Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Šešios švietimo ir mokslo profesinės sąjungos Ministrui Pirmininkui įteikė reikalavimus (0)

2017 Rugsėjo 27d.

„Lietuvos ateitis yra mokytojų rankose“,– šią frazę kiekvienas politikas išmoksta kartoti pačioje savo karjeros pradžioje. O išmokęs, nuolat ją kartoja, deja, dažnai sunkiai suvokdamas tariamų žodžių prasmę. Mokytojai, nebūtų jie tokiais, jei nesistengtų padėti sunkiau besimokantiems. Ir nesvarbu, ar tai – pirmą kartą mokyklos slenkstį peržengęs pirmokas, ar solidžiu politiniu stažu besididžiuojantis politikas. Jau ne pirma politikų karta vargsta, bergždžiai bandydami prisiminti savo įsipareigojimus. Reikia pripažinti, kad pirmieji šio negalavimo simptomai ima reikštis ir šiandien Lietuvos valdžioje esantiems. Ypač tai aktualu ministrų kabineto nariams, kurie savo veiklą grindžia Seimo patvirtinta Vyriausybės programa ir jos įgyvendinimo planu.

Mokytojų interesams atstovaujančios švietimo profesinės sąjungos, ne kartą nudegusios dėl politikų nenoro vykdyti savo įsipareigojimus, šį kartą pasiryžusios siekti, kad galų gale būtų pasirašyta švietimo šakos kolektyvinė sutartis, derybos dėl kurios vyksta jau daugiau nei dvejus metus. Šių metų Rugsėjo 1-osios proga Vyriausybės vadovas Saulius Skvernelis skubino savo pavaldinę – švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę – pabaigti šį derybų procesą. Deja, ministrė, neaiškindama priežasčių, daugiau nei tris savaites jau suderintą su Finansų ministerija sutarties projekto tekstą slepia giliame stalčiuje. Matydamos tokį politikų neryžtingumą ir greičiausiai nenorą prisiimti atsakomybę, visos šalies švietimo profesinės sąjungos – Lietuvos švietimo profesinė sąjunga, Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga, Lietuvos mokytojų profesinė sąjunga, Švietimo ir mokslo profesinė sąjunga „Solidarumas“, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga ir Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinė sąjunga – š. m. rugsėjo 26 d. pateikė Vyriausybės vadovui ir švietimo ir mokslo ministrei reikalavimą – iki 2017 m. spalio 1 d. pasirašyti tokios redakcijos švietimo šakos kolektyvinę sutartį, dėl kurios buvo sutarta paskutiniame derybiniame susitikime birželio 27 d. Tokia sąlyga atsirado iš karčios patirties, kai, pasibaigus profesinių sąjungų ir Švietimo ir mokslo ministerijos deryboms, nesiremdami jokiais teisiniais argumentais Finansų ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos valdininkai vetuoja vieną ar kitą derybų punktą, šitaip nubraukdami visas derybininkų pastangas.

Spalio 5 diena, iki kurios reikalaujama sudėti parašus ant dokumento, irgi pasirinkta neatsitiktinai – po to liks mažiau nei dvi savaitės numatyti reikalingas lėšas 2018 m. biudžeto projekte, iki projektui pasirodant Seime. Likę reikalavimai yra tiesiogiai susiję su konkrečiais kolektyvinės sutarties punktais, kurie daugeliu atvejų kartoja ir Vyriausybės programos įgyvendinimo planą.

Šiuo žingsniu švietimo profesinės sąjungos siekia ne tik pagerinti situaciją švietimo sistemoje, bet ir prisidėti prie politinės kultūros ugdymo Lietuvoje.

Atsižvelgdama į galiojančius teisės aktus, Vyriausybė per 10 darbo dienų nuo reikalavimų gavimo dienos privalo sušaukti suinteresuotų šalių posėdį. Šalims nesusitarus, švietimo profesinių sąjungų atstovai gali inicijuoti kolektyvinio ginčo dėl interesų pradžią.

Profesinių sąjungų reikalavimai

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.