Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Darbo kodekso svarstymai veja vienas kitą (0)

2017 Gegužės 24d.

Antradienį netikėtai LR Trišalė taryba Seimo Pirmininko iniciatyva buvo priversta persvarstyti Kodekso straipsnius kuriuos į Vyriausybės projektą įtraukė Socialinių reikalų ir darbo komitetas. Po keturias valandas trukusių diskusijų, socialiniai partneriai rado kompromisus dėl daugelio anksčiau nesuderintų nuostatų, tačiau dėl trijų straipsnių buvo fiksuotos atskiros nuomonės. Įdomumo dėlei paminėtina, kad posėdis baigėsi apie 19 val.

Trečiadienį iš ryto, Vyriausybei pademonstravus neregėtą darbo greitį, Trišalėje taryboje suderėtos formuluotės, kaip naujas Seimo narių pasiūlymas jau buvo pateiktos svarstyti SRDK. Po svarstymų Komitete Trišalės tarybos nuomonei buvo pritarta. Daugiausiai diskusijų sukėlė klausimai, kurie nebuvo sutarti: pasiūlymas darbo santykių metu leisti sudaryti su darbuotojais nekonkuravimo sutartis, kurios tęstųsi ne ilgiau kaip dvejus metus po darbo sutarties nutraukimo, ir mokėti kompensacijas už tai, kad darbdavys draudžia darbuotojui dirbti pas kitą darbdavį; sustiprinta darbuotojų atstovų apsauga nuo atleidimo, t. y. nuo atleidimo iš darbo bus apsaugoti visi profesinės sąjungos valdymo organo nariai, ne vien tik pirmininkas, kaip buvo numatyta priimtame dokumente; nuostata „Darbdaviui draudžiami veiksmai paskelbus teisėtą streiką“. Komitetas dar kartą balsavo ir dar kartą patvirtino, kad įstatymų leidėjas nori matyti šias nuostatas naujajame Darbo kodekse.

Dar vienas svarbus siūlymas, kuris buvo netikėtai pateiktas Komitetui svarstyti, tai nuo liepos 1 d. įsigaliosiantis bedarbio pašalpos apmokestinimas gyventojų pajamų mokesčiu. Tokį siūlymą buvo pateikę socialinio modelio rengėjai, kuriam praėjusios kadencijos Seimas pritarė. Valdančiųjų atstovė R. Baškienė pateikė pasiūlymą atsisakyti šio reguliavimo ir bedarbio pašalpos neapmokestinti. Tokiam siūlymui pritarė visas Komitetas.

Tikimasi, kad Darbo kodeksas pasieks Seimo salę antradienį. Prieš tai žadama šaukti Trišalę tarybą, kad būtų skubiai pratęstos derybos dėl nesutartų nuostatų, kurioms atkakliai pritaria Komitetas.

Sekame naujienas ir jau artimiausiu metu sužinosime ar naujas darbo kodeksas pradės galioti nuo liepos 1 d.

Egidijus Milešinas LŠPS pirmininko pavaduotojas
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.