Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Lemiama politinio futbolo akimirka: mokytojų atlyginimų likimas premjero rankose (0)

2016 Spalio 18d.

Spalio 18 d. Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas atidėjo Švietimo įstatymo pataisų, kuriomis ketinama nustatyti naują pedagogų darbo apmokėjimo tvarką, svarstymą ir kreipėsi į Vyriausybę išvadų dėl siūlomo teisės akto. Už tokį sprendimą balsavo visi komiteto nariai, o susilaikė tik du – teisės akto teikėja švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė ir komiteto pirmininkas Raimundas Paliukas.

Švietimo įstatymo pataisų projekto nagrinėjimui pritarė ir posėdyje dalyvavęs Vyriausybės vicekancleris Rimantas Vaitkus. Nors siūlomos pataisos sulaukė nemažos švietimo profesinių sąjungų kritikos, tačiau jose yra numatytas visos pedagoginės visuomenės laukiamas atlyginimų kėlimas nuo ateinančių metų sausio 1 d,. dėl ko su Vyriausybės vadovu buvo sutarta nutraukiant nacionalinį mokytojų streiką.

Visus metus trukęs savotiškas pedagogų atlyginimo klausimo sprendimo stumdymas tarp Švietimo ir mokslo bei Finansų ministerijų, Seimo ir Vyriausybės baigėsi. Dabar sprendimo – didės ar nedidės mokytojų atlyginimai – priėmimas atsidūrė įsipareigojimus mokytojams davusio Ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus ir jo vadovaujamo ministrų kabineto rankose.

Tik nuo šio politiko ir jo vadovaujamos institucijos išvados priklausys kokias Švietimo įstatymo pataisas svarstys ir priims Seimas. Mokytojų optimizmo nedidina ir aplinkybė, jog ta pati A. Butkevičiaus Vyriausybė pateikė Seimui svarstyti 2017 m. valstybės biudžeto projektą, kuriame nėra numatyta reikalingų 35 mln. Eur mokytojų algų didinimui nuo ateinančių metų.

Tačiau komentuodama tą aplinkybę, finansų ministrė Rasa Budbergytė teigė, kad Seimo nariams apsisprendus didinti mokytojų algas, biudžeto projektas bus koreguojamas. Dabar paaiškėjo, kad Seimo nariai ėmė kratytis atsakomybės ir viską paliko spręsti Premjerui ir jo komandai. Lieka labai nedaug laiko ir paaiškės kiek Ministras pirmininkas A. Butkevičius yra atsakingas už savo parašu patvirtintus susitarimus, kiek savo vadovą palaiko ministrai ir kiek Lietuvos valstybė, kurios vardu sprendimą priims Vyriausybė, gerbia ir vertina pedagogus.

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.