Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Pasiklausę ministrės, švietimo profesinių sąjungų lyderiai pašalino visas kliūtis susijungimui (1)

2017 Kovo 24d.

Nors etatinis mokytojų atlyginimas išspręstų problemą, jog kai kurie mokytojai pamokoms turi ruoštis ilgiau – kiti trumpiau, bet „etatinis mokytojų apmokėjimas ir kainuos daug. Reikia tuos pinigus rasti, ir tai nėra paprasta“. Mokslo metus reikia ilginti mažiausiai dviem savaitėmis, nes „mokiniams trūksta praktinių įgūdžių, trūksta bendresnių veiklų, kitokių ugdymo metodų. Mokytojai birželį gauna atlyginimus. Už ką gauna atlyginimą?“.

Šias ir kitas švietimo ministrės Jurgitos Petrauskienės mintis cituoja spauda, aprašydama kovo 23 d. Kaune vykusį trijų profesinių sąjungų – Lietuvos švietimo profesinės sąjungos, Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos ir Lietuvos mokytojų profesinės sąjungos – jungtinį tarybų posėdį. Ministrė į posėdį buvo pakviesta savotiškai pažinčiai, nes, lyginant su savo pirmtakais, ši politikė yra gerokai santūresnė bendraudama su mokytojų atstovais.

Tačiau daugiau nei šešioms dešimtims posėdyje susirinkusių dalyvių labiau rūpėjo kitas klausimas: ar nesustos jau įsibėgėjęs profesinių sąjungų jungimosi procesas? Pagrindo nuogąstavimams buvo, nes reikėjo galutinai suderinti būsimos organizacijos įstatų projektą, kuris bus teikiamas tvirtinti steigiamajam suvažiavimui.

Nemaža emocijų sukėlusias diskusijas vainikavo balsavimas. Paskelbus jo rezultatus, galima buvo lengviau atsikvėpti – dauguma susirinkusių pritarė būsimos organizacijos, kuri turėtų vadintis Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacija, įstatų projektui. Suderinus šio dokumento nuostatas, praktiškai neliko kliūčių trijų organizacijų tapimui viena, didele, keliolika tūkstančių narių vienijančia profesine sąjunga. Iki vasaros tereikia Civilinio kodekso nustatyta tvarka parengti ir paskelbti reorganizavimo sąlygas ir sutarti dėl steigiamojo suvažiavimo laiko ir kitų jo organizavimo detalių.

Primename, kad jau kelis metus ranka rankon veikiančios trys profesinės sąjungos steigiamąjį suvažiavimą planuoja šaukti šių metų spalio 5 d.

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2017-03-24 20:58:12 | Pagiriamasis žodis k

Mimistrei - Jeigu nieko nėra paikesnio, kaip rimtus dalykus traktuoti balabaikišku būdu, tai nieko nėra linksmesnio ir sąmojingesnio, kaip kalbėti nesąmones taip, kad jos visiškai neatrodytų kaip nesąmonės.

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.