Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Švietimo profesinės sąjungos neleido trumpinti atostogų pedagogams (0)

2017 Sausio 25d.

Naujos kadencijos Seimui pusmečiui atidėjus naujojo Darbo kodekso įsigaliojimo terminą, diskusijos dėl šio dokumento projekto grįžo į Lietuvos Respublikos Trišalę tarybą. Dabar šioje socialinio dialogo institucijoje visos suinteresuotos šalys gali teikti pasiūlymus bei ginti savo interesus. Ne išimtis ir mokytojų interesams atstovaujančios profesinės sąjungos, kurios stebi svarstymus ir aktyviai reiškia savo poziciją. Mokytojų atstovus pasiekė informacija, kad naujosios vyriausybės  vadovo Sauliaus Skvernelio aplinkoje atgimė pasiūlymas dėl visų papildomų  ir pailgintų atostogų tartis nacionalinėje ar šakos kolektyvinėse sutartyse. Įgyvendinus šį sumanymą, iškiltų grėsmė pedagogams netekti teisės į pailgintas atostogas. Tokie nuogąstavimai yra labai pagrįsti, nes tiek iki šiol buvusios vyriausybės bei jų švietimo ir mokslo ministrai, tiek ir naujai paskirtieji nedega noru tartis dėl švietimo šakos kolektyvinės sutarties. Siekdamos užbėgti už akių tokių naujovių entuziastams, trys švietimo profesinės sąjungos – Lietuvos švietimo profesinė sąjunga, Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga ir Lietuvos mokytojų profesinė sąjunga – raštu kreipėsi į Trišalę tarybą dėl pailgintų atostogų pedagogams išsaugojimo.

Konstitucijos 48 straipsnio 1 dalies nuostata „kiekvienas žmogus turi teisę turėti tinkamas, saugias ir sveikas darbo sąlygas“, aiškinama 49 straipsnio 2 dalies ir 53 straipsnio 1 dalies kontekste, kuri įpareigoja valstybę rūpintis žmonių sveikata, suponuoja įstatymų leidėjo diskreciją nustatyti arba pavesti nustatyti Vyriausybei, kitam teisėkūros subjektui, darbuotojų darbo ir poilsio garantijas, inter alia darbo ir poilsio laiko trukmę; atsižvelgiant į darbo aplinkos ypatumus, kurie gali būti įvairūs ir priklauso nuo veiklos pobūdžio, turi būti nustatyta diferencijuota darbuotojų darbo ir poilsio laiko trukmė.(...) Dėl šios priežasties, kolektyvinės sutartys negali reguliuoti pailgintų atostogų trukmės, o tai turi būti nustatyta įstatymu arba poįstatyminiu teisės aktu“ – rašoma mokytojų atstovų kreipimesi.

Sausio 24 d. vykusio Trišalės Tarybos posėdžio dalyviai, kurie buvo supažindinti su švietimo profesinių sąjungų nuomone, pritarė išdėstytiems argumentams, todėl diskusija dėl pailgintų atostogų reglamentavimo kolektyvinėse sutartyse nebuvo tęsiama.

 

LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.