Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Kreipimasis į parlamentines partijas dėl susitarimo apie ilgalaikį švietimo sistemos finansavimą (3)

2018 Lapkričio 30d.

LR Seimo parlamentinių frakcijų pirmininkams,

Nuolat girdėdami Lietuvos politikų ir politinių partijų deklaruojamą susirūpinimą Lietuvos švietimo sistemos padėtimi ir ieškodami išeities iš šiomis dienomis susidariusios grėsmingos situacijos, kai dėl mokytojų streiko trikdomas mokinių ugdymo procesas, kreipiamės į visų parlamentinių partijų lyderius su šiuo kreipimusi: 

Lapkričio 29 d., po dvylika su puse valandos trukusių sunkių derybų su švietimo ir mokslo ministre J. Petrauskiene ir jos komandos nariais, paaiškėjo, jog visų šalies švietimo profesinių sąjungų iškeltiems reikalavimams įgyvendinti reikalinga beveik 300 mln. eurų suma. Siūlome visoms parlamentinėms partijoms nedelsiant pasirašyti susitarimą, kuriame būtų sutarta dėl minėtos 300 mln. eurų sumos skyrimo, sprendžiant iškeltas problemas, kurių ignoravimas toliau gilins švietimo sistemos krizę. Taip bus pademonstruotas realus, o ne deklaratyvus rūpestis švietimu.

Šį kreipimąsi pasirašiusios švietimo profesinės sąjungos įsipareigoja padėti ruošti minėtą  susitarimą ir įgyvendinti jo nuostatas.

 

Ramutė Minkevičienė, Švietimo ir mokslo profesinė sąjunga „Solidarumas“

Kęstutis Juknis, Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga

Audrius Jurgelevičius, Lietuvos švietimo profesinė sąjunga

Andrius Navickas, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga

Ramūnas Znutas, Lietuvos mokytojų, švietimo ir mokslo profesinė sąjunga

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2018-12-01 13:33:48 | .

Galvokite ką darysite su smurtaujančiais mokiniais prieš mokinius, mokytojus, kurių tėvai mokytojus ir mokyklas apipila skundais. Smurtaujančių mokinių yra pradedant nuo priešmokyklinio amžiaus ir vyresnių. Nuo tokių mokinių kenčia gerai besimokantys mokiniai bei mokytojai. Naikinkite vaikų gerovės komisiją, kuri neduoda jokios naudos, bet ir trukdo mokytojams dirbti. Komisija nukreipta toleruoti blogai besielgiančių mokinių naudai. Naikinkite etatus psichologų, logopedų, mokytojų padėjėjus, socialinius pedagogus, medicinos ir kt., kurie nepadeda nei mokiniams, nei mokytojams, nes visas ataskaitas už juos daro mokytojas, auklėtojas. Taupykite biudžetą. Neleiskite neštis į mokyklas išmaniųjų įrenginių. Už bet kokį smurtą įžeidimą žodinį, mušimąsi turi atsakyti mokinių tėvai.Tėvams dėti baudas, tėvus siųsti į kursus, kad išmoktų bendrauti ne tik su savo vaikais, bet ir su mokytojais. Naikinkite mokytojų kategorijas. Mažinkite mokinių skaičių klasėse iki 15 mokinių. Naikinkite mokinių krepšelius, surištus su mokyklos biudžetu. Mokytojų profesiją atskirkite nuo darželio auklėtojų profesijos t. y. nuo ikimokyklinio ugdymo. Mokytojų profesiją priskirkite prie valstybės tarnybos, kaip antai, teisėjų, mokytojai ne paslaugų teikėjai, tad nežeminkite. Mokytojams turi būti mokamos valstybinės pensijos.

2018-11-30 12:47:39 | Jelena

o jai jie nepasirasys? ka darysime mes?

2018-11-30 12:47:27 | Jelena

o jai jie nepasirasys? ka darysime mes?

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.