Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Susitikimai su valdžios atstovais (0)

2017 Rugsėjo 6d.

Pateikiame informaciją apie 2017 m. rugpjūčio 31 d. įvykusį Lietuvos švietimo profesinių sąjungų atstovų susitikimą su švietimo ir mokslo ministre Jurgita Petrauskiene, kitais ministerijos vadovais bei Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininku prof. Eugenijumi Jovaiša.

Švietimo profesinių sąjungų atstovų susitikimas su švietimo ministre vyko pagal ankstesnį sutarimą reguliariai susitikti ir vertinti esamą švietimo padėtį Lietuvoje, numatyti veiklos perspektyvas.

Švietimo profesinių sąjungų atstovai pirmiausia išsakė pastabas dėl Švietimo ir mokslo ministerijos (toliau – ŠMM) vadovų neatsakingų pareiškimų mokytojų bendruomenei labai svarbiais klausimais. Tarp tokių pareiškimų buvo paminėti ŠMM atstovų pasisakymai apie neišvengiamą dalies šalies mokyklų uždarymą, apie būtiną mokytojų skaičiaus mažinimą ir kt. Kaip naujausias pavyzdys buvo paminėtas ministrės J. Petrauskienės pareiškimas, esą „derybos dėl mokytojų etatinio darbo apmokėjimo modelio baigtos ir suderėtas projektas bus teikiamas Seimo nariams“. Tačiau iš tiesų naujas mokytojų darbo apmokėjimo modelis atsirado ne derybų su švietimo profesinėmis sąjungomis metu,– jį rengė ŠMM sukurta darbo grupė (profesinėms sąjungoms atstovavo vos du žmonės, o kiti aštuoni buvo ministerijos, mokyklų vadovai, savivaldybių atstovai). Ši grupė dar nebaigė savo darbo (artimiausias posėdis numatytas š.m. rugsėjo 14 d.), dėl to ir Seimo nariai jokio teisės akto projekto negavo.

Priekaištų dėl keitimosi informacija mokytojų atstovams išsakė ir ministrė. Pasikeitus nuomonėmis, buvo sutarta atsakingiau rengti abiejų šalių skelbiamą informaciją, kad būtų išvengta klaidingų interpretacijų, nereikalingo įtampos kurstymo.

Antrasis profesinių sąjungų atstovų ketintas aptarti klausimas – ateinančių metų švietimui skirtų lėšų dydis ir ypač jų dalis, susijusi su Vyriausybės žadamu mokytojų tarnybinio atlyginimo koeficientų „šakučių“ naikinimu, paliekant viršutinę jų ribą, ir nuo 2018 m. rugsėjo 1 d. planuojamu įvesti etatiniu mokytojų darbo apmokėjimu. Ministrė pareiškė, kad biudžeto projektas dar neparengtas, vyksta derybos su Finansų ministerija ir Seimu, todėl jokių skaičių ji negali pateikti. Tokią ministrės poziciją galima vertinti kaip bandymą vilkinti laiką, nenorint paskelbti informacijos, kad Vyriausybė galimai planuoja įvesti etatinį mokytojų darbo apmokėjimą be papildomų lėšų arba prieš skiriant gerokai mažiau lėšų, gali būti prieš tai nurodyta ŠMM pakoreguoti jau parengtą apmokėjimo modelį. Šios mintys ir buvo išsakytos ministerijos vadovams. Išsakius šias abejones, J. Petrauskienė patikino, kad paaiškėjus situacijai, profesinės sąjungos bus nedelsiant informuotos.

Tos pačios dienos popietę įvyko neoficialus susitikimas su Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininku prof. E. Jovaiša. Susitikime buvo kalbėta apie minėtą biudžeto projektą (Seimo nariai taip pat jo nėra matę), apie ŠMM parengtą mokytojų etatinio darbo apmokėjimo modelį. E. Jovaiša tvirtai laikėsi savo ankstesnės nuostatos, kad įvedant naują darbo apmokėjimo tvarką (anot jo, ŠMM modelį dar reikėtų tobulinti) būtina skirti pakankamai papildomų lėšų. E. Jovaiša pažymėjo, kad jis yra kategoriškai nusiteikęs prieš masinį mokytojų atleidinėjimą dėl keičiamos jų darbo apmokėjimo tvarkos.

Abiejų susitikimų išvada: kol nėra informacijos apie kitų metų biudžete numatytas lėšas švietimui, kalbėti apie pritarimą arba nepritarimą naujovėms ar galimas mokytojų protesto akcijas nėra pagrindo.

Tiek abiejų susitikimų metu, tiek žiniasklaidai švietimo profesinių sąjungų atstovai aiškiai pasakė, kad ilgai toleruoti nežinios dėl numatomų reformų nesirengia. Jeigu per artimiausias savaites nebus gauta patikimos informacijos, bus daromos išvados dėl galimo valdžios išsisukinėjimo.

Preliminariai su kolegomis iš LŠĮPS ir LMPS esame sutarę, kad, nesikeičiant situacijai, rengsime mokytojų streiko reikalavimus ir iki š.m. rugsėjo 8 d. išsiųsime juos aptarti švietimo profesinių sąjungų organizacijoms.

 

LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.