Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

A. Jurgelevičiaus komentaras po vakar dienos Seimo posėdžio (0)

2016 Gruodžio 23d.

Laukimas baigėsi...Vakar Seime vyko 2017 m. valstybės biudžeto projekto svarstymas ir priėmimas. Iki paskutinės akimirkos buvo viltis, kad seimo nariai pritars pataisai, kuri numato reikalingų 18 mln. Eur atlyginimų pedagogų koeficientų "žirklių" naikinimui. Registruojant šią pataisą, jai pritarė net 90 parlamentarų. Kad pataisa įsigaliotų, reikėjo 71 balso "už".

Deja, atėjus laikui balsuoti paaiškėjo, kad net 40 tautos išrinktųjų pakeitė savo nuomonę ir nepritarė šiai pataisai. Gaila, kad daugiausiai "apsigalvojėlių" buvo iš valdančiosios Lietuvos žaliųjų ir valstiečių partijos. Panašu, kad šios partijos seimūnams buvo "laužomos rankos" balsuoti taip, kaip reikėjo premjerui S. Skverneliui. Didžiulės pagarbos verti keturi "valstiečiai" išlikę ištikimi savo parašu patvirtintam įsipareigojimui mokytojams. Tai Aušra Papirtienė, Gediminas Vasiliauskas, Kęstutis Smirnovas ir Valerijus Simulik.

Apgailėtinai atrodė labiausiai šalies pedagogams prisimelavęs, buvęs vyriausybės vadovas Algirdas Butkevičius, kuris balsuodamas susilaikė. Taip šis politikos menkysta dar kartą parodė nesąs savo žodžio šeimininkas. Bent jau būtų pasekęs keliolikos seimo narių pavyzdžiu, kurie nors ir buvo posėdžių salėje, bet iš viso nebalsavo...Kitas svarbus svarstytas klausimas - skandalais spėjęs pagarsėti Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymas. Ir čia A. Butkevičius praleido progą patylėti, pareiškęs, kad tai yra puikiai paruoštas, vakarietiškos demokratijos dvasia persmelktas teisės aktas. Belieka tik stebėtis, kiek beribis gali būti politinis vištakumas... Laimei, kiti seimo nariai taip nesusižavėjo šiuo projektu, todėl atidėjo jo priėmimą kelioms savaitėms.

Be abejo, atsipeikėti jiems padėjo ir švietimo profesinių sąjungų prie seimo surengtas piketas.Paskutinis komentaro vertas vakarykštės dienos įvykis - naujai iškepto premjero S. Skvernelio "naujiena", kad po daugybės metų mokytojų atlyginimams didinti skirta net 41 mln. Eur! Gaila, bet ir šis politikas pamėgo manipuliacijos faktais (paprasti žmonės tai vadina melu) žanrą. Iš tiesų, atlyginimų didinimui skirta tik 17 mln., o likę 24 mln. reikalingi tam, kad galima būtų mokėti dabartinius atlyginimus. Savo išvedžiojimus apie "didžiules" mokytojų atlyginimams skirtas lėšas premjeras "pagardino" užuomina, kad viena, "pono Andriaus Navicko vadovaujama mokytojų profsąjunga", nereikalauja pinigų, o siūlo struktūrines švietimo reformas . Panašu, jog kažkieno patartas S. Skvernelis pasuko labai slidžiu ir duobėtu profesinių sąjungų kiršinimo keliu. Keliu, kuriame galvas smarkiai susitrenkė jau ne vienas politinis gudrutis...

 

Audrius Jurgelevičius Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.