Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

LŠPS informacija apie mokymą namuose (2)

2018 Rugsėjo 25d.

Diegiant etatinio mokytojų darbo apmokėjimo modelį mokyklose iškilo klausimai dėl tinkamo darbo apmokėjimo mokytojams, kuriems yra skirtas mokinių mokymas namuose. Dalis mokyklų vadovų, gavę nebylų pritarimą iš savųjų savivaldybių administracijų, savaip, mokytojams labai nepalankiu būdu, interpretavo nuo rugsėjo 1 d. įsigaliojusį Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymo pakeitimą, kuris numato pareiginės algos koeficiento didinimą namuose mokinį mokančiam mokytojui.

Gindami mokytojų teisę gauti teisingą darbo užmokestį, Lietuvos švietimo profesinė sąjunga kreipėsi į Švietimo ir mokslo ministeriją, prašydama paaiškinti kaip teisingai taikyti minėtą teisės aktą. Skelbiame gautus atsakymus į profesinės sąjungos klausimus.

Švietimo ir mokslo ministerija išnagrinėjo pateiktus klausimus ir teikia paaiškinimus šiais klausimais:

1 klausimas. „Ar Įstatymo 5 priedo 2.1.6 p. nustatytu atveju mokytojui, kuriam yra skirtas namų mokymas, pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientas didinamas visai darbo laiko normai, ar tik darbo laiko normos daliai, kuri skirta darbui su moksleiviai, kuriems skirtas mokymas namuose?“

Mokytojui, mokančiam mokinį, kuriam dėl ligos ar patologinės būklės skirtas mokymas namuose, pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientas didinamas visai darbo laiko normai. Konkretus pareiginės algos pastoviosios dalies koeficiento didinimas nustatomas už veiklos sudėtingumą įstaigos darbo apmokėjimo sistemoje pagal konkrečius kriterijus.

2 klausimas. „Kaip yra apskaičiuojamas bei apmokamas laikas, kuris reikalingas mokytojui, kuriam yra skirtas namų mokymas, reikalingas nuvykti pas namuose mokomą mokinį ir grįžti atgal į darbo vietą?“

Vadovaujantis Darbo kodekso 111 straipsnio 2 dalies 3 punktu mokytojo faktiškai sugaištas kelionės laikas iš darbovietės į mokinio, kuriam skirtas mokymas namuose, namus ir į darbovietę įtraukiamas į darbo laiką.

3 klausimas. „Kaip yra kompensuojamos mokytojo, kuriam yra skirtas namų mokymas, patirtos išlaidos transportui?“

Švietimo įstatymo 69 straipsnio 5 dalyje nustatyta, kad valstybinės mokyklos (išskyrus aukštąsias mokyklas) savininko teises ir pareigas įgyvendinanti institucija (dalyvių susirinkimas) iš jai skiriamų valstybės biudžeto bendrųjų asignavimų ar kitų lėšų savo nustatyta tvarka, savivaldybės mokyklos savininko teises ir pareigas įgyvendinanti institucija (dalyvių susirinkimas) iš savivaldybės biudžeto ar kitų lėšų savo nustatyta tvarka, kitų mokyklų (išskyrus aukštąsias mokyklas) savininkas (dalyvių susirinkimas) savo nustatyta tvarka gali kompensuoti važiavimo į darbą ir atgal nuosava, išsinuomota ar pagal panaudos sutartį perduota transporto priemone mokytojams ir kitiems ugdymo procese dalyvaujantiems specialistams.

 

Dokumentą rasite čia>>

Lietuvos švietimo profesinės sąjungos informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2019-05-03 18:09:13 | Valė

Ar yra mokama už namų mokymo tarifikuotą pamoką, jei mokinys serga?

2018-11-02 20:15:39 | Tiesa

,,Gali kompensuoti''-turetų būti ,,privalo''

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.