Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Švietimas yra pagrindinė sritis, kurioje reikia užtikrinti lyčių lygybę (0)

2017 Lapkričio 30d.

Verta pažymėti, kad lyčių aspekto integravimo darbas sėkmingai vyksta tik tuomet, kai  visi institucijos darbuotojai – tiek vadovai, tiek pavaldiniai – turi bazinių žinių lyčių lygybės klausimais ir yra susipažinę su valstybine lyčių aspektų integravimo strategija. 

2015 m. Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos (LGKT) buvo atliktas tyrimas, kurio metu, apklausus ministerijas (taip pat ir švietimo) ir savivaldybes, paaiškėjo, kad šių institucijų darbuotojai neturi aiškaus suvokimo apie lyčių lygybę ir lygias galimybes, todėl ir nežino, kokias priemones reiktų diegti.

Mums, kaip profesinei sąjungai, svarbu atkreipti didesni dėmesį i valstybinę moterų ir vyrų lygybės politiką, lyčių teoriją ir lyčių aspekto integravimo klausimus. 

Mes manome, kad pagrindinė sritis, kurioje reikia įtvirtinti lyčių lygybę yra švietimas, nes integravus lyčių aspekto klausimus ugdant vaikus, ateityje galima užtikrinti didesni moterų užimtumą, vienodas karjeros galimybės, mažesni moterų ir vyrų atlyginimų atotrūkį. Todėl šiais metais Lietuvos švietimo profesinė sąjunga (LŠPS) organizavo apklausą, kuri yra projekto „GETUP– lyčių lygybės mokymai siekiant įveikti nesąžiningos diskriminacijos praktiką švietimo ir darbo rinkoje“ dalis. Projektas siekia spręsti švietimo ir karjeros pasirinkimo stereotipų problemas ir skatinti lyčių lygybę švietimo, mokymo bei profesinio orientavimo srityse. 

Tyrimu buvo siekiama identifikuoti su lytimi susijusius šališkumo atvejus švietime ir darbinėje veikloje Europos Sąjungos valstybėse. Tyrimas skirtas profesinių sąjungų darbuotojams ir lyčių ekspertams, žmogiškųjų išteklių vadovams, direktoriams ir darbdaviams, atsakingiems už personalo valdymą, valstybinių ir privačių organizacijų specialistams, karjeros specialistams, profesinio rengimo centrų mokytojams ir instruktoriams, asmenims, atsakingiems už profesinį orientavimą ir konsultavimą mokyklose, mokytojams ir dėstytojams.

Kaip rodo atlikto tyrimo rezultatai, vienas iš pagrindinių lyčių nelygybės praktikos atsiradimo priežastimi  yra švietimo aplinka. Apskritai 35 proc. tyrime, kurį atliko projekto partneriai Europoje, respondentų mano, kad berniukų ir mergaičių socializavimo būdas daugelyje mokyklų veda prie lyčių nelygybės atsiradimo . 31% atsakymų suteikia tam vidutinį dėmesį, o 34% mano, kad mokyklos socialinė veikla didžiąja dalimi neskatina lyčių nelygybės. Moterys respondentai linkę išlaikyti neutralią poziciją atsakant į klausimą, o vyrai šiek tiek daugiau linkę sutikti su tuo, kad merginos ir berniukai mokykloje socializuojasi taip, kad būtų sukurta lyčių lygybė. 

Tyrimas, kurį atliko partneriai yra "Europos minimalių kompetencijos standartų lyčių lygybės srityje" dalis ir jo metu buvo sukurta simbiozė su kitomis veiklos rūšimis, skirtomis individualizuoti tikslinių grupių žinių ir gebėjimų poreikius; ir taip pat apibrėžti kompetencijas, reikalingas profesionaliai praktikuoti personalo vadybininkų, orientavimo ekspertų, aktyvaus užimtumo politikos specialistų, mokytojų, atsakingų už orientavimo pagalbą, vaidmenį, atsakomybę ir t.t. Galutiniai rezultatai padės kurti Europos minimalų kompetencijos lygį lyčių lygybės srityje ir Europos lyčių lygybės ekspertų kompetencijų pagrindus. Apklausa buvo vykdoma 6 kalbomis (italų, anglų, prancūzų, lietuvių, lenkų ir ispanų) visose ES šalyse, ypatingą dėmesį skiriant šalims partnerėms naudojant "Google" formų tyrimus. Lenkijoje tyrimai vyko "akis į akį". Partneriai pasiekė daugiau nei 14 000 asmenų, atstovaujančių tiesioginiam tyrimo tikslui reikalingoms grupėms. Apskritai surinkta 725 atsakymų ir 723 buvo apdoroti. 

 

Daugiau informacijos (anglų k.) čia>>

 

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.