Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Kvietimas į protesto akcijas (0)

2017 Birželio 7d.

Dalinamės paskutinėmis, deja nieko gero mokytojams ir kitiems dirbantiems švietimo įstaigose, naujienomis. Daugelis iš mūsų tyliai prarijo karčią piliulę, kai nuo šių metų sausio 1 d. vos keliais eurais padidėjo atlyginimai ir liko žadėtos naikinti tarnybinių atlyginimo koeficientų „žirklės“. Patikėjome, kad naujoji valstiečių ir žaliųjų valdžia sunkiai gali pilnai įgyvendinti buvusių (beje, ir „mažojo brolio“ teisėmis esančių) valdžioje įsipareigojimus mokytojams. Didelės viltys buvo nukreiptos į 2018 metų biudžetą. Būtent ateinančiais metais mūsų laukia didelės permainos – etatinis mokytojų darbo apmokėjimas ir klasės krepšelio principu grįstas mokyklų finansavimo modelis. Taip pat, visos šalies švietimo profesinės sąjungos tikėjosi, jog galų bus pasirašyta švietimo šakos kolektyvinė sutartis, kurioje preliminariai pavyko susitarti dėl pedagogų atlyginimo didinimo, priemonių, leidžiančių didelį darbo stažą turintiems mokytojams oriai išeiti iš mokyklos ir kai kurių kitų dalykų.

Profesinių sąjungų žmonės ne tik pasyviai stebėjo valdžios planų dėliones, bet ir patys ėmėsi iniciatyvos – teikėme pasiūlymus teisės aktų projektams, dalyvavome etatinio darbo apmokėjimo modelio darbo grupėje, analizavome keliose savivaldybėse vykstančio klasės krepšelio rezultatus. Tiek mūsų žmonės, tiek ŠMM specialistai, tiek nepriklausomi ekspertai vieningai sutarėme, jog realiems pokyčiams įgyvendinti, reikalingi pinigai.

Vos prieš kelias dienas ėmė ryškėti kitų metų švietimo finansavimo, o kartu ir laukiamų pertvarkų kontūrai. Gegužės 18 d. derybinio susitikimo dėl švietimo šakos kolektyvinės sutarties metu finansų viceministras D. Sadeckas pareiškė, kad švietimo asignavimų kitiems metams didinti Vyriausybė nesiruošia. Šios informacijos nepaneigė ir švietimo ir mokslo ministrė J. Petrauskienė. Buvo susitarta po trijų savaičių susitikti dar kartą tam, kad būtų aiškiai pateikta informacija dėl būsimo kitų metų biudžeto. Tačiau, ministerijos skelbtą birželio 8 d. susitikimą, viceministras G. Kazakevičius vienašališkai nukėlė dar dviem savaitėms. Kitaip, kaip derybų vengimu, to pavadinti negalime. Gegužės 31 d. susitikę su Seimo Švietimo ir mokslo komiteto nariais, iš ŠMM departamento direktoriaus pirmą kartą (darbo grupėje apie tai nebuvo nė užsiminta) išgirdome apie tai, kad įvesti etatinį darbo apmokėjimą nuo 2018 m. rugsėjo 1 d. valstybei yra nepakeliamai brangu, todėl paslapčia svarstomas palaipsnis jo įvedimo būdas. Toks, koks buvo sugalvotas dar šviesios atminties A. Brazausko premjeravimo laikais. Ano, taip ir neįgyvendinto ydingo sumanymo košę srebiame iki šiol, o dabar siūlo naują kebeknę.

Visa tai sudėjus, išvada aiški – mokytojams tylint, jų balso klausyti nenori ir šita valdžia. Todėl penkios profesinės sąjungos – LŠPS, LŠĮPS, LMPS, „Solidarumas“ ir iš dalies LAMPSS – siūlo tokį pradinį protestų planą. Birželio 8 d. daryti improvizuotą spaudos konferenciją – piketą prie ŠMM, o birželio 28 d. didelį mitingą prie Vyriausybės. 

 

Kviečiame visus norinčius bei galinčius dalyvauti šioje akcijoje ir išreikšti savo nepasitenkinimą dėl Švietimo ir mokslo ministrės veiklos.

Spaudos konferencijos metu visus dalyvius raginame susiorganizuoti pikniką ant pievelės prie ŠMM, parodant ministrei, kad iki birželio 28 d. mokytojai vis dar bandys Ja tikėti.

Tiesioginė viešos spaudos konferencijos transliacija birželio 8 d. nuo 11.25 val.

https://www.facebook.com/svietimoprofsajunga/

 

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.