Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Įspūdžiai iš seminaro „Neformalaus ir savišvietos būdu įgytų kompetencijų pripažinimo galimybės tikslinėms grupėms“ (0)

2017 Gruodžio 12d.

Lapkričio 28 d. – gruodžio 1 d. Suomijoje Kuopijo mieste vyko Erasmus+ programos ir  Suomių nacionalinės agentūros organizuotas seminaras „Neformalaus ir savišvietos būdu įgytų kompetencijų pripažinimo galimybės tikslinėms grupėms“.

Seminaro metu buvo pristatytas suomių  neformalaus ir savišvietos būdu įgytų kompetencijų pripažinimo modelis, kuris susideda iš 8 žingsnių:informavimo, sąlygų nustatymo, dokumentavimo, koordinavimo, konsultavimo, poreikių analizės, stebėjimo.

Taip pat seminaro metu taip pat  buvo pristatyta EPALE suaugusių mokymosi platforma,  ERASMUS+ projektų finansavimo galimybės, kitų šalių patirtys (kompetencijų kortelės, „atviri ženkliukai“).

Darbo grupėse buvo aptartos Neformalaus ir savišvietos būdu įgytų kompetencijų pripažinimo galimybės skirtinguose švietimo sektoriuose, skirtingoms socialinėms grupėms.

Seminaro šūkis „Pripažinimas suteikia sparnus“ labai tikslingai apibūdina neformalaus ir savišvietos būdu įgytų kompetencijų pripažinimo galimybes, kurios suteikia asmenims pasitikėjimą savo jėgomis ir motyvaciją siekti tikslų.

Lietuvoje ši sistema nėra pilnai išvystyta, tačiau su neseniai pasikeitusiais teisės aktais tikimasi, kad neformaliu ir savišvietos būdų įgytų kompetencijų pripažinimo sistema taps veiksminga ir naudinga visiems.

Daugumoje Europos šalių neformalaus mokymo ir savišvietos būdu įgytų kompetencijų pripažinimas vyksta formaliojo ugdymo (profesinis, aukštasis mokslas) rėmuose. Neformalus  suaugusiųjų švietimo  sektorius dažnai atlieka lemiamą vaidmenį sprendžiant specialiųjų tikslinių grupių, tokių kaip imigrantai, ilgalaikiai bedarbiai, kaliniai, kiti socialiai pažeidžiami asmenys, problemas, atskleidžia jų kompetencijas.

Seminare buvo sprendžiami įvairūs klausimai. Kaip  suaugusiųjų švietimas gali geriau įtraukti kompetencijų pripažinimą į savo pagrindinę veiklą? Kokios priemonės yra prieinamos? Kaip mes turime nustatyti pagrindinius suinteresuotus asmenis? Kaip mes siūlome kokybiškas procedūras?

Seminare buvo puiki galimybė mokytis interaktyvioje aplinkoje, klausantis ekspertų pranešimų, dalyvaujant diskusijose. Taip pat turėjome galimybę bendradarbiauti su Europos neformalaus švietimo ekspertais, kuriuos domina ta pati tema - ir, žinoma, pamatyti Suomijos ežerų regioną ir mėgautis organizatorių svetingumu.

Veikla finansuota Europos Sąjungos lėšomis.

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.