galimybės profesiniu požiūriu realizuoti save bei atlyginimo dydis gerokai atsilieka nuo bendrojo ugdymo mokytojų! Kone fantasmagoriška situacija susiklostė ir su pagalbos mokiniui specialistais, kai nuo sausio 1 d. skyrus papildomus milijonus ir padidinus jų atlyginimus, dar labiau padidėjo nerimas dėl galimybių išsaugoti darbo vietas. Tik tuščiomis deklaracijomis  liks siekiai į mokyklas pakviesti jaunus mokytojus, jei nebus užtikrintos ne vieną dešimtmetį dirbusių vyresnio amžiaus mokytojų socialinės garantijos. Deja, 2019 m. buvo nutraukta kelis metus sėkmingai taikyta pedagoginių darbuotojų skaičiaus optimizavimo tvarka, leidusi oriai į užtarnautą poilsį išleisti vyresnio amžiaus bei didelį darbo stažą turinčius mokytojus. Nes jauni mokytojai neateis į mokyklas, kuriuose nebus laisvų darbo vietų. Bendrais bruožais aptarėme ir kitus naujojo ministro laukiančius darbus – tolesnį mokyklų tinklo tvarkymą, mokytojų kvalifikacijos kėlimo pertvarką, atestacijos tvarkos keitimą ir kt. Svarbu buvo savo ausimis išgirsti jau plačiai pasklidusią A. Monkevičiaus mintį apie tai, kad mokytojams turi būti mokami 20 – 30 procentų didesni nei šalies vidurkis atlyginimai. 

Pabaigoje kalbėjomės apie ministerijos bei profesinių sąjungų bendradarbiavimo būdus. Džiugu, kad visiškai sutapo nuomonė apie susitarimų formatą. Tai turi būti šakos kolektyvinė sutartis, iš vienos pusės laiduojanti ilgalaikių pokyčių tvarumą ir aiškią jų kryptį, iš kitos pusės, užkertanti kelią pigiam populizmui ar savanaudiškų tikslų siekimui, prisidengiant mokytojų problemomis. 

Apibendrinant susitikimą ir galvojant apie mūsų bendradarbiavimo su pavadinimą pakeitusia Švietimo, mokslo ir sporto ministerija perspektyvas bei mokytojų laukiančias permainas, likau daug daugiau optimistu, nei pesimistu“. 

Nuotrauka ŠMM.lt 

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.