Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Teismas nutarė: dėl A.Ramanausko straipsnio turi būti pradėtas ikiteisminis tyrimas (1)

2017 Kovo 15d.

Vasario 17 d. Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga (LŠĮPS), Lietuvos švietimo profesinė sąjunga (LŠPS) ir Lietuvos mokytojų profesinė sąjunga (LMPS) pateikė skundą Vilniaus apylinkės teismui dėl Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūros atsisakymo pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Algio Ramanausko publikacijos „Išgyvenimo vadovas moksleiviui“.

Kovo 13 d. savo nutartimi Vilniaus apylinkės teismas konstatavo, kad Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūros Pirmojo skyriaus prokurorės Dainos Dilbienės nutarimas, kuriuo atmestas pareiškėjų skundas dėl Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto Antrojo policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus tyrėjo Gintaro Pirtino nutarimo atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą yra nepagrįstas, todėl naikintinas.

Teismas pritarė LŠĮPS, LŠPS ir LMPS nuomonei, kad tiek A. Ramanausko straipsnyje dėstomi teiginiai, tiek pats straipsnio kontekstas ir jo pateikimas gali raginti mokinius negerbti mokytojų, iš jų tyčiotis, naudoti fizinį smurtą, imituojant savigyną esant neadekvačioms ir paties moksleivio surežisuotomis situacijomis ir tokiu būdu moksleiviui išvengti atsakomybės už A. Ramanausko publikacijoje skatinamus atlikti neteisėtus veiksmus prieš mokytojus.

Prokurorė D. Dilbienė savo sprendimą grindė Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos eksperto L. Laužiko išvada, kuri yra dviprasmiška. Teismo nuomone, norint pašalinti visiškas abejones dėl A. Ramanausko publikacijoje dėstomų teiginių vertinimo, ar jie gali būti vertinami kaip viešas tyčiojimasis, niekinimas, neapykantos skatinimas BK 170 straispnio kontekste, turėtų būti atliekamas specialus tyrimas, nes Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos eksperto L. Laužiko išvada negali būti vertinama kaip specialus tyrimas, kuriam reikalingas mokslo, technikos ar kitos specialios žinios: Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos ekspertas L. Laužikas nėra įtrauktas į Lietuvos tesimo eksprtizės centro teismo ekspertų sąrašą, turinčių rašysenos, lingvistikos (autorystės) ekspertinę kvalifikaciją. Tokio pobūdžio ekspertizes atlieka Lietuvos teismo ekspertizės centras ir tik gavus eksperto ir/ar specialisto išvadą bus galima vertinti, ar A. Ramanausko veiksmuose nėra nusikalstamos veikos, numatytos BK 170 straipsnio 2,3 dalyse, požymių.

Todėl teismas, vadovaudamasis BK 168 straipsniu, nutarė panaikinti prokurorės nutarimą, kuriuo atmestas pareiškėjų skundas dėl policijos tyrėjo nutarimo atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą.

SPRENDIMAS

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2017-03-15 14:15:35 | Virginijus Suchodimc

Ponas, Algis Ramanauskas, galėtų pasidalinti ir savo istorijom. Žmonėms būtų įdomu.

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.