Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Švietimo profesinės sąjungos reikalauja skaidrumo ruošiant naują darbo apmokėjimo tvarką (apklausos rezultatai) (6)

2017 Vasario 21d.

Eilinio Švietimo ir mokslo ministerijos specialistų susitikimo su švietimo profesinėmis sąjungomis metu neatsakyta į kelis esminius darbuotojų atstovų klausimus, todėl konsultacijos dėl planuojamo etatinio mokytojų darbo apmokėjimo nebuvo tęsiamos.  

Ministerijos specialistų buvo paklausta, kaip keisis dabartinė pedagogų atestacijos tvarka. Šis klausimas nuskambėjo neatsitiktinai, nes atsirado pasiūlymas naujai planuojamoje darbo apmokėjimo tvarkoje mokytojo etato formavimą ir dalį jo darbo užmokesčio susieti  su mokytojo turima kvalifikacine kategorija. Tokiai nuomonei nepritarė pusketvirto tūkstančio švietimo profesinių sąjungų apklaustų mokytojų (visi apklausos rezultatai apačioje). Tiesa, ministerijos specialistai pradėjo vartoti kitą terminą – mokytojo kompetencijos lygmens nustatymas. Ir tokia pavadinimų kaita nėra atsitiktinumas! Jau ne pirmi metai švietimo valdžios koridoriuose kalbama, kad dabartinė atestacijos tvarka neva išsigimė ir dalis atestuotų mokytojų neverti turimų kvalifikacinių kategorijų. Panašu, kad keičiant darbo apmokėjimo sąlygas, ministerijos atstovų manymu, atsiranda patogi proga spręsti ir atestacijos problemas. Švietimo profesinės sąjungos nėra prieš pokyčius, bet kategoriškai pasisako už tai, kad planuojami pokyčiai būtų pagrįsti sąžiningais argumentais, kuriuos galėtų įvertinti pedagoginė bendruomenė. Kol kas to pasigendame.

Po audringų diskusijų vis dėlto buvo sutarta, kad ministerija atidengs kortas ir artimiausiu metu supažindins su ruošiamų permainų esme. Taip pat buvo atsižvelgta į profesinių sąjungų siūlymą – toliau etatinio mokytojų darbo apmokėjimo tvarką ruoš ministrės įsakymu suformuota darbo grupė, kurioje, be ministerijos ir profesinių sąjungų atstovų, bus mokyklų vadovų ir savivaldybių deleguotų žmonių.

LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2017-02-28 13:28:11 | Jonas

Ideografinis vertinimas yra didelė klaida, padaryta švietimo sistemoje (o greičiausiai nupapūginta iš Europos). Vaikai nepratinami prie atsakomybės už savo darbus (t. y. pažymio). Ir nereikia visokių lia lia, kad pažymys vaikui bus stresas. Manau, pradinėse klasėse turėtų sugrįžti vertinimas pažymiais.

2017-02-27 21:34:11 | zyle

O pradinukai? Ypač ketvirtoje klasėje. Taisome ne mažiau, negu dalykininkai, o kai kada daugiau, nes mes privalome taisyti vos ne KIEKVIENĄ darbą, ir ne pasirinktinai, kaip kad gali daryti dalykininkai, jei tai ne kontrolinis. Ir dar idiografinis (aprašomasis) vertinimas-tai ne vienu brūkštelėjimu parašyti pažymį. 25 x 3-4 sakiniai, ką rašo gerai, o kur daro klaidas. Kažkoks košmaras.

2017-02-27 15:19:44 | istorikas

Istorikai taip pat kuria testus, taiso testus ne tik su pasirenkamais atsakymais, bet ir šaltinių nagrinėjimas. O kur dar istorijos pratybos. Manau dauguma mokytojų, kurių mokomieji dalykai yra Brandos valstybiniai egzaminai taiso rašto darbus. O kiek istorikams įvairių pilietinių renginių. Kitų dalykų mokytojai ramiai atidirba pamokas, atstovauja dalykiniuose konkursuose, viktorinose, olimpiadose ir ramu. Istorikams reikia atvesti - organizuoti dar visas pilietines šventes, be kurių jaunosios kartos ugdymas neįmanomas.

2017-02-25 21:32:45 | Genovaitė

Manau, kad lituanistai turi turėt žmonišką apmokėjimą už begalinį taisymą-rašiniai vyresniųjų-5oo-700 ž.Jei turiu per savaitę 20pam.,tai kiekvieną sav., be visokių dar kitų rašto darbų, parsinešu 27rašinius. Juos per savaitę taisau apie 12-15val. Moka dabar gal už 3,5val... Jau verkti noris...ir vėl lygiava...Lituanistai, vienykimės, reikalaukim teisingumo pagaliau. Žinoma, dar ir anglų k .mokytojai, matematikai. Kiti ? Kiti tiek nedirba namie, o mums dar kūrinius skaityt iš naujo arba naujus...kodėl apie mus tylu ? Juk visi privalo lietuvių k. laikyti egzaminus, o dar ir renkasi VBE...o fiziką mano mokykloj laiko 3-4, chemiją-irgi... o atlyginimas-panašus.

2017-02-22 10:24:45 | mokytojui

o tai kas jūsų nuomone yra profsąjungų atstovai - ne mokytojai?

2017-02-21 22:24:09 | mokytojas

O kodėl etatinio mokytojų darbo apmokėjimo tvarkos ruošimo grupėje nėra mokytojų?! Juk dyrikai su savivaldybių atstovais pūs į vieną dūdą, kad tik mokytojams būtų blogiau.

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.