Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas: valstybė privalo vykdyti savo įsipareigojimus mokytojams (0)

2016 Lapkričio 30d.

Lapkričio 30 d. naujos kadencijos Seimo Švietimo ir mokslo komiteto nariams laikinai pareigas einanti švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė pateikė informaciją apie nueinančios Vyriausybės paruoštą 2017 m. valstybės biudžeto projekto švietimo dalį. 

Nors A. Pitrėnienės pateikta informacija rodo, jog planuojamame biudžete švietimui ir mokslui skirta dalis didėja beveik 11 procentų – nuo 1 mlrd. 02,5 mln. Eu iki 1 mlrd. 38, 9 mln. Eu. - tačiau komiteto narius labiau domino klausimai apie tai, kurioms sritims finansavimo trūksta.

Ministrei teko pripažinti, jog 35,1 mln. Eu trūksta vykdyti premjero Algirdo Butkevičiaus ir ministrės A. Pitrėnienės valstybės vardu prisiimtiems įsipareigojimams nuo 2017 m. sausio 1 d. kelti atlyginimus mokytojams, naikinant tarnybinių atlyginimų koeficientų „šakutes“, paliekant maksimalias ribas. Ministrė Seimo nariams nesugebėjo paaiškinti, kodėl, ruošiant biudžeto projektą, šis įsipareigojimas nebuvo primintas premjerui ir Finansų ministerijos specialistams. 

Komiteto posėdyje dalyvavęs ir daug daugiau žinojęs apie biudžeto formavimo peripetijas vyriausybės vicekancleris Rimantas Vaitkus, vos pasigirdus aštresniems klausimams, tiesiog išėjo. Ir tai nieko nuostabaus, nes būtent šis veikėjas skleidė melagingą informaciją, kad „visi Vyriausybės įsipareigojimai įvykdyti“. 

Diskusijos metu seimo nariai svarstė, kokių sričių finansavimą galima būtų sumažinti tam, kad atsirastų pinigai mokytojų atlyginimų didinimui.

Seimo narė Aušra Papirtienė siūlė peržiūrėti dosnų Švietimo ir mokslo ministerijai pavaldžių institucijų finansavimo pagrįstumą, tačiau daugiausiai pritarimo sulaukė mintis iš naujo įvertinti, ar iš tiesų pagrįstas 21,8 Eu poreikis,numatytas valstybės kapitalo investicijoms. Juk  vis dar pasitaiko situacijų, kai atokesniuose savivaldybių kampeliuose už milijonus suremontuojamos mokyklos ir netrukus uždaromos, nes nelieka mokinių.

Nors kojų politikoje dar neapšilę Seimo nariai sprendimo dėl ateinančių metų biudžeto nepriėmė, vis dėl to nusiteikimas kelti mokytojų algas buvo akivaizdus. 

Diskusiją baigęs komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša dar kartą patvirtino anksčiau išsakytą savo nuomonę„Valstybės įsipareigojimai mokytojams turi būti įvykdyti!“.

 

LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.